Valstybės įstaigos atrado naują darbo užmokesčio fondo gausinimo būdą. Kai kuriose biudžetinėse organizacijose yra šimtai laisvų etatų, kuriems išlaikyti biudžete numatomos atitinkamos lėšos.
Valstybės tarnybos departamento (VTD) prie Vidaus reikalų ministerijos (VRM) neoficialiais duomenimis, šiuo metu valstybės tarnyboje yra 4803 laisvi etatai. LŽ duomenimis, praėjusių metų pirmąjį pusmetį tokių etatų buvo 1870.

Didžiausią darbuotojų stygių 2002 metų pirmąjį pusmetį jautė Valstybės sienos apsaugos tarnyba prie Vidaus reikalų ministerijos (VRM) - čia buvo net 504 laisvos darbo vietos. Vidutinis darbo užmokestis šioje tarnyboje tuo metu siekė pusantro tūkstančio litų.

Taupo lėšas

Šiek tiek mažiau darbuotojų - 409 - pernai trūko Lietuvos valstybės saugumo departamente, kuriame vidutinis darbo užmokestis buvo 2716 litų. Muitinės departamente prie Finansų ministerijos (ten vidutinis atlyginimas siekė 1531 litą) buvo 285 laisvos darbo vietos, Vadovybės apsaugos departamente - 192 (vidutinis atlyginimas - 2248 litai). Laisvų etatų buvo ir Seimo bei Vyriausybės kanceliarijose, ministerijose, apskričių viršininkų administracijose, departamentuose, kitose valstybinėse įstaigose.

Planuojant valstybinių organizacijų metinius biudžetus, lėšos darbuotojų atlyginimams numatomos pagal etatų skaičių, dažniausiai neatsižvelgiant, kiek tarnautojų dirba realiai. Kaip vakar LŽ teigė finansų viceministras Vitas Vasiliauskas, kai kurios įstaigos "zbitkavoja" prašydamos daugiau etatų ir gaudamos laisvų lėšų. "Taip gali būti sutaupoma darbo užmokesčiui skiriamų lėšų", - sakė finansų viceministras.

Kaip vakar rašė LŽ, pernai valstybinės įstaigos iš sutaupytų lėšų išmokėjo daugiau kaip 4 milijonus litų premijų, kai kuriems valdininkams skatinti buvo skiriama po 2-3 tūkstančius litų.

Pasiteisinimas reorganizacija

Valstybės sienos apsaugos tarnybos, turinčios 500 laisvų etatų, Personalo valdybos viršininko Algimanto Padolskio teigimu, jų tarnyba negali įdarbinti kiekvieno kandidato, panorusio dalyvauti konkurse, nes trūksta žmonių, turinčių atitinkamą kvalifikaciją.

"Šiuo metu išgyvename pereinamąjį laikotarpį, kuriami nauji skyriai. Tikiuosi, kad per šiuos metus laisvų etatų mūsų tarnyboje gerokai sumažės", - sakė jis. Pasak Padolskio, neįmanoma tiksliai suplanuoti skiriamų etatų ir pr Šimamų darbuotojų skaičiaus. "Jei skaičiuosime paraidžiui, nebus įmanoma daryti jokių prognozių ir planuoti ateities darbų", - tikino pareigūnas.

Tai, kad 285 laisvi etatai atsirado dėl įstaigos reorganizacijos, sakė ir Muitinės departamento Ryšių su visuomene skyriaus viršininkė Henrika Rukšėnienė. "Praėjusių metų liepos 1-ąją įvyko departamento reorganizacija, iki jos naujų darbuotojų pr Šimti buvo nerekomenduojama", - sakė ji. Be to, pasak Rukšėnienės, tuo metu buvo kuriama muitinės kriminalinė tarnyba, o jai etatai buvo planuojami iš anksto.

Pasiūla nedidelė

LŽ duomenimis, praėjusių metų pirmąjį pusmetį 41 laisvas etatas buvo ir apskričių viršininkų administracijose. Šiaulių apskrities administracijoje trūko 14 darbuotojų, Alytaus - 9, Klaipėdos - 6.

Kaip vakar LŽ sakė Šiaulių apskrities viršininko administracijos Personalo ir ūkio skyriaus vadovas Algimantas Gaubas, šiuo metu pas juos belikusios vos kelios laisvos vietos. "Laisvi etatai lieka todėl, kad nėra pinigų. Įstaiga turi spręsti - ar priimti daugiau žmonių, kurie gautų "plikus" atlyginimus, ar turėti mažiau darbuotojų, bet mokėti jiems priedus", - aiškino jis.

Pasak Gaubo, net paskelbus konkursą neatsiranda daug pretendentų į laisvą vietą. "Pernai ieškojome darbuotojo Švietimo priežiūros skyriui. Į konkursą atėjo tik du žmonės", - sakė pareigūnas.

Plačiau apie tai skaitykite "Lietuvos žiniose"

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Teroristinis išpuolis Barselonoje: mažiausiai 13 žuvo sunkvežimiui įsirėžus į minią, praneša apie įkaitų dramą nuolat pildoma (288)

Turistų pamėgto Ramblos rajono pagrindinėje gatvėje Barselonoje, į žmonių minią įvažiavo...

Išpuolis Barselonoje: įtariamasis suimtas (28)

Ispanijos saugumo tarnybos paskelbė įtariamojo, kurio vardu išnuomotas incidente panaudotas...

Liudininkas apie kraupų išpuolį Barselonoje: jis per žmonių minią lėkė visu greičiu, nė nebandė stabdyti

Ketvirtadienio vakarą Barseloną sukrėtė kraupi teroro ataka – į minią žmonių įsirėžė...

Barselonos centre gyvenantis lietuvis: nejauku ir pikta, bet tenka priimti tokią realybę (3)

Apie šešerius metus Katalonijos sostinėje Barselonoje gyvenantis kaunietis Eduardas Žigunovas...

V. Adamkus: mes buvome matomi, o dabar tos lyderystės nebejaučiu (145)

Tarpusavio ginčai, smulkių, nereikšmingų skirtumų pabrėžimas, vienybės ir lyderystės stoka....

Siūbuojantis Vilniaus tiltas įvarė siaubo: manė, kad jis sugrius (30)

Vingio parko tiltas ne juokais išgąsdino žmones, kai po didžiulio Robbie Williamso koncerto...

Vilniaus centre ant vejos nakvoja nuo sekmadienio: užsienio darbininkai pateko į nepavydėtiną padėtį (112)

Jau kelias dienas vilniečiai parkelyje prie Prancūzijos ambasados atkreipė į neįprastą...

R. Karbauskis nusitaikė į draudimą išlaidauti: dėl to išvažiuoja dešimtys tūkstančių (336)

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis krizės metu priimtus...

Kelionė po Lenkijos pilis, kuriose buvo rezgami planai prieš Lietuvos kunigaikščius (6)

Kas gali būtų romantiškiau už pilis ? Ir kas gali būti įdomiau už kryžiuočių pilis? Pilis,...