Vilniaus teismas leido suimti kyšininkavimu įtariamus pasieniečius

Vilniaus 1-sios apylinkės teismas penktadienį leido pusei mėnesio suimti du kyšio priėmimu įtariamus Tribonių užkardos pasieniečius.
Teismo sprendimu, Varėnos Pasienio policijos rinktinės Tribonių užkardos sargybų būrio vyresnieji pasieniečiai 25 metų Rimas Uždavinys ir 30-metis Jonas Maciulevičius, kaltinami ėmę kyšius už automobilio su juvelyriniais dirbiniais praleidimą per sieną be patikrinimo, suimti iki kovo 18 dienos.

Du Tribonių užkardos pasieniečius ketvirtadienio vakarą Šalčininkų rajone sulaikė Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) ir Muitinės departamento vidaus kontrolės skyriaus pareigūnai, veikę pagal nusikalstamos veikos imitavimo modelį.

Tą pat dieną J. Maciulevičiui ir R. Uždaviniui buvo pareikštas kaltinamas už tai, kad, kad būdami valstybės pareigūnais, bendrininkaudami ir veikdami kartu, už kyšius leido kirsti Baltarusijos ir Lietuvos valstybinę sieną nepatikrintam automobiliui "Nissan Patrol", kuriame buvo gabenami aukso dirbiniai.

STT duomenimis, vasario 22 dieną Lydos plento 42-ame kilometre, degalinėje "Vegda", paėmė 300 JAV dolerių bei kovo 2 dieną ir 1 200 litų kyšius.

Teismo nutartyje suimti pasieniečius rašoma, kad byloje yra pakankamai duomenų, kad R. Uždavinys ir J. Maciulevičius padarė jiems inkriminuojamus nusikaltimus. Teismas mano, kad būdami laisvėje jie gali trukdyti nustatyti bylos tiesą ir paveikti neapklaustus savo kolegas - pasienio policijos pareigūnus.

Suimtieji pasieniečiai laikinai nušalinti nuo tarnybos.

R. Uždavinys vidaus reikalų sistemoje dirba nuo 1994 metų, o J. Maciulevičius - nuo 1992 metų. Pastarasis, pasak jo advokato, turi paskatinimų tarnyboje.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Orai: užgrius šilti, bet šlapi pokyčiai (3)

Paskutinę rugsėjo savaitę sulauksime permainų. Iki savaitės vidurio orai bus sausi, temperatūra žymiai nesikeis. Tačiau antroje savaitės pusėje termometrų stulpeliai šoktels aukštyn. Deja, bet šiluma mėgautis trukdys smarkus vėjas ir pliaupiantis lietus.

F. Kukliansky: Vilniaus merai keičiasi, bet niekas neranda vietos žydų gelbėtojų paminklui (34)

Rugsėjo 23-ąją minima Lietuvos žydų genocido diena. Ilgus metus Holokausto tema Lietuvoje buvo nutylima, o prezidentas Algirdas Brazauskas, atsiprašęs žydų tautos, toli gražu ne vien pagirtas buvo. Šiandien jau net vokiečiai mano, kad Lietuva yra pirmoji Rytų Europos valstybė, kuri atvirai kelia savo gyventojų kaltės klausimą. Maždaug prieš mėnesį solidžiausiame Vokietijos dienraštyje „Frankfurter Allgemeine Zeitung“ publikuotas straipsnis apie Lietuvos pastangas atvirai kalbėti apie Holokausto istoriją.

Kaip vakarais laiką leido Maironis? (36)

Rugsėjo 16-ąją Maironio lietuvių literatūros muziejuje lankytojams bus atvertas literatūros klasiko, prelato Maironio memorialinis butas, kuris per pastaruosius metus restauruotas visiškai tiksliai.

Vilniuje siūloma įkurti Pasaulio litvakų muziejų ir atkurti žydų institutą (34)

Puoselėjant žydų paveldą, Vilniuje siūloma įkurti Pasaulio litvakų muziejų, atkurti žydų mokslinį institutą, o Vyriausybės rūmuose įamžinti prie Lietuvos valstybės atkūrimo prisidėjusių žydų atminimą.

Emigracija: buvo išsigelbėjimas, tapo tragedija (406)

Per dešimtmetį mūsų padaugės iki 3,5 mln. Tokiais nerealiais tikslais ir bendromis frazėmis grįsta politikų kol kas tik popierinė kova su didžiausiu mūsų valstybės iššūkiu – demografiniu nuosmukiu.