Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komitete trečiadienį kalbėdamas apie pertvarkas valstybės sektoriuje jis pažymėjo, kad sistemai optimizuoti numatoma iš pradžių peržiūrėti funkcijas, kad būtų išvengta dubliavimo, tai pat lėšos gali būti taupomos kai kurioms įstaigoms atsisakius juridinio asmens statuso, tapus padaliniu.

"Nelabai galim atsakyti, kiek etatų bus sumažinta, kiek darbo užmokesčio sutaupyta, nes darant reformas pirmaisiais metais netgi atvirkščiai, daugiau kainuoja, išeitinės pašalpos, visa kita, kita vertus, nėra numatyta tiesiogiai mažinti etatų skaičių", - sakė Vyriausybės kancleris.

Jis pažymėjo, jog 2014 metų biudžete darbo užmokesčio fondai institucijoms išlieka panašūs kaip ir šiemet. "Darbo užmokesčio dydžiai atskiroms institucijoms leidžia išlaikyti etatų kaičių, bet tai nereiškia, kad nėra poreikio optimizuoti, racionalizuoti pačias funkcijas, peržiūrėti atskirų įstaigų veiklą ir rasti optimalesnį variantą, nebūtinai mažinant etatų skaičių, tiesiog išgryninant funkcijas, išvengiant dubliavimo", - sakė A.Mačiulis.

Pasak kanclerio, tikrai bus atsisakyta Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai laikotarpiui priimtų darbuotojų. "Kas konkrečiai numatyta ir tikrai bus padaryta, būtent tie 234 etatai, pareigybės, kurios buvo paskirtos papildomai pirmininkavimui, pirmininkavimas baigiasi, ir tos pareigybės bus panaikintos", - sakė A.Mačiulis.
Alminas Mačiulis, Susisiekimo ministerijos nuotr.

Kancleris minėjo, kad peržiūrint pareigybes įstaigoms nurodoma laikytis nuostatos, kad vienas vadovas turėtų vadovauti ne mažiau kaip penkiems darbuotojams, o mažosios įstaigos turėtų tapti padaliniais.

"Siūlom įstaigoms laikytis kriterijaus ne mažiau kaip penki darbuotojai vienam vadovaujančiam, nes ne paslaptis, nemažai įstaigų turi du darbuotojus ir vieną viršininką. Yra įstaigų, kur trys-keturi darbuotojai, tikrai nelogiška jas palikti, aišku, kiekvienas atvejis skirtingas, bet Saulėlydžio komisija pasirengusi labai imtai svarstyti", - kalbėjo kancleris.

Jis pažymėjo, kad valstybės tarnautojų, kurių pareigybių maksimalų skaičių tvirtinta Vyriausybė, sumažėjo. "2009 metų sausio 1 dieną tarnautojų, kurių pareigybių leistiną maksimalų skaičių tvirtina Vyriausybė, užimtų pareigybių skičius buvo beveik 60 tūkst., 2013 metų lapkritį buvo 52,4 tūkstančio", - sakė kancleris.