Varėnos teismas pratęsė vieno "juodvarnio" suėmimą

R. Kepežinskui yra pateiktas kaltinimas dėl rengimosi įsigyti sprogmenis, šaudmenis ir ginklus stambiu mastu.

Toks pat kaltinimas yra pateiktas ir kartu su vilniečiu R. Kepežinsku vasario 25 dieną sulaikytam varėniškiui Giedriui Navioniui. Trečiadienį prokuratūra prašys teismo pratęsti suėmimą ir jam.

Du įtariamieji, 21 metų G. Navionis ir 25 metų R. Kepežinskas, buvo sulaikyti Varėnoje prieš dešimt dienų, kai kartu su jais automobilyje tuo metu buvęs 38 metų vilnietis Eligijus Šmidtas šovė į policininką.

Vėliau nustatyta, kad visi trys priklauso pogrindinei organizacijai "Juodvarniai".

Netrukus po įvykio teisėsaugos pareigūnai atliko kratas įvairiose Lietuvos vietose ir aptiko didelį kiekį sprogmenų ir šaudmenų.

Vilniaus apygardos prokuratūros vyriausiasis prokuroras Ramutis Jancevičius BNS sakė, kad G. Navionis ir R. Kepežinskas įtariami vasario 25 dieną vykę Varėnoje išsikasti sprogmenų. Manoma, kad jie sprogmenis ir šaudmenis rengėsi parduoti, o ne sprogdinti ką nors patys.

Vasario 25 dieną Varėnoje Vytauto gatvėje patruliavę du Varėnos rajono policijos komisariato policininkai pastebėjo automobilį "VW Jetta", kuriame sėdėjo trys vyriškiai.

Tikrinant automobilį bei asmens dokumentus, bagažinėje pareigūnai rado 3 plastmasinius 12 litrų talpos tuščius indus bei kastuvą.

Šie radiniai sukėlė pareigūnų įtarimą, todėl buvo nutarta apieškoti šiuos asmenis.

Kai apieškant Eligijų Šmidtą buvo apčiuoptas daiktas, panašus į ginklą, šis vyriškis sukirto pareigūnui per rankas, atsitraukė, iššovė vieną šūvį į policininką Rimantą Žilionį ir pabėgo į šalia esantį mišką. E. Šmidtas iki šiol nesurastas.

Kulka įstrigo pareigūno kišenėje buvusioje kortų malkoje ir jo nesužeidė.

Kitus du asmenis - G. Navionį ir R. Kepežinską - pareigūnams pavyko sulaikyti iš karto.

Žiniasklaida pranešė, neva "Juodvarniai" rengėsi valstybės perversmui, tačiau Valstybės saugumo departamento direktorius Mečys Laurinkus pareiškė, kad šios žinios nepasitvirtino.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Orai: užgrius šilti, bet šlapi pokyčiai (3)

Paskutinę rugsėjo savaitę sulauksime permainų. Iki savaitės vidurio orai bus sausi, temperatūra žymiai nesikeis. Tačiau antroje savaitės pusėje termometrų stulpeliai šoktels aukštyn. Deja, bet šiluma mėgautis trukdys smarkus vėjas ir pliaupiantis lietus.

F. Kukliansky: Vilniaus merai keičiasi, bet niekas neranda vietos žydų gelbėtojų paminklui (36)

Rugsėjo 23-ąją minima Lietuvos žydų genocido diena. Ilgus metus Holokausto tema Lietuvoje buvo nutylima, o prezidentas Algirdas Brazauskas, atsiprašęs žydų tautos, toli gražu ne vien pagirtas buvo. Šiandien jau net vokiečiai mano, kad Lietuva yra pirmoji Rytų Europos valstybė, kuri atvirai kelia savo gyventojų kaltės klausimą. Maždaug prieš mėnesį solidžiausiame Vokietijos dienraštyje „Frankfurter Allgemeine Zeitung“ publikuotas straipsnis apie Lietuvos pastangas atvirai kalbėti apie Holokausto istoriją.

Kaip vakarais laiką leido Maironis? (36)

Rugsėjo 16-ąją Maironio lietuvių literatūros muziejuje lankytojams bus atvertas literatūros klasiko, prelato Maironio memorialinis butas, kuris per pastaruosius metus restauruotas visiškai tiksliai.

Vilniuje siūloma įkurti Pasaulio litvakų muziejų ir atkurti žydų institutą (35)

Puoselėjant žydų paveldą, Vilniuje siūloma įkurti Pasaulio litvakų muziejų, atkurti žydų mokslinį institutą, o Vyriausybės rūmuose įamžinti prie Lietuvos valstybės atkūrimo prisidėjusių žydų atminimą.

Emigracija: buvo išsigelbėjimas, tapo tragedija (411)

Per dešimtmetį mūsų padaugės iki 3,5 mln. Tokiais nerealiais tikslais ir bendromis frazėmis grįsta politikų kol kas tik popierinė kova su didžiausiu mūsų valstybės iššūkiu – demografiniu nuosmukiu.