Stiprus vėjas ir lietaus šuorai talžė Vilniaus gatves, tamsūs debesys visiškai aptraukė dangų, griaudėjo.

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos sinoptikė Izolda Marcinonienė DELFI patvirtino, kad audros metu Vilniuje siautė škvalas.

„Škvalas – vienas audros komponentų. Audra – konvekcinis reiškinys, ją sudaro perkūnija, smarki liūtis, škvalas, kruša. Škvalas – perkūnijos metu staigus vėjo sustiprėjimas 8 m/s”, – paaiškino I. Marcinonienė.

Pasak sinoptikės, naktį laukiama dar vienos atakos, audra turėtų pasitraukti labiau į Šiaurę. Škvalas numatomas vakare ir pirmoje nakties pusėje. Škvalo metu galima kruša.

Pasak I. Marcinonienės, šiuo metu mūsų šalį aplankęs tropinis oras, kurį Lietuvoje reikia vadinti atogrąžų. Jo prigimtis Turkijoje, jis atkeliavo per Juodąją jūrą, keliaudamas gavo porciją drėgmės, perėjo per Ukrainą, Baltarusiją ir vingiuoja Lietuvoje.

Lietuvoje be elektros liko 8 tūkst. vartotojų

Antradienio popietę praūžus audrai ir škvalui elektros neteko apie 8 tūkst. vartotojų. Daugiausia gyventojų be elektros liko Panevėžio regione.

„Prasidėjo nuo Pietų Lietuvos ir per Vilnių, per Ukmergės pusę, per Panevėžį perėjo ir nuėjo per visą Lietuvą į viršų ta škvalo banga ir šiuo momentu (20 val. duomenimis - BNS) be elektros energijos yra likę apie 8 tūkst. vartotojų“, - BNS informavo bendrovės „Lesto“ Režimų planavimo skyriaus vadovas Ervinas Pareigis.

Pasak jo, daugiausia vartotojų be elektros yra likę Panevėžio regione - apie 3 tūks., Vilniaus regione - apie 2 tūkst., Alytaus ir Utenos regione - 1,5 tūkst. vartotojų.

„Gedimai kol kas kontroliuojami, svarbu, kad jų nebūtų daugiau. Kai pastarąsias dienas dėl perkūnijos buvo sugadinami įrenginai, tai dabar gedimai yra ne tik dėl perkūnijos, bet ir dėl stipraus vėjo verčiamų medžių, - sakė E.Pareigis.

„Lesto“ atstovo teigimu, Vilniaus mieste ir priemiesčiuose didelio vėjo, skirtingai nei Ukmergės regione, nebuvo, todėl elektros sutrikimų vartotojai nejaučia.

„Iš tų poros tūkstančių elektros neturinčių Vilniaus regiono vartotojų, apie 400 yra Vilniaus rajone, 500 - Šalčininkų rajone ir likusi dalis - Trakų rajone - toliau nuo Vilniaus“, - teigė E.Pareigis, pasak kurio, daugiausia gedimų fiksuojama miškingose vietovėse.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Situacijų koordinavimo skyriaus pareigūnai BNS teigė, kad stiprus lietus ir žaibavimas Vilniuje ir aplinkiniuose Rytų Lietuvos rajonuose nepridarė didelių bėdų.