"Merginos tvarkingos, prižiūri laiptinę, iš buto jokio triukšmo negirdėti", - taip teigia didžiausio Klaipėdoje viešnamio kaimynai. Daugiabučio namo uostamiesčio centre gyventojai sako jokių pretenzijų seniausia pasaulyje profesija besiverčiančioms savo kaimynėms neturį.
Priminsime, kad praėjusią savaitę Klaipėdos VPK Organizuoto nusikalstamumo tyrimo tarnybos pareigūnai, apsilankę Tiltų 9 name, sulaikė septynias prostitutes ir jų sąvadautoją. Teigiama, kad tai buvo didžiausias viešnamis visoje Klaipėdoje - dviejų kambarių bute darbavosi net 11 merginų.

Pačiame senamiesčio centre esantis Tiltų gatvės 9 namas su prostitucija kovojantiems miesto pareigūnams buvo jau gerai žinomas. Teisėsaugininkai ne kartą buvo sulaikę šiame name savo kūnus pardavinėjusias merginas, tačiau tai situacijos iš esmės nepakeitė - čia ir toliau buvo verčiamasi prostitucija.

Vis dėlto policijos pareigūnai yra vieni iš nedaugelio, susirūpinusių Tiltų gatvės name esančiu viešnamiu. Jo "darbininkių" kaimynams merginų verslas visai netrukdo gyventi.

Pensininkas Adomas Galdikas "Vakarų ekspresui" tvirtino, kad dėl viešnamio kaimynystėje jam "nei šilta, nei šalta". "Žinau, darbuojasi merginos, bet čia ne mano reikalas. Aš nesidomiu, man jos netrukdo. Normalios kaimynės", - sakė jokių pretenzijų neturintis A. Galdikas.

Kad šalia buvo įsikūręs viešnamis, anot pensininko, nesijautę. "Ramiai gyvenam. Niekada nėra buvę, kad triukšmautų, garsiai šūkautų ir pan. Tiesa, prieš porą metų buvo vienas atvejis, bet čia jau kitame bute, man už sienos. Tame bute buvo kilusios muštynės", - pasakojo 5 metus šiame name gyvenantis vyriškis.

A. Galdikui susidarė įspūdis, kad savo kūnus parduodančios kaimynės yra gana tvarkingos. "Dėl tvarkos name irgi negalėčiau priekaištaut. Išsišluoja laiptinę apačioj, viskas gerai."

Kad name įsikūręs viešnamis, nebuvo naujiena ir kitai gyventojai Jefrasinijai Jeronienei. Moteris sako pastebėjusi, kad čia labai dažnai atvažiuoja taksi automobiliai. Tačiau J. Jeronienei viešnamis greta taip pat netrukdąs.

"Nei aš tas merginas mačiau, nei girdėjau. Apskritai aš retai būnu namuose, - teigė moteris. - Triukšmo irgi jokio negirdėti, ramu, nėra buvę konfliktų. Man jos netrukdo."

Visgi J. Jeronienė sako pašiurpusi, kai sužinojo, kad vienai iš pareigūnų sulaikytų prostitučių yra vos 15 metų. "Skaudu girdėti, kad tokiam amžiuj mergaitė užsiima tokiais dalykais. Nesuprantu, kur tos sąvadautojos sąžinė?", - stebėjosi gyventoja.

Klaipėdos 1-ojo policijos komisariato komisaras Anatolijus Grigorjevas "Vakarų ekspresui" sakė, kad šis namas Tiltų gatvėje nėra kuo nors išsiskiriantis. Pasak komisaro, teigti, kad čia incidentai dažnesni nei kur nors kitur, negalima.

A. Grigorjevas sakė neatsimenąs atvejų, kad į jų policijos komisariatą su skundais būtų kreipęsi šio namo gyventojai, pasipiktinę kaimynystėje veikiančiu viešnamiu.

Tiesa, meilės verslas šiame name Tiltų gatvėje pareigūnams jau buvo sukėlęs rūpesčių. Kitame bute pernai vasarą buvo sunkiai sužalota prostitutė. Už tai, kad nesutiko vykti dirbti į užsienį, mergina buvo ne tik mušama ir prievartaujama, bet ir kankinama įkaitintu lygintuvu.

Po paskutiniojo savo reido pareigūnai tikisi, kad daugiau nelegaliu meilės verslu šiame name nebebus verčiamasi. Tačiau vakar buvo galima sutikti į šį namą bei iš jo vaikščiojančias įtartinas merginas. Namo kieme sutikta jauna mergina, išvydusi "Vakarų ekspreso" žurnalistus, buvo akivaizdžiai nepatenkinta. "Ko jums čia? Dar reklamos maža?..", - piktai metė žurnalistams tamsiaplaukė mergina, matyt, viena iš viešnamio "darbuotojų".

Praėjusį ketvirtadienį sulaikytos prostitutės po apklausos buvo paleistos, joms surašyti administracinių teisių pažeidimų protokolai, skirtos baudos. Tuo tarpu sąvadautoja Rasa Pakamorytė po apklausos buvo dviem paroms uždaryta į VPK areštinę. Šiuo metu ji jau paleista.

Policijoje dėl pasipelnymo iš kitų asmenų pradėtas ikiteisminis tyrimas. Jei pavyks įrodyti R. Pakamorytės kaltę, jos laukia griežta bausmė - už tai, kad pelnėsi ir iš nepilnamečių prostitucijos, ji gali būti nuteista laisvės atėmimu nuo 3 iki 8 metų.

Net keturios iš pareigūnų praeitą savaitę sulaikytų prostitučių yra nepilnametės. Vienai iš jų - tik 15 metų. Merginos šiame bute ne tik dirbo, bet ir gyveno. Viena jų mokosi vidurinėje mokykloje, kita studijuoja universitete.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Artėjančio rudens prognozė: šalnos ir šalčiai – dar rugsėjį (43)

Rugsėjį jau galime sulaukti šalnų ir šalčių, tiesa, bent sniego tikimybė, laimei, išlieka...

T. Janonis. „Valstiečiai“, apsidairykite, kas vyksta jums už nugaros (14)

Valdantiesiems šokinėjant iš laimės, kad pavyko pradėti urėdijų reformą, urėdai laiko...

Po sproginėjančių baterijų skandalo grįžta „Samsung Note“ gyvai nuo 18 val.

Trečiadienio vakarą JAV, Niujorke, bus pristatytas naujausias „Samsung“ telefonas, tai...

Lietuviai vėl atakuoja Kremliaus propagandos ruporus: priminė Rusijai nemalonius faktus (468)

Rugpjūčio 23-oji Lietuvoje minima kaip Juodojo kaspino diena , prisimenant 1939 m. rugpjūčio...

ES piliečiai Jungtinėje Karalystėje priblokšti: gavo įspėjimą apie deportaciją (21)

Aukštas pareigas užimanti Londono Queen Mary universiteto istorikė Dr. Eva Johanna Holmberg...

Prezidento rinkimai: centro dešinėje prognozuojama tikra mėsmalė (29)

Centro dešinėje, kuriai sąlyginai galima priskirti liberalių ir konservatyvių politinių jėgų...

A. Užkalnis. Baikime beprotybę dėl mokyklų (159)

Jūs tik pažiūrėkite, kas darosi kiekvienais metais šalyje, artėjant rugsėjo pirmajai. Ant...

Kelionių planuotojai įspėja apie esminius „Wizzair“ pasikeitimus (21)

Pigių skrydžių bendrovei „ Wizzair “ nuo rugpjūčio 15 d. pakeitus savo taisykles, vien tik...

Kirpėjos verdiktas: po atostogų neprižiūrėtus plaukus teks nurėžti

Maloniai šildanti saulė , plaukus kedenantis lengvas vėjas, maudynės atviruose vandens...

Gydytojas rezidentas atvirai: kas paverčia gydytojus cinikais, ligoniais ir emigrantais (77)

Tai yra atviras laiškas, skirtas Lietuvos visuomenei, Kauno gyventojams, LR Vyriausybei ir Sveikatos...