„Vis naujų reikia stepių ganyti arklius. Bet arklių neturim ir naujų ganyklų nereikia“, – siūlymą steigti VšĮ „Vilniaus šventės“ komentuoja Gediminas Rudžionis.
© A.Didžgalvio nuotr.

Vilniaus miesto savivaldybė, pasibaigus Vilniaus – Europos kultūros sostinės metams, regi miestą kaip nuolatinį aktyvaus kultūrinio gyvenimo židinį, miestą, kuriame kultūrai iš tiesų skiriamas prioritetinis dėmesys ir lėšos.

Anot kultūros ir švietimo sritis Vilniaus mieste kuruojančio mero pavaduotojo Gintauto Babravičiaus, būtina išlaikyti nacionalinės programos „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009“ (VEKS) tęstinumą, o tuo galėtų rūpintis naujai įkurta viešoji įstaiga „Vilniaus šventės“, kuriai miesto biudžete būtų numatyti beveik 3 mln. litų.

„Pagal mūsų užmanymą [savivaldybės] Kultūros skyrius ir dvi viešosios įstaigos [„Vilniaus festivaliai“ ir „Vilniaus šventės“ – lrt.lt] turėtų sugebėti aprėpti tą milžinišką apimtį darbų ir miesto Kultūros skyrius, organizuodamas konkursus [...] išdalins apie 1 mln. litų patiems įvairiausiems pareiškėjams.

VšĮ „Vilniaus festivaliai“, jeigu tam pritars miesto taryba, apie 1,2 mln. litų padalins dešimčiai festivalių. Ir siūlome įsteigti nedidelę, mobilią, 4–5 žmonių VšĮ „Vilniaus šventės“, kuri aptarnautų didelį tęstinių renginių kiekį, kuris yra pasiūlytas pasibaigus VEKS“, – pristatė G. Babravičius.

Vilniaus miesto savivaldybės tarybos Ekonomikos komiteto narys G. Rudžionis abejoja tokios įstaigos steigimo prasmingumu, nes savivaldybė iš biudžeto dviem milijonais finansuoja seniai veikiančią viešąją įstaigą „Vilniaus festivaliai“.

„Toks kelias į platumą, į ekstensyvumą, bet ne į intensyvumą, nieko gero neduos. Maždaug kaip klajokliai: vis naujų reikia stepių ganyti arklius. Bet mūsų laikais mes arklių neturim ir naujų ganyklų nereikia. Mes turime pakankamai didelį, stiprų kokybiniu požiūru kultūros įstaigų potencialą Vilniaus mieste. Dabar neišnaudojant to potencialo, o sakant, kad mes pratęsime VEKS tradicijas ir sukursime VšĮ „Vilniaus šventės“. [...]

[Su „Vilniaus festivaliais“] tam reikia 5 mln. litų, kai iš viso kultūrai šiemet nuo 32 mln. finansavimas sumažėjo iki 17 mln. – beveik per pusę. Vadinasi, mes turime dirbti labai efektyviai, labai intensyviai, panaudodami turimą potencialą su dukart mažesnėmis sąnaudomis“, – aiškino G. Rudžionis.

Apie galimų sprendimų efektyvumą ir pažangesnio kultūrinių renginių valdymo viziją ir kitų šalių miestų buvusių Europos kultūros sostinėmis patirtį – Laimos Ragėnienės pokalbis „Klasikos“ programos laidoje „Ryto allegro“ su G. Babravičiumi, G. Rudžioniu, kultūros politikos ir kultūros vadybos specialiste, UNESCO Kultūros vadybos ir kultūros politikos katedros VDA steigimo iniciatore ir pirmąją jos vadove Gabriele Žaidyte.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Taikinyje atsidūrusioje Lietuvos darbo biržoje vyksta tikrai keisti dalykai (112)

Lietuvos darbo biržoje vyksta keisti dalykai. Ši svarbi institucija, turinti rūpintis šalies...

Nors mirk iš juoko: lietuvė surinko absurdiškiausius darbo pasiūlymus (193)

Minimalus atlyginimas už pilną darbo dieną penkerių metų darbo patirtį turinčiam buhalteriui,...

Prokurorai nesnaudžia: po šaudynių pasislėpusiam J. Baronui paruošta „staigmena“ nauja O.Pikul-Jasaitienės reakcija (63)

Aiškėja naujos detalės šaudynių sostinės Antakalnio mikrorajone byloje – vos tragiškai...

Iš Norvegijos – perspėjimas apie parduodamas vogtas lašišas (7)

Europos Sąjungos Administracinės pagalbos ir bendradarbiavimo sistema išplatintas Norvegijos...

Lyg filme: lietuvis asmens sargybinis iš degančio autobuso Londone išgelbėjo keleivius (18)

Asmens sargybiniu Londone dirbantis 27-erių Marius Asteika per akimirksnį tapo miesto didvyriu,...

D. Trumpas žengė pirmą žingsnį prekybos konflikto su Kinija link (7)

JAV administracija tiek įtikinėja, tiek spaudžia Kiniją bendradarbiauti dėl Šiaurės Korėjos,...

Lankėsi koncerte ir negalėjo patikėti: taip kovojame su alkoholizmu (1)

Rugpjūčio mėnesio vakare Vilnius dūzgė nuo žmonių antplūdžio Vingio parke vykusiame koncerte....

Bet kuri infekcija gali komplikuotis sepsiu – kaip jo išvengti

Sepsis yra gerai žinomas medikams, bet mažokai girdėtas ir suprantamas su sveikatos problemomis...

Studija: nervingi žmonės gyvena ilgiau už atsipalaidavusius (4)

Jei ištisomis dienomis nervingai bumbate kaip Woody Allenas , graužiate savo nagus ir nuolat...

Kaip dėvėti midi sijoną ir atrodyti stilingai? (5)

Prisižiūrėjusi podiumo ar gatvės mados nuotraukų aš visada iš karto įsivaizduoju, kaip tai...