Vilniaus valdžia slysta iš liberalų rankų

 (3)
Artūras Zuokas
© DELFI
Kaip trečiadienio vakarą BNS korespondentui pranešė Lietuvos centro sąjungos (CS) pirmininko pavaduotojas Vidmantas Staniulis, jis ir CS pirmininkas Romualdas Ozolas aptarė padėtį po savivaldybių tarybų rinkimų su Lietuvos liberalų sąjungos pirmininku Rolandu Paksu ir jo pavaduotoju Artūru Zuoku.

Anot V. Staniulio, abi pusės išdėstė savo požiūrį į miestų ir rajonų tarybų formavimą bei merų ir vicemerų paskirstymą.

V. Staniulio teigimu, sostinės savivaldybės taryboje ryškėja galimybės sukurti kelių partijų "plačią koaliciją", kurioje nebūtų LLS atstovų. Liberalai Vilniaus mieste laimėjo 18 iš 51 savivaldybės tarybos mandato. Centristai Vilniuje gavo 4 vietas.

Anot V. Staniulio, dėl koalicijos sudarymo preliminariai tartasi su Naująją sąjunga (8 mandatai), Socialdemokratų partija (6 mandatai), Lietuvos lenkų rinkimų akcija (5) bei LDDP (3). Kartu paėmus, koalicija turėtų 26 tarybos narius - pakankamą daugumą sprendimams priimti.

Be to, pasak V. Staniulio, prie koalicijos "turi galimybę prisijungti" ir 7 mandatus turintys konservatoriai.

V. Staniulio teigimu, Centro sąjunga nebus tokios koalicijos iniciatorė, tačiau dalyvaus joje kitų partijų kvietimu, tokiu atveju siūlydama į mero postą centristą Algį Čapliką.

Tačiau LLS pirmininko pavaduotojas Artūras Zuokas BNS korespondentui sakė, jog kalbas apie "plačią koaliciją" jis "vertinąs kaip teoriją".

Artūras Zuokas
© DELFI

"Tikrai nemanau, kad apie tokią koaliciją galima kalbėti po pirmosios dienos pokalbių", sakė A. Zuokas.

Jo teigimu, po pašnekesio su centristais "požiūriai išsiskyrė", tačiau "tai yra diskusija ateičiai".

"Centristų pozicija yra politiškai įdomi, ir būdinga Centro sąjungai", sakė A. Zuokas.

Jo teigimu, LLS, savo ruožtu, susitinka su visomis miesto taryboje balsus gavusiomis partijomis, ir mato kiekvieną jų savo potencialia koalicijos partnere.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Seimo komisija siūlo nepritarti J.Oleko atsakymams į interpeliacijos klausimus (12)

Seimo komisija siūlo nepritarti krašto apsaugos ministro socialdemokrato Juozo Oleko atsakymams į interpeliacijos klausimus.

J.Olekas: kaltu nesijaučiu, padėjau nustatyti nusikalstamą veiką (19)

Krašto apsaugos ministras socialdemokratas Juozas Olekas teigia nesijaučiantis kaltas dėl „auksinių šaukštų“ skandalo, nes būtent jis padėjo atskleisti nusikalstamą veiką.

„Istorijos detektyvuose” nepriklausomos Indijos kaltininkai ir tarpukario darbininkų streikai

Kaip lietuviai susiję su Indijos nepriklausomybe? Iš kur kilęs Hermanas Kalenbachas ir kuo jis nusipelnė? Tarpukario Lietuvos darbininkai ir jų maištai. Šias istorijas pasakosime šį antradienį „Istorijos detektyvų“ laidoje.

Po Vyriausybės sprendimo - J. Miliaus susitikimas su G. Vainausku (19)

Vyriausybei trečiadienį priėmus sprendimą atleisti Joną Milių iš Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovo pareigų, pastarasis kartu su žmona netrukus susitiko su žiniasklaidos grupės „Lietuvos rytas“ vadovu Gedvydu Vainausku.

Įvertino „Lietuvos sąrašo“ siūlymus: valstybės valdomos ne referendumais (24)

Esame ne Atėnai ir ne Sparta, tad valstybę valdyti reikia civilizuotais būdais, o ne „Lietuvos sąrašo“ siūlomais referendumais, LRT RADIJUI sako Investuotojų forumo Mokesčių grupės vadovas Kęstutis Lisauskas. Anot politikos apžvalgininko Ramūno Bogdano, „Lietuvos sąrašą“ sudaro intelektualūs, idėjų turintys žmonės, bet ši partija – iš to paties medžio, kaip ir „Drąsos kelias“.