Valstiečių partijos lyderis žada savo lėšomis ginti ūkininkus teismuose

Tai jis pareiškė spaudos konferencijoje trečiadienį. LVP lyderis yra Seimo Jungtinės frakcijos narys.

"LVP pirmininkas Karbauskis neorganizavo protesto akcijų Panevėžyje. Aš jas rėmiau savo pareiškimais", sakė R. Karbauskis. Jis turėjo galvoje vasario pabaigoje kelių rajonų ūkininkų protesto akciją, per kurią prie Panevėžio valandai buvo užblokuota magistralė "Via Baltica". Ūkininkai reikalavo išmokėti valstybės dotacijas.

R. Karbauskis teigė, jog dabar ragina žemdirbius ne blokuoti kelius, o "ateiti balsuoti į savivaldybių, o vėliau - ir Seimo rinkimus".

Vykdomosios valdžios vadovai paragino ištirti ūkininkų blokadą. R. Karbauskio teigimu, teismo sprendimu vienam akcijos organizatorių jau skirta 500 litų bauda.

"Jeigu teismuose bus persekiojami ūkininkai, už asmeninius pinigus samdysiu advokatus. Ginsimės visomis priemonėmis", sakė Seimo narys.

Valdančiosios konservatorių daugumos vadovybės nariai anksčiau kelių blokavimą pavadino "nesąžininga rinkimų konkurencija".

R. Karbauskis taip pat pranešė žurnalistams, jog renkami parašai dėl kreipimosi į Europos žmogaus teisių teismą.

Anot LVP lyderio, tai susiję su žmogaus teisių pažeidimais, kai ūkininkams padavus į teismą Vyriausybę dėl laiku neišmokėtų dotacijų, ministrų kabinetas nusprendė atidėti dotacijų išmokas iki liepos mėnesio.

Anot R. Karbauskio, tai, kad pinigai žemdirbiams yra išmokami dabar, rodo, jog "baiminamasi, kad mes ateisime su antstoliais".

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

D. Grybauskaitė dalyvaus buvusio Izraelio Prezidento Š. Pereso laidotuvėse (12)

Prezidentė Dalia Grybauskaitė penktadienį Jeruzalėje dalyvaus buvusio Izraelio Prezidento ir Nobelio taikos premijos laureato Shimono Pereso laidotuvėse.

DELFI „Balsuok 2016” debatuose – B. Vėsaitė prieš A. Abromavičių (118)

DELFI tęsia „Balsuok 2016” debatų ciklą. Penktadienį 10 val. tiesioginėje vaizdo konferencijoje diskutuos buvusi socialdemokratų ūkio ministrė Birutė Vėsaitė ir buvęs Ukrainos ekonominės plėtros ir prekybos ministras Aivaras Abromavičius.

M. Mažvydo biblioteka skelbia laimėjusi teisme ginčą dėl baldų pirkimo (10)

Neseniai po rekonstrukcijos duris atvėrusi nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka skelbia laimėjusi teisme ginčą dėl baldų pirkimo.

Teisėjo N. Meilučio brolis taip pat ketina tapti teisėju (18)

Kauno apygardos teismo pirmininko Nerijaus Meilučio jaunesnysis brolis Audrius Meilutis ketina tapti Kauno apylinkės teismo teisėju. Šį klausimą penktadienį posėdyje svarstys Teisėjų taryba.

R. Paksas su vidaus reikalų ministru aptars J. Miliaus atleidimą (36)

„Tvarkos ir teisingumo“ pirmininkas Rolandas Paksas penktadienį susitiks su partijos deleguotu vidaus reikalų ministru Tomu Žilinsku aptarti, kodėl jis šią savaitę balsavo už Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovo Jono Miliaus atleidimą.