Vienuolika lietuvių jūrininkų grįžo namo po metų

 (1)
Laivas "Golden Star" po uragano pasiekė Tampos uostą. Pakrančių apsaugos tarnyba laivui suteikė leidimą stovėti uoste tol, kol jis bus paruoštas plaukiojimui.

Nuo tada laivo įgulos likimu niekas nesirūpino - daugiau kaip metus jūrininkams nebuvo mokami atlyginimai ir jie negalėjo išlipti į krantą. Įgulos nariai gyveno laive be šildymo sistemos ir oro kondicionieriaus.

"Laivo įgula dėl to nekalta. Jiems buvo liepta čia atvykti ir dirbti. Jie negalėjo žinoti, kas jų laukia. Tačiau laivo savininkai puikiai žinojo, kad laivas niekur negalės išplaukti", sakė JAV Imigracijos ir natūralizacijos tarnybos (INT) pareigūnas Ronas Johnsonas (Ronas Džonsonas).

INT nurodė jūrininkams iki kovo 13 dienos grįžti namo. Jeigu iki tol jie neišvyks, INT ketina įgulos narius deportuoti bei nusiųsti sąskaitą laivo savininkams.

R. Johnsonas atšaukė apribojimus, dėl kurių 6 įgulos nariai buvo priversti likti laive, o kiti penki vietos motelyje turėjo laukti atlyginimų bei lėktuvų bilietų namo.

"Galiausiai viskas baigsis tuo, jog 11 lietuvių pasijaus laimingais", sakė R. Johnsonas, kai penktadienį buvo paskelbti nurodymai.

Jūrininkams turės būti išmokėti vėluojantys atlyginimai, kurie jau siekia iki 9 tūkstančių JAV dolerių (32 tūkstančius litų). Dokumentuose laivo savininke nurodoma bendrovė "Tamboril Properties Inc".

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Orai: prasidės rudeninis lietaus ir vėjo šėlsmas (2)

Savaitei įpusėjus daug kur nušniokš lietus. Paskutinėmis darbo dienomis vyraus šiltesnis oras, tačiau bus vėjuota. Danguje numatoma tikra sumaištis: saulę keis debesys ir atvirškčiai, o protarpiais dar ir lietus pasipils.

Seimo rinkimuose jau balsuoja užsienyje gyvenantys lietuviai (67)

Nuo antradienio Lietuvos ambasadose užsienyje jau galima balsuoti Seimo rinkimuose. Savo valią tautiečiai gali išreikšti ambasadose, konsulatuose arba internetu. Jei balsuos 35 000 užsienyje gyvenančių lietuvių, jie galės turėti savo rinkimų apygardą ir rinkti savo kandidatą į Seimą.

Kauno meras – „išrinktųjų“ koziris rinkimų kampanijoje (180)

Kaip ir visuose žaidimuose, kozirius turi ne visi. Panašiai ir su Seimo rinkimais Kaune. Kai kurie kandidatai iš reklaminių plakatų žvelgia vieniši ar su su partijos kolegomis.

Kariuomenė: sutartys su „Nota Bene“ buvo pildomos (15)

Kariuomenė patvirtina, kad atsarginės lauko virtuvės įrangos pirkimo sutartys buvo papildytos jau po to, kai „Nota Bene“ pristatė prekes, tačiau tikina, kad nebuvo keičiamos ar išbraukiamos jokios nuostatos, susijusios su prekių techninėmis specifikacijomis.

Siūloma leisti kartu gauti dvi pensijas (102)

Siūloma senatvės pensijas mokėti kartu su netekto darbingumo (invalidumo) ir kitomis pensijomis.