Vilniuje eksponuojami popmeno pradininko darbai

Penktadienį Šiuolaikiniame meno centre (ŠMC) Vilniuje atidaryta popmeno pradininko Andy Warholo (Endi Varholo) paroda.
Retrospektyvinei parodai kūriniai yra atrinkti iš Andy Warholo muziejaus Pitsburge (JAV) kolekcijos.

Parodą surengė JAV valstybės departamentas kartu su Andy Warholo muziejumi.

Šiais ir kitais metais paroda, kuri yra vienas JAV valstybės departamento programos "Tūkstantmetis" projektų, bus pristatyta 12-je Rytų ir Pietų Europos valstybių - Estijoje, Graikijoje, Kazachstane, Kroatijoje, Latvijoje, Lietuvoje, Rusijoje, Slovakijoje, Slovėnijoje, Turkijoje, Ukrainoje ir Vengrijoje.

Iš Alma Atos atkeliavusioje A. Warholo parodoje pristatoma daugiau nei 500 menininko kūrinių, keletas jo motinos Julios Warholos darbų bei paveikslas, kurį A. Warholas sukūrė su garsiu italų tapytoju Francesco Clemente (Frančesku Klemente).

Paroda Lietuvos sostinėje veiks iki balandžio 16 dienos.

Popmeno pradininkas A. Warholas (1928-1987) laikomas vienu iškiliausių XX amžiaus kūrėjų. 1949 metais baigęs dailės studijas Pitsburge, A. Warholas persikėlė gyventi į Niujorką, meninės ir seksualinės laisvės miestą.

Tikrais amerikietiškojo popmeno simboliais tapo jo ankstyvuoju kūrybos laikotarpiu nutapyti muzikos bei kino žvaigždžių portretai - Marilyn Monroe (Merlin Monro), Elvis Presley (Elvio Preslio), Elizabeth Taylor (Elizabet Teilor) ir kitų.

Per keturiasdešimt kūrybos metų iš komercinio meno kūrėjo A. Warholas tapo radikaliu novatoriumi.

Dabar Pitsburge veikia Andy Warholo muziejus, kuris yra bendras Carnegie instituto, Dia menų centro ir Andy Warholo vaizduojamojo meno fondo projektas.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Apklausa: du iš trijų lietuvių teigia, kad reikalai šalyje blogėja (58)

Kaip ir prieš mėnesį bei tuo pačiu metu prieš metus, du iš trijų lietuvių teigia, kad reikalai šalyje blogėja. Tiesa, šįkart tokių gyventojų yra kiek mažiau nei prieš praėjusius Seimo rinkimus, po ekonominės krizės.

Prieš šiuos Seimo rinkimus gyventojai optimistiškesni dėl demokratijos veikimo (24)

Nors nepatenkintų demokratijos veikimu gyventojų dalis išlieka šiek tiek aukštesnė nei manančių priešingai ir neturinčių nuomonės šiuo klausimu, prieš šiuos Seimo rinkimus nepatenkintų tuo yra 10 procentinių punktų mažiau nei prieš praėjusiuosius – 2012 metų rugsėjį.

Estijos naujasis užsienio reikalų ministras apsilankys Latvijoje ir Lietuvoje (8)

Estijos naujasis užsienio reikalų ministras Jurgenas Ligis ateinančią savaitę atvyks su vizitu į Latviją ir Lietuvą, pranešė pareigūnai.

Baigiamos nešioti rinkėjų kortelės (19)

Gyventojams šį šeštadienį baigiamos nešioti rinkėjų kortelės. Pasak vyriausiosios rinkimų komisijos, jas turėtų būti spėta išnešioti laiku – iki vakaro.

Vilniuje vyks robotų eitynės ir bepiločių orlaivių pasirodymai (9)

Vilniuje baigiamajame Inovacijų savaitės renginyje šeštadienį rengiamas robotų paradas ir kovos, bepiločių orlaivių pasirodymai.