Vilniaus rajono savivaldybė ne pagal paskirtį naudojo mokinio krepšelio lėšas ir asignavimus, skirtus valstybinėms funkcijoms atlikti, ne visada laikėsi Viešųjų pirkimų įstatymo reikalavimų. Tokius pažeidimus nustatė Valstybės kontrolės auditoriai.
© "Panevėžio balsas"

Valstybės kontrolierė Giedrė Švedienė priimtame sprendime įpareigojo Vilniaus rajono savivaldybę grąžinti į valstybės biudžetą per 2 mln. litų ne pagal paskirtį panaudotų valstybės biudžeto tikslinės paskirties lėšų, o savivaldybės tarybą ir savivaldybės administracijos direktorę Liuciną Kotlovską - pašalinti sprendime nurodytus pažeidimus ir kaltus asmenis patraukti tarnybos ar drausminėn atsakomybėn.

Vertindami Maišiagalos Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo vidurinės mokyklos pastato statybas, kurioms 2006-2009 m. buvo skirta 6,7 mln. litų valstybės lėšų, auditoriai nustatė, kad buvo pažeisti teisės aktai, ir lėšos buvo naudojamos neracionaliai.

Pažeidžiant Viešųjų pirkimų įstatymą neskaičiuota numatomų prekių, paslaugų ar darbų pirkimo vertė, nesivadovauta kainos ir kainodaros taisyklių nustatymo metodika, papildomais susitarimais pakeistos pirkimo sąlygos. Nesant projektinės užduoties buvo nupirkti 88 tūkst. litų vertės priešprojektiniai pasiūlymai, netaikant nustatytos pirkimų tvarkos įsigyti papildomi 333 tūkst. litų vertės darbai, statybos rangos sutartyje 755 tūkst. litų įrenginių išlaidoms ir užsakovo rezervui nenustatytos kainodaros taisyklės, nenurodyti perkami įrengimai ir jų kiekiai.

Auditorių vertinimu, savivaldybės administracija nepasinaudojo galimybe pirkimą suskirstyti į atskiras dalis, taip nuperkant reikalingus baldus ir įrenginius už 161 tūkst. litų mažesnę kainą. Atsižvelgiant į statybos kainų indeksus, 2009 m. atliktų statybos darbų kaina galėjo būti iki 195 tūkst. litų mažesnė. Valstybinių auditorių nuomone, tęsiant šios mokyklos statybą, yra rizika, kad lėšos ir ateityje gali būti panaudotos neteisėtai ir neefektyviai.

Audito metu taip pat nustatyta, kad neracionaliai ir ne pagal paskirtį Vilniaus rajono savivaldybė panaudojo 1,3 mln. litų mokinio krepšeliui finansuoti skirtų valstybės lėšų - savivaldybė jas skyrė mokyklų ūkio išlaidoms apmokėti, nors tam tikslui turėjo naudoti savivaldybės biudžeto lėšas.

Pastebėta, kad kai kuriose Vilniaus rajono mokyklose vienam pedagogui tenka per mažas mokinių skaičius, nesukomplektuotos klasės, todėl mokinio krepšelio lėšos naudojamos netolygiai ir neracionaliai.

Be to, auditoriai nurodė, kad savivaldybėje ne pagal paskirtį buvo panaudoti iš valstybės biudžeto gauti 748 tūkst. litų valstybinėms funkcijoms atlikti, pažeidžiant teisės aktų reikalavimus 333 tūkst. litų vertės valstybės turtas buvo perduotas patikėjimo teise valdyti įstaigoms, kurios nėra šio turto patikėtinės, daugiau nei 110 tūkst. litų vertės turtas buvo nurašytas, 1,8 mln. litų vertės valstybei priklausančiomis elektros linijomis neatlygintinai naudojasi akcinė bendrovė.

Vilniaus rajono savivaldybė įsipareigojo ištaisyti daugelį auditorių nurodytų klaidų ir pažeidimų, tačiau nesutiko vadovautis mokyklų steigimo, reorganizavimo, likvidavimo ir pertvarkymo kriterijais, todėl kreipėsi į Vyriausybę prašydama šiuos kriterijus pakeisti.

Vilniaus rajono savivaldybei valstybinėms funkcijoms vykdyti iš valstybės biudžeto 2009 m. buvo skirta beveik 78 mln. litų. Valstybės kontrolei teisės aktais pavesta audituoti savivaldybėms skiriamas valstybės biudžeto lėšas ir valstybės turto valdymą.

ELTA
Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informacijas ir fotoinformacijas be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

A. Kubilius prabilo apie spąstus, kurie gali sutrukdyti pasivyti ES pragyvenimo vidurkį (205)

Lietuvai pasivyti Europos Sąjungos (ES) pragyvenimo vidurkį gali sukliudyti vidutinių pajamų...

JAV karo laivo įgulai atsirūgo vizitas Klaipėdoje: sekso vakarėlis baigėsi skandalu (122)

Dar vasario pradžioje į Klaipėdą draugiško vizito užsukęs JAV karo laivas „ USS Hue City...

Prasta vasara smogė ne tik Palangos verslininkams (2)

Lietinga vasara problemų pridarė ne tik nuomojantiems kambarius pajūryje. Paslaugas kaimo turizmo...

V. Putinas spaudžia Baltarusiją dėl Baltijos šalių (287)

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas didina spaudimą Baltarusijai nukreipti naftos krovinių...

Greitkelyje Vilnius – Kaunas vilkikas nuvažiavo nuo kelio: formuojasi kilometrinės spūstys (10)

Greitkelyje Vilnius – Kaunas vilkikas nuvažiavo nuo kelio. Sprogus padangai jis atsidūrė...

A. Užkalnis. Blogybių šaknis yra dviratininkai (262)

Nežinau, ar jūs pastebėjote, bet mūsų vasarėjančioje Lietuvoje (iki kitų metų tikrai...

Ėmė griežčiau tikrinti remontuojamus kelius: už broką skyrė baudų (44)

Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos griežtina kokybės...

Išgelbėtas kajaku į Rusiją Juodąja jūra plaukęs mokslininkas (2)

Turkijoje buvo išgelbėtas keliautojas ir mokslininkas iš Rumunijos Chirazi Marianas, kuris...

Papildomi eksperimentai: D. Adomaičiui tenka galvoti ne tik apie Europos čempionatą (1)

Nors dabar Dainiaus Adomaičio galvoje daugiausiai vietos užima mintys apie artėjantį Europos...

Jautrūs plaukai: patarimai jiems plauti

DELFI Stilius jau rašė, kas kiek dienų reikėtų plauti sausus ir riebius plaukus, tačiau žmones...