Vicemeras atgailauja dėl Minsko delegacijos

Vilniaus miesto pirmasis pavaduotojas Algirdas Kudzys pripažįsta, kad Minsko delegacijos priėmimas šiuo metu nebuvo itin teisingas žingsnis.
Minsko miesto vykdomojo komiteto penkiolikos asmenų delegacija penktadienį atvyko dviem dienoms į Vilnių susipažinti su Vilniaus miesto tarybos struktūra ir darbu.

Delegaciją, vadovaujamą Minsko Vykdomojo komiteto tarybos pirmininko pavaduotojo G. Peršino, penktadienį priėmė Vilniaus miesto mero pirmasis pavaduotojas A. Kudzys.

Kaip pranešė radijo stotis "M-1", A. Kudzys teigė, kad Vilniaus savivaldybė mano, jog ekonominių bei kultūrinių ryšių plėtojimas, pagėrėjus vyriausybiniams santykiams, bus reikalingi ateityje.

"Kaip bebūtų, politiką daro Vyriausybė, o bendrauja paprasti žmonės", sakė jis ir pažymėjo, kad delegacijos vizito atšaukimas Baltarusijos vyriausybės politikos nepakeistų.

Beje, susitikimo metu Minsko vykdomojo komiteto tarybos pirmininko pavaduotojas pakvietė viešnagei į Minską Vilniaus merijos atstovus.

Lietuvos URM nereiškė nepasitenkinimo dėl Minsko savivaldybės delegacijos vizito, vertindama, jog tai yra dar viena proga perduoti demokratinės savivaldos patirtį baltarusiams.

"Vilniaus interesas yra išlaikyti stabilius santykius su kaimynais ir perduoti Baltarusijai savo demokratinę patirtį", BNS sakė Lietuvos URM pareigūnas.

Anot jo, baltarusiams gali būti naudinga Lietuvos rinkimų tvarkos ir savivaldybių darbo organizavimo patirtis demokratijos sąlygomis.

Kaip žinoma, Lietuvos URM teigia pradėjusi diplomatinį spaudimą Minskui, kai Baltarusijos prezidentas taikių Lietuvos gyventojų žudynių organizavimu įtariamą generolą Vladimirą Ushopčiką paskyrė gynybos ministro pavaduotoju.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

V. Landsbergis: nežinau, ar partijos lyderis nebus verčiamas daryti kitaip, negu jis galvoja (91)

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų gretose galimai koalicijai su Valstiečių ir žaliųjų sąjunga priešinasi šios partijos patriarchas Vytautas Landsbergis, neoficialiai teigia partijos politikai.

P. Urbšys: dalis konservatorių siekia į intrigas įtraukti D. Grybauskaitę (6)

Dalis konservatorių, nenorintys dalyvauti koalicijoje su „valstiečiais“, su pažymų iš Valstybės saugumo departamento (VSD) reikalavimu bando į politines intrigas įtraukti specialiąsias tarnybas bei šalies vadovę, sako Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) derybininkas Povilas Urbšys.

A. Kubilius apie „valstiečius“: žinote tokią pasaką apie Buridano asilą? (570)

Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) bent artimiausiu metu neketina priimti jokių sprendimų dėl tolesnių konsultacijų su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) formuojant galimą valdančiąją koaliciją.

D. Grybauskaitė: Rusijos kariniai veiksmai regione - agresijos demonstravimas prieš Europos sostines (32)

Intensyvėjantis Rusijos karinės galios demonstravimas regione kelia grėsmę ne tik regiono, bet ir visos Europos saugumui, sako prezidentė Dalia Grybauskaitė.

G. Landsbergis prabilo apie tolesnius scenarijus (932)

Konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis prakalbo apie tai, jog jeigu valstiečių ir žaliųjų ultimatumai nepasibaigs bei aiškios pozicijos nebus sudėliotos, konservatorių partija bus opozicijoje bei palaikys tik tuos sprendimus, kurie, jų nuomone, bus naudingi Lietuvai.