Viceministras kryžiuoja kardus su socialliberalais

 (5)
Populiarios partijos lyderis ir krašto apsaugos viceministras neakivaizdžiai sukryžiavo kardus dėl požiūrio į kariuomenės finansavimą.
Krašto apsaugos viceministras Romas Kilikauskas trečiadienį paskelbė viešą laišką Naujosios sąjungos (NP, socialliberalų) lyderiui Artūrui Paulauskui, kuriame Lietuvos kariškių vardu ironiškai dėkoja jam "už rūpestį mūsų kariuomene".

Viceministras reaguoja į A. Paulausko pareiškimus spaudoje, esą krašto apsauga švaisto lėšas, be kita ko - mokėdama maistpinigius ir butpinigius karininkams.

R. Kilikauskas lygina A. Paulausko, besiruošiančio Seimo rinkimams, pareiškimus su kariuomenės vizijomis, kurias skelbia du pagrindiniai kandidatai į JAV prezidentus.

Anot R. Kilikausko laiško, gegužės 30 dieną, Amerikai švenčiant Karių atminties dieną, respublikonų kandidatas George W. Bush (Džordžas Bušas) sakė remiąs kariuomenę, aukštesnius karių atlyginimus bei geresnes jų gyvenimo sąlygas.

Demokratų kandidatas Al Gore (Elas Goras) iškilmėse sakė, kad reikia padidinti karių algas, juos gerai aprūpinti ir parengti.

A. Paulauskas kandidatavo į Lietuvos prezidentus 1998 metais ir galbūt vėl mėgins laimę kitai penkerių metų kadencijai.

Socialliberalai tuo tarpu vėl supeikė kariuomenės plėtros planus, įžvelgę juose pernelyg dosnų karinių pajėgų finansavimą.

Reaguodamas į Valstybės gynimo tarybos planus padidinti Lietuvos kariuomenę nuo 11,5 iki iki 13 tūkst. karių ir steigti priešlėktuvinės gynybos batalioną, NS informacinis centras pareiškė, jog tai liudija, kad krašto apsaugai užtenka pinigų.

"Kariuomenės didinimo planai liudija, jog krašto apsaugos sistema turi pakankamai lėšų planuoti savo plėtrą ir orientuotis į nuolatinį augimą, tuo tarpu šalies švietimo sistema negali nei vieno, nei kito", trečiadienį rašo NS informacinis centras.

Socialliberalai neseniai organizavo piliečių iniciatyvą atimti dalį biudžeto lėšų iš kariuomenės ir perduoti jas švietimui. Iniciatyvą neigiamai įvertino Vyriausybė ir Seimo dauguma, tačiau ji tebesvarstoma Seime.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Seimo komitetas nori Vyriausybės išvados dėl kompensacijų mirusių pensininkų paveldėtojams

Seimo Biudžeto ir finansų komitetas prašo Vyriausybės išvados dėl kompensacijų iki 2014 metų gegužės mirusių pensininkų paveldėtojams - joms reikėtų beveik 30 mln. eurų.

Konservatoriai išsakė sąlygas deryboms su valstiečiais žaliaisiais (100)

Konservatoriai išsakė nuostatą, kad koalicijoje su Valstiečių ir žaliųjų sąjunga, jei tokia būtų suformuota, turėtų dalyvauti ir Liberalų sąjūdis. Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai taip pat kategoriškai atsisako derėtis su socialdemokratais.

S. Skvernelis: Prezidentė „valstiečiams“ neminėjo galimų koalicijos partnerių (3)

Pirmadienio pokalbyje su prezidente galimi koalicijos partneriai minimi nebuvo, sako Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) sąrašo lyderis Saulius Skvernelis.

R. Karbauskio kandidatas į premjerus išvardino, dėl kurių ministerijų net nesiderės (111)

Pergalę rinkimuose šventusi Valstiečių ir žaliųjų sąjunga pastaruoju metu kalba apie galimybę užimti du svarbiausius postus valstybėje – Seimo pirmininko ir premjero. Tokiu atveju, pasak Ramūno Karbauskio, Seimo pirmininku taptų Saulius Skvernelis, premjeru – europarlamentaras, buvęs ilgametis Ignalinos rajono meras Bronis Ropė.

Įmokas už studijas atgaus daugiau nei 5000 studentų

Antradienį vykusiame Valstybinio studijų fondo (VSF) Valdybos posėdyje nuspręsta skirti papildomus 1,2 mln. eurų geriausiai besimokiusių, tačiau už studijas mokėjusių bakalauro ir vientisųjų studentų studijų studentams. Iš viso kompensavimui už studijas skirta 4,7 mln. eurų. Įmokas už studijas atgaus daugiau nei 5000 studentų.