Valstybines rentas gaus dar du Kovo 11-osios Akto signatarai - Audrius Rudys ir Petras Giniotas. Vyriausybė trečiadienį nusprendė maždaug 2 tūkst. litų siekiančią valstybinę signataro rentą P.Giniotui skirti nuo rugpjūčio 1 dienos, o A.Rudžiui - nuo rugsėjo 1 dienos.
Litai
© DELFI
Buvęs Seimo narys P.Giniotas, kuriam dabar - 52 metai, po 1992-1996 metų kadencijos dirbo bendrovėse "Klaipėdos Smeltė", Klaipėdos jūrų krovinių kompanijoje, vadovavo bendrovei "Pajūrio viešbučiai", buvo Klaipėdos savivaldybės turto komiteto pirmininkas.

54 metų A.Rudys yra ilgai dirbęs bankininku, pirmą Prezidento Valdo Adamkaus kadenciją buvo jo patarėjas.

Jis yra valdančiosios Socialdemokratų partijos narys. Iki šių metų rugpjūčio 31 dienos signataras buvo Mėsos perdirbėjų asociacijos prezidentas.

Ministras Pirmininkas Algirdas Brazauskas Vyriausybės posėdyje prisipažino nežinojęs, kad A.Rudys jau pasitraukė iš Mėsos perdirbėjų asociacijos vadovų, todėl stebėjosi, kodėl jam siūloma skirti valstybinę rentą.

A.Rudys dienraščiui "Lietuvos rytas" teigė šiuo metu neturįs jokių pajamų: "Aš nedirbu jokio samdomo darbo, todėl noriu turėti pragyvenimo šaltinį". Pasiteiravus, ar rentos paprašė dėl to, jog nebeturi galimybių susirasti jokio darbo, signataras atsakė, kad tokio, kokio norėtų, matyt, jau negautų.

Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarų statuso įstatymas, pagal kurį skiriamos rentos, autoriai ir šalininkai tvirtino, jog jis skirtas pagelbėti sunkiai pasiligojusiems, nuskurdusiems bei senyvo amžiaus signatarams. Tačiau kritikai nuogąstavo, kad jame nėra numatyta saugiklių, leidžiančių išvengti piktnaudžiavimo mokesčių mokėtojų sąskaita.

Todėl kai kurie ankstesni Vyriausybės sprendimai dėl valstybinės signatarų rentos skyrimo buvo sulaukę nemažai kritikos.

Liepos viduryje priimtas sprendimas skirti signataro rentą buvusiam valstybės kontrolieriui Jonui Liaučiui sukėlė diskusijų, nes Vyriausioji tarnybinės etikos komisija buvo pripažinusi, kad jis supainiojo viešuosius ir privačius interesus.

Kritikuotas ir nutarimas skirti valstybinę rentą Viliui Baldišiui, kuriam yra pareikštas kaltinimas byloje dėl akcinės bendrovės "Tauro bankas" turto pasisavinimo ir iššvaistymo stambiu mastu. Eltos žiniomis, šį signatarą kamuoja sveikatos problemos.

"Lietuvos ryto" teigimu, signataro rentą gauna ir buvęs centristų lyderis Romualdas Ozolas, dukart ekspremjeras Gediminas Vagnorius.

Minėtas įstatymas įpareigoja skirti signataro rentą, kai asmuo netenka draudžiamųjų pajamų. Išmoką galima gauti atgaline data, bet ne daugiau kaip už 12 praėjusių mėnesių, skaičiuojant nuo dokumentų pateikimo dienos.

Valstybinės rentos dydis sudaro 50 proc. Seimo nario pareiginės algos per mėnesį (šiuo metu - 2043 litus). Signatarui mirus, jo sutuoktiniui ir vaikams skiriama 511 litų dydžio renta. Rentas jau gauna 50 signatarų, trys našlės ir dvi našlaitės.

Tomis pačiomis sąlygomis rentą gali gauti ir Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo deputatai, 1990 metų kovo 11-14 dienomis vykdę svarbią valstybinę užduotį Maskvoje.

Anksčiau kai kurie parlamentarai siūlė taisyti įstatymą, kad rentų negalėtų gauti darbingo amžiaus signatarai ir kad jos nebūtų mokamos atgaline data.

ELTA
Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informacijas ir fotoinformacijas be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Liudininkas apie kraupų išpuolį Barselonoje: jis per žmonių minią lėkė visu greičiu, nė nebandė stabdyti

Ketvirtadienio vakarą Barseloną sukrėtė kraupi teroro ataka – į minią žmonių įsirėžė...

Išpuolis Barselonoje: įtariamasis suimtas (21)

Ispanijos saugumo tarnybos paskelbė įtariamojo, kurio vardu išnuomotas incidente panaudotas...

Barselonos centre gyvenantis lietuvis: nejauku ir pikta, bet tenka priimti tokią realybę (3)

Apie šešerius metus Katalonijos sostinėje Barselonoje gyvenantis kaunietis Eduardas Žigunovas...

Teroristinis išpuolis Barselonoje: mažiausiai 13 žuvo sunkvežimiui įsirėžus į minią, praneša apie įkaitų dramą nuolat pildoma (279)

Turistų pamėgto Ramblos rajono pagrindinėje gatvėje Barselonoje, į žmonių minią įvažiavo...

V. Adamkus: mes buvome matomi, o dabar tos lyderystės nebejaučiu (142)

Tarpusavio ginčai, smulkių, nereikšmingų skirtumų pabrėžimas, vienybės ir lyderystės stoka....

Siūbuojantis Vilniaus tiltas įvarė siaubo: manė, kad jis sugrius (30)

Vingio parko tiltas ne juokais išgąsdino žmones, kai po didžiulio Robbie Williamso koncerto...

Vilniaus centre ant vejos nakvoja nuo sekmadienio: užsienio darbininkai pateko į nepavydėtiną padėtį (112)

Jau kelias dienas vilniečiai parkelyje prie Prancūzijos ambasados atkreipė į neįprastą...

R. Karbauskis nusitaikė į draudimą išlaidauti: dėl to išvažiuoja dešimtys tūkstančių (333)

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis krizės metu priimtus...

Kelionė po Lenkijos pilis, kuriose buvo rezgami planai prieš Lietuvos kunigaikščius (5)

Kas gali būtų romantiškiau už pilis ? Ir kas gali būti įdomiau už kryžiuočių pilis? Pilis,...