Vilniaus savivaldybė ieško skolos grąžinimo būdų

Vilniaus savivaldybė, atsakydama į Finansų ministerijos priekaištus dėl nesumokėtų mokesčių valstybei, žada ieškoti būdų, kaip likviduoti skolas.
Finansų ministerija paskelbė, kad Vilniaus miesto savivaldybė nuo 1994 metų nemokėjo fizinių asmenų pajamų mokesčio, ir savivaldybės įsiskolinimas jau viršijo 94 mln. litų.

Ministerija savivaldybės vadovų pareikalavo skubiai parengti planą, kaip likviduoti įsiskolinimus ir pateikti jį ministerijai iki birželio 14 dienos. Tuomet ministerija žada spręsti, kaip elgtis toliau.

Vilniaus savivaldybės penktadienį išplatintame pareiškime žadama ieškoti būdų, kaip likviduoti skolas.

Pranešime teigiama, kad skolų likvidavimo planas jau sudarytas, numatytos lėšos kreditoriniam įsiskolinimui padengti, dėl galimų problemos sprendimo būdų tariamasi su Vyriausybe.

Savivaldybė drauge pabrėžia, jog įsiskolinimai atsirado dėl savivaldybėms priskiriamų vis naujų funkcijų, kurių vykdymui Vyriausybė neskiria pinigų, bei dėl prastos ekonominės padėties visoje šalyje.

Tarp skolų atsiradimo priežasčių minimas Vyriausybės nutarimas 1997-1999 metais padidinti savivaldybės darbuotojų atlyginimus. 1997 metais savivaldybės darbuotojų darbo užmokestis sudarė 20,2 proc. savivaldybės biudžeto, šiemet - jau 43,4 proc.

Savivaldybės pareiškime pabrėžiama, kad kasmet mažėja savivaldybei tenkanti dalis iš mieste surenkamų fizinių asmenų pajamų mokesčio, taip pat mažėja miestui tenkanti dalis nuo Vilniuje surenkamų mokesčių.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

R. Vanagaitė: jei būčiau 30, su vyrais elgčiausi kitaip (35)

Tik viena ar dvi santuokos iš dešimties yra iš tikro laimingos, sako viešųjų ryšių specialistė, populiarių knygų autorė Rūta Vanagaitė. Du kartus išsiskyrusi 61-erių moteris teigia šiandien suprantanti, kokias klaidas padarė santykiuose su vyrais ir ragina jaunas merginas jų nekartoti.

Prisiekė daugiau nei 1,3 tūkst. karių (20)

Penktadienį Lietuvos valstybei prisiekė daugiau nei 1,3 tūkst. šauktinių ir karių savanorių.

Prieš LRT galimai įvykdyta kibernetinė ataka (29)

Penktadienio popietę, po 16 valandos, dėl incidento LRT kompiuteriame tinkle nutrūko įprastinė LRT programa. Pasak LRT technikos centro vadovo Arno Zuikio, yra pagrindo manyti, kad tai buvo kibernetinė ataka, rašoma LRT išplatintame pranešime spaudai.

L. Linkevičius Rukloje gyvenatiems pabėgėliams: incidentas buvo išimtis (50)

Penktadienį Ruklos pabėgėlių priėmimo centre apsilankęs užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius ragino imigrantus suprasti, kad šią savaitę miestelyje įvykęs sirės ir irakietės susidūrumas su vietiniais gyventojais yra išimtis, o ne taisyklė.

G. Landsbergio konservatorių pergalės receptas (882)

Nors apžvalgininkai šių metų rinkimų kampaniją vadina kaip niekad skurdžia, tačiau bent jau feisbuke linksmybių netrūko. Konservatoriai rinkėjus sugebėjo įtikinti modernumu ir atsinaujinimu, tuo metu socialdemokratai paskendo teisindamiesi.