Valstiečių partija prarado daugiausiai mandatų

Perskaičiavus rinkimų rezultatus, Lietuvos valstiečių partijos ir Lietuvos krikščionių demokratų sąjungos koalicija neteko 2 mandatų, Valstiečių partija - 2 mandatų, o Lietuvos liberalų sąjunga gavo papildomai 2 mandatus.

Po vieną mandatą neteko socialdemokratai, Lietuvos lenkų rinkimų akcija bei LDDP, o po papildomą mandatą įgijo Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjunga, konservatoriai, respublikonai, jaunalietuviai bei "Socialdemokratija - 2000".

Vyriausioje rinkimų komisijoje BNS korespondentą informavo, kad Alytaus rajone papildomą mandatą gavo Lietuvos krikščionių demokratų partija, o jį prarado centristai. Anykščių rajone Valstiečių partijos ir krikščionių demokratų sąjungos koalicija mandatą prarado, o jį gavo liberalai.

Birštono rajone socialdemokratai mandatą atidavė respublikonams, Jonavos rajone valstiečių partija mandatą atidavė jaunalietuviams, Kelmės rajone LDDP savo mandatą atidavė liberalams.

Mažeikių rajone valstiečių ir krikščionių demokratų koalicijai savo mandatą perduos "Socialdemokratijai 2000", Pakruojo rajone krikščionys demokratai savo vietą taryboje atiduos konservatoriams, Raseiniuose vieną vietą valstiečiai perduos centristams.

Trakų rajone Lietuvos lenkų rinkimų akcijai netekus mandato, jį įgijo konservatoriai, o Varėnos rajono taryboje konservatoriams netekus vietos, ją užims Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjunga.

Perskaičiuoti rinkimų rezultatus nutarta, kai į VRK šią savaitę kreipėsi Krikščionių demokratų, Respublikonų partijų bei "Socialdemokratija - 2000" atstovai, kurie skundėsi, kad dalyje rinkimų apygardų mandatai kandidatų sąrašams buvo paskirstomi ne pagal tai, kiek kandidatų sąrašas gavo rinkėjų balsų procentų, o pagal tai, koks procentas rinkimuose dalyvavusių rinkėjų balsavo už sąrašą.

VRK pirmininkas Zenonas Vaigauskas BNS sakė, kad kai kurios apygardos skirstė mandatus pagal seną tvarką, o ne pagal pernai šiek tiek pakeistą savivaldybių tarybų rinkimų įstatymą.

Pasak jo, VRK nusprendė, kad nustatant 4 ir 6 proc. barjerą partijoms ar koalicijoms nereikia atsižvelgti į negaliojančius biuletenius, todėl kai kurios partijos gali papildomai gauti mandatų, o kai kurios - prarasti.

VRK perskaičiavus 10-ties apygardų duomenis, jos bus įpareigotos patikslinti rinkimų rezultatus.

Galutinius savivaldybių tarybų rinkimų rezultatus VRK ketina patvirtinti šeštadienį.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Mėgstantiems išgerti – perspėjimas: bauda grės, net jei nesėsite prie vairo (124)

Siekiama didinti baudas už alkoholio vartojimą viešose vietose ar neblaivaus asmens pasirodymą viešai, įžeidžiant žmogaus orumą ir visuomeninę dorovę.

Kandidatų į Seimą piniginių paslaptys: skolos, turtai ir prabangios moterų dovanos (298)

Kandidatų į Seimą turto deklaracijos užminė ne vieną mįslę. Kai kurie kandidatai per metus turėjo itin daug neapmokestinamų pajamų ir nuo savo gautos pajamų sumos sumokėjo gana mažai mokesčių. Vienas iš tokių politikų – krašto apsaugos ministras Juozas Olekas.

A. Nikžentaitis – apie Lietuvos kaimynę, kurios vertinti be emocijų neįmanoma: keista situacija (274)

Profesorius, habilituotas daktaras Alvydas Nikžentaitis sako, kad į visiško tarpusavio supratimo laikus Lietuva ir Lenkija veikiausiai niekada nebesugrįš, tačiau palikti dvišalius santykius tokioje kalno papėdėje, į kokią jie yra nusiritę šiandien, būtų mažiausiai neišmintinga.

Kaunas baigia spręsti darželių problemą (15)

Spręsdama opią vaikų darželių trūkumo problemą, Kauno rajono savivaldybė tikisi šiemet pasiekti lūžį. Pirmadienį bus atidarytos naujos patalpos Noreikiškių lopšelio-darželio „Ąžuolėlis“ filiale Akademijos miestelyje – čia įkurdinta daugiau kaip 200 darželinukų.

Baltijos šalys smarkiai išsiskiria pagal rusų kalbos mokymąsi (97)

Anglų kalbos mokymasis tarp Lietuvos moksleivių paplitęs tiek pat, kiek vidutiniškai Europos Sąjungoje (ES). Pagal rusų kalbos mokymąsi Baltijos šalys smarkiai lenkia kitas Europos valstybes.