Vilniuje atidaryta Sibiro tautelei skirta paroda

Dailininkas, poetas ir prozaikas N. Kurilovas iš Jakutijos atstovauja senai ir nykstančiai Šiaurės Vakarų Sibiro tautai jukagyrams, kurių yra tik apie 500 žmonių.

N. Kurilovas yra kol kas vienintelis profesionalus jukagyrų dailininkas - grafikas.

Lietuvos sentikis V. Degtiariovas, profesionalus kino operatorius, dabar kuriantis fotografijas, daug keliauja po Rusijos šiaurę, dalyvauja ekspedicijose Altajuje, Jakutijoje.

V. Degtiarovas yra surengęs nemažai personalinių ir grupinių parodų, skirtų mažosioms Šiaurės tautelėms.

Parodoje Vilniuje demonstruojami N. Kurilovo grafikos darbai bei V. Degtiarovo fotografijos, skirtos Jakutijos jukagyrams.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Lietuva pirks dvi NASAMS oro gynybos baterijas

Lietuvos ir Norvegijos gynybos ministerijos pasirašė techninį susitarimą dėl vidutinio nuotolio oro gynybos sistemų NASAMS pirkimo iš Norvegijos.

Paskui J. Pundzių - dar vieno konservatoriaus E. Pupinio finansai

Įkandin milžiniško turto negalinčio pagrįsti buvusio konservatoriaus Juozo Pundziaus iškilo ir kito Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų atstovo Edmundo Pupinio nevienareikšmė finansavimo istorija.

Po rinkimų – apmąstymų metas (9)

Ukmergiškių sprendimu Seimą teks palikti net trims lig šiol parlamente dirbusiems ukmergiškiams. Mandatų neteko tris kadencijas Seime dirbusi Loreta Graužinienė, po vieną kadenciją – Arūnas Dudėnas ir Kazys Grybauskas. Savo ateitį politikai planuoja nevienodai.

D. Grybauskaitė: už naujas sankcijas Rusijai svarbiau yra situacijos deeskalacija (29)

ES šalys pasmerkė Rusijos vykdomus bombardavimus Sirijoje. Ir nors Maskvai šiuo metu nesiruošiama taikyti naujų sankcijų, Bendrijos šalys pasilieka atviras galimybes, jei bombardavimai tęsis, sako Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Savaitgalį – nuožmus vėjas ir šlapdriba

Savaitgalį šalyje siautės itin nemalonus vėjas. Daug kur numatomas gausus lietus, tačiau vietomis jau gali pasirodyti ir šlapdriba.