"Via Baltica" - žemdirbių gniaužtuose

 (3)
Iki praėjusio ketvirtadienio jie stovėjo Virbalio miestelio aikštėje, o vėliau pajudėjo Kauno link ir, vieną naktį praleidę netoli Prezidento Kazio Griniaus paminklo Mondžgirėje, penktadienį užblokavo "Via Baltica" magistralės dalį prie Ąžuolų Būdos.

"Savaitgalį mes negalėjome nutraukti piketo, nes ir mūsų reikalavimai nebuvo patenkinti, ir po tokio pasitraukimo pati akcija būtų pavadinta su rinkimais susijusiu šou", - sakė sekmadienio vakare kelyje stovintys žemdirbiai.

Ūkininkai kūrė peticiją valdžiai. Joje buvo pakartotas pagrindinis jų reikalavimas - leisti patiems runkelių augintojams spręsti, į kurį fabriką vežti runkelius.

"Gal Kėdainių ar Panevėžio cukraus fabrikai mums pasiūlys tokias palankias sąlygas, kad runkelius vešime jiems", - sakė Sasnavos ūkininkas Jonas Kurtinaitis.

Šeštadienį piketuotojus aplankė Seimo nariai konservatorius Algis Žvaliauskas, socialdemokratas Algirdas Butkevičius ir Valstiečių partijos lyderis Ramūnas Karbauskis.

"Šeštadienį pusvalandį kalbėjausi su Seimo pirmininku Vytautu Landsbergiu ir susidariau nuomonę, kad jis nėra informuotas apie žemdirbių reikalavimus.

V.Landsbergis manė, kad Panevėžio zonos cukrinių runkelių augintojams teks vežti runkelius į Marijampolės fabriką", - sakė A.Žvaliauskas "Lietuvos rytui".

Žemdirbiai taip pat aktyviai dalyvavo rinkimuose. Daugelis žemdirbių balsuoti važiavo prieš atvykdami į piketo vietą. Čia jie keitė vieni kitus ir po kelis vyko balsuoti.

"Lietuvos rytas"
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Seimo rinkimuose jau balsuoja užsienyje gyvenantys lietuviai (31)

Nuo antradienio Lietuvos ambasadose užsienyje jau galima balsuoti Seimo rinkimuose. Savo valią tautiečiai gali išreikšti ambasadose, konsulatuose arba internetu. Jei balsuos 35 000 užsienyje gyvenančių lietuvių, jie galės turėti savo rinkimų apygardą ir rinkti savo kandidatą į Seimą.

Kauno meras – „išrinktųjų“ koziris rinkimų kampanijoje (71)

Kaip ir visuose žaidimuose, kozirius turi ne visi. Panašiai ir su Seimo rinkimais Kaune. Kai kurie kandidatai iš reklaminių plakatų žvelgia vieniši ar su su partijos kolegomis.

Kariuomenė: sutartys su „Nota Bene“ buvo pildomos (11)

Kariuomenė patvirtina, kad atsarginės lauko virtuvės įrangos pirkimo sutartys buvo papildytos jau po to, kai „Nota Bene“ pristatė prekes, tačiau tikina, kad nebuvo keičiamos ar išbraukiamos jokios nuostatos, susijusios su prekių techninėmis specifikacijomis.

Siūloma leisti kartu gauti dvi pensijas (69)

Siūloma senatvės pensijas mokėti kartu su netekto darbingumo (invalidumo) ir kitomis pensijomis.

Emigracijos mastai kelia grėsmę: kas valandą iš Lietuvos išvyksta 4-5 žmonės (211)

Dirbančių ir mokesčius mokančių asmenų skaičius Lietuvoje kasmet sparčiai mažėja, traukiasi rinka, mažėja vartotojų, nyksta verslai, ypač - atokesniuose regionuose, ir kyla realios grėsmės Lietuvos ekonomikai.