Vilniaus teismui perduota R. Mikutavičiaus bylą

Byla teismą pasiekė praėjus metams po to, kai prieš kunigą įvykdytas nusikaltimas pradėjo aiškėti. 1999 metų kovo 22 dieną Karmėlavos kapinėse buvo ekshumuotas nužudyto kunigo kūnas, palaidotas kaip nežinomo asmens.

Už tyčinį kunigo nužudymą 1998 metų vasarą bus teisiami 45 metų Vladas Beleckas, 25 metų Ivanas Kvaskovas ir Artūras Daškovkis bei 21 metų Valdas Puodžiūnas.

Kartu su keturiais kaltinamaisiais kunigo nužudymu bus teisiamas ir V. Belecko sūnėnas Rolandas Beleckas, kaltinamas nusikalstamu būdu gauto turto įgijimu arba realizavimu ir nusikaltimo slėpimu.

V. Beleckas bus teisiamas už kunigo nužudymo organizavimą ir jo meno kolekcijos pagrobimą, plėšimą, kunigo asmeninių dokumentų pagrobimą, turto sunaikinimą arba sužalojimą tyčia ir pabėgimą iš jį konvojavusio Valstybės saugumo departamento pareigūno automobilio.

Kunigas R. Mikutavičius buvo nužudytas 1998 metų liepos 1-sios naktį. Dar gyvas kunigas buvo įmestas į upę, žudikams įsukus jį į tinklą ir prikabinus asfalto plokštę.

Nusikaltimas buvo atskleistas prieš metus, kai vieno kaltinamųjų giminaitis prasitarė apie pagrobtą kolekciją.

kunigą, gali trukdyti atlikti pareigą ginti kaltinamuosius.

R. Mikutavičiaus lavonas Nemune išplaukė praėjus dviem savaitėms po jo dingimo, tačiau nebuvo identifikuotas, ir R. Mikutavičius buvo palaidotas Karmėlavos kapinėse kaip nežinomas vyras.

Nemune išplaukus lavonui, Kauno miesto apylinkės prokuratūra dėl tyčinio nužudymo buvo iškėlusi baudžiamąją bylą, tačiau, nenustačius nusikaltimą padariusių asmenų, tardymas sustabdytas, o lavonas - palaidotas.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Kraujomaišos šeimoje atomazga: dvi mergaitės sūpuoja prievartos vaisius (4)

Keliolika vaikų viename Aukštaitijos miestelyje auginusi šeima, kurioje patėvis seksualiai išnaudojo protinę negalią turinčią nepilnametę, o broliai – seserį, pagaliau išardyta. Vaikai atsidūrė globos namuose, patėvis – kalėjime, dvi mergaitės sūpuoja prievartos vaisius.

Orai: nuo kitos savaitės viskas pasikeis (1)

Rugsėjo ir spalio sandūra mums padovanojo ganėtinai šiltus, bet ne itin gražius orus.

L. Graužinienė ragina K. Komskį trauktis iš Seimo vicepirmininko pareigų (106)

Seimo vadovė „darbietė“ Loreta Graužinienė ketvirtadienį paragino „tvarkietį“ Kęstą Komskį trauktis iš parlamento vicepirmininko pareigų.

Rinkėjai pradėjo vertinti K. Krivicką (96)

Rinkėjai tarp dažniausiai minimų 25 visuomenės veikėjų pradėjo minėti ir į politiką pasukusį prodiuserį Kristupą Krivicką, rodo rugsėjį atlikta „Baltijos tyrimų“ apklausa.

Mažėja atotrūkis tarp socialdemokratų ir konservatorių apklausa (905)

Artėjant Seimo rinkimams Socialdemokratų partija vis dar išlieka gausiausiai remiama, tačiau išaugęs palaikymas šiuo metu opozicijoje esančiai Tėvynės sąjungai-Lietuvos krikščionims demokratams (TS-LKD) sumažino atotrūkį tarp dviejų populiariausių politinių jėgų.