Vilniaus visuomeninio transporto profsąjungos kelia ultimatumus

 (4)
Profsąjungų konfederacijos atstovai susitikimą su Rolandu Paksu pradėjo ultimatumais, jog derybos galimos tik tuo atveju, jei savivaldybė atsiims teisminius ieškinius.

Tačiau R. Paksas kategoriškai atsisakė diskutuoti šia tema, kadangi, pasak jo, "yra įvykęs faktas, padaryta žala miestui ir ją reikia atlyginti".

R. Paksas streikų organizatoriams siūlė nesidairyti atgal, o kalbėti apie tai, kaip galima pagerinti autobusų ir troleibusų parkų darbą.

Po nedidelio pasitarimo profesinių sąjungų konfederacijos atstovai pareiškė bendrą nuomonę, jog savivaldybei neatsiėmus ieškinių, tolimesnės derybos negalimos.

R. Paksas po susitikimo su profsąjungų atstovais žurnalistams sakė, jog streiku padaryta žala miesto gyventojams, kuriems savivaldybė atstovauja, ir ji turi būti kompensuota.

Anot jo, streikavusių parkų darbuotojams atlyginimai paskutinius du mėnesius buvo išmokėti laiku, jie - "ne mažiausi, kokius gauna Vilniaus miesto gyventojai, streikas buvo nukreiptas būtent prieš mažiausias pajamas gaunančius Vilniaus miesto gyventojus".

"Mes galime kalbėti su profsąjungos vadovais tik apie tai, kaip pagerinti darbą viename ir kitame parke", sakė R. Paksas.

Vilniaus miesto visuomeninio transporto darbuotojų profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkas Jonas Petraška žurnalistams teigė, jog derybos su miesto valdžia teismo priežiūroje negali vykti - jos vyktų nelygiomis sąlygomis.

"Mums nieko kita nebelieka, kaip rengtis ilgalaikiams streikams", sakė J. Petraška.

Penktadienį Vilniaus miesto 1-sis apylinkės teismas iki liepos 4 dienos atidėjo civilinių bylų nagrinėjimą dėl gegužės 18 dieną įvykusio Vilniaus visuomeninio transporto streiko pripažinimo neteisėtu.

Gegužės 18 dieną, į sostinės gatves išvažiavo tik keletas troleibusų ir autobusų. Paprastai Vilniuje keleivius vežioja 243 troleibusai ir 202 autobusai. Mieste kilo didžiulė sumaištis.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Seimas svarstys siūlymą riboti kadencijas Teisėjų tarybos nariams

Seimas svarstys kelių parlamentarų siūlymą riboti kadencijas Teisėjų tarybos nariams – tokioms pataisoms po pateikimo pritarta šią savaitę.

„Baltosios pirštinės“ׅ: per pastarąsias 2 dienas – apie 40 pranešimų apie rinkimų pažeidimus (17)

Vos apie 20 pranešimų apie galimus rinkimų pažeidimus buvo gauta antrąją išankstinio balsavimo antrajame Seimo rinkimų ture dieną. Lygiai tiek pat skundų buvo gauta ir trečiąją, kai balsavimas buvo vykdomas tik specialiuosiuose paštuose ir namuose, praneša „Baltosios pirštinės“

Buvęs kandidatas į Lenkijos Seimą teisiamas už neapykantos prieš Lietuvą kurstymą (31)

Lenkijoje prieš teismą stojo buvęs kandidatas į Lenkijos Seimą Alekxanderis Kossas, kuris kaltinamas, kad savo rinkimų programoje kurstė neapykantą prieš Lietuvą.

STT kurs Lietuvos korupcijos žemėlapį (42)

Vidaus reikalų ministras Tomas Žilinskas skyrė finansavimą Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) parengtam projektui, pagal kurį bus kuriamas Lietuvos korupcijos žemėlapis ir vykdoma antikorupcinė kampanija.

Mirė profesorius A. Čižas (11)

Penktadienį, spalio 21 dieną, eidamas 88-uosius metus, Vilniuje mirė Algirdas Eduardas Čižas - habilituotas mokslų daktaras, Vilniaus Gedimino technikos universiteto profesorius emeritas ir vienas jo aktyvių kūrėjų.