"Vilnijos" draugijos aktyvistas tikslina savo žodžius

 (3)
Valstybės saugumo departamentas penktadienį pranešė apklausęs "Vilnijos" draugijos valdybos narį Petrą Gaučą, kuris patikslino viešai pasakytus žodžius apie atmosferą Vilniaus krašto lenkiškosiose mokyklose.
"Vilnijos" draugija rūpinasi lietuvybės puoselėjimu Vilniaus krašte, kurį 1920-1939 metais buvo okupavusi Lenkija.

"Interviu Vilniaus televizijos korespondentui nuskambėjo citata, tartum aš esu tokios nuostatos, kad lenkiškose mokyklose ugdomi nelojalūs Lietuvos valstybei piliečiai. Tai buvo iš konteksto ištrauktų žodžių nevykusi interpretacija", pareiškė P. Gaučas.

Pasak jo, "duodamas interviu, aš visai neturėjau omenyje, kad lenkiškos mokyklos ruošia Lietuvos priešus. Kai kuriuose spaudos leidiniuose pasirodę tokio pobūdžio publikacijos neteisingai mane suprato. Jei ką nors įžeidžiau, tai prašau priimti mano atsiprašymą".

Kartografas daktaras P. Gaučas dirba Vilniaus universitete.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Orai: bus vos geriau, bet labai trumpai

Savaitei įpusėjus gūsingas vėjas dangumi vis gins debesis, tačiau kritulių jau bus mažiau. Šiek tiek sausesniu oru pasimėgauti galėsime tik iki penktadienio. Tądien vėl pasipils gausus lietus, dar labiau sustiprės vėjas.

K. Smirnovas apie pergalę prieš A. Butkevičių: kovojau taktiškai, taktiškai ir laimėjau (193)

Laidoje „Dėmesio centre“ – pokalbis su išrinktu Seimo nariu Kęstučiu Smirnovu, laimėjusiu prieš premjerą Algirdą Butkevičių Vilkaviškio apygardoje.

Klimatologas žada itin bjaurią žiemą (66)

Kai kuriuose Lietuvos regionuose jau pasirodė pirmosios snaigės bei šlapdriba. Tačiau klimatologų bei sinoptikų teigimu, gausaus sniego tikėtis dar negalima, o ir žiema vėl prognozuojama šiltesnė nei įprastai su daugiau šlapdribos, taip pat permainingomis temperatūromis.

Būsima koalicija: kas nori valdžios, o kas tik apsimeta? koalicija paaiškės jau penktadienį? (479)

Prasidėjusios konsultacijos su „valstiečiais“ dėl būsimos valdančiosios koalicijos praėjo strigti jau pačią pirmą dieną. Buvęs konservatorių (TS-LKD) lyderis Andrius Kubilius po daugiau nei valandą trukusio pokalbio su „valstiečių“ konsultacine grupe jį apibūdino vienu žodžiu – „migla“.

L. Linkevičius: valdžia olandams turi paaiškinti, ką iš tiesų reiškia Asociacijos susitarimas su Ukraina (91)

Nyderlandų vyriausybė ir parlamentas turi paaiškinti Asociacijos su Ukraina susitarimo skeptikams, kad jų referendume kelti nuogąstavimai neturi pagrindo ir nėra susiję su pačiu susitarimu, sako užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.