Panevėžio senosiose kapinėse nuo vasaros pradžios ilsisi ne tik mirusieji. Čia prieglobstį rado ir kai kurie gyvieji – nuolatinės gyvenamosios vietos neturintys valkatos. Vienas jų kapavietėje įsigudrino susikurti netgi savo būstą, kur miega, valgo ir geria, atlieka gamtinius reikalus ir šiukšlina.
Kapinės
© "Panevėžio balsas"
Šia problema jau susirūpino savivaldybė ir policija. Tačiau šalia esančio vienuolyno gyventoja mano, kad kapinėse įsikūręs benamis nieko bloga nedaro.

Absurdo teatras

Miesto senosiose kapinėse, esančiose Senamiesčio gatvėje, jau nebeįmanoma pamatyti laidojamų žmonių, nes čia tą daryti uždrausta. Kapinės, kurioms jau apie kelis šimtus metų, yra daugelio garbingų panevėžiečių amžinojo poilsio vieta. Be to, dėl unikalių paminklų ir akmeninių kryžių ši vieta įrašyta į valstybės saugomų kultūros vertybių sąrašą.

Tačiau kai kurie gyvieji dėl to visai nesuka galvos. Tai, kas daugumai panevėžiečių gali atrodyti absurdo teatru ar siaubo filmo siužeto vertu reginiu, miesto valkataujantiems žmonėms yra įprasta.

Nei kapinėse esančios kultūros vertybės nei apskritai šventa, pagarbos verta žemė valkatoms nesutrukdė susikurti gyvenamąją vietą tiesiog ant vokiečių karininko kapo.

Išvytieji sugrįžta

Senąsias kapines privalo prižiūrėti ir tvarkyti neseniai miesto Savivaldybės skelbtą konkursą laimėjusi akcinė bendrovė „Panevėžio specialus autotransportas“. Neseniai ta pati įmonė Šilaičių kapinėse pastatė konteinerius, į kuriuos buvo uždrausta mesti žolynus.

„Panevėžio balso“ korespondentei pakalbinus minėtos bendrovės direktoriaus pavaduotoją Romualdą Rinkevičių, paaiškėjo, kad ne vienas nuolatinės gyvenamosios vietos neturintis asmuo apsigyveno kapinėse. Pasak pašnekovo, vienas jų įsikūrė senosiose miesto kapinėse, o dar du – stačiatikių amžinojo poilsio vietose. Romualdas Rinkevičius tvirtino, kad šie žmonės jau senokai yra Panevėžio bėda. Jie esą buvo ne kartą vyti lauk iš kapinių. Tačiau po kurio laiko benamiai vėl sugrįžta ir savo egzistenciją tęsia vietose, kur ilsisi mirusieji.

Vakar, kaip ir kiekvieną pastarąjį pirmadienį, Romualdas Rinkevičius išsiuntė raštišką informaciją Savivaldybės administracijos Tvarkos ir kontrolės skyriui, tikėdamasis, kad jis išspręs šią problemą, pasitelkęs į pagalbą policijos pareigūnus.

Nosį rietė kvapas

„Panevėžio balso“ korespondentams nuvykus į senąsias miesto kapines bei susiradus vietą, kur gyvena benamis, nosį ėmė riesti itin nemalonus išmatų kvapas.

Ten gyvenančio žmogaus tuo metu nebuvo greičiausiai todėl, kad lijo lietus. Tačiau visi jo „namų“ apyvokos daiktai gulėjo savo vietose.

Ant paminklo buvo priklota patiesalų, kad guolis būtų minkštesnis. Čia pat kiurksojo batai, padėta maisto, o netoliese – ir tualetą atstojanti šventa žemė. Aplinkui esančiose kapavietėse buvo primėtyta alkoholinių gėrimų tuščių butelių, jos apšnerkštos įvairiomis kitomis atliekomis.

Šalia kapinių esančiame vienuolyne gyvenanti pretendentė į vienuoles Judita Bačinskaitė, paklausta nuomonės, pateikė neįtikėtiną atsakymą. Ji pareiškė, kad ten gyvenantis žmogus nieko bloga nedaro – netriukšmauja. „Kaip matote, visi kampai savo vietose“, – pridūrė būsima vienuolė.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Neseniai po rekonstrukcijos atidarytoje „Maximoje“ – sujudimas: evakuojami pirkėjai (156)

Vilniuje vos prieš dešimt dienų po keturis mėnesius trukusio atnaujinimo atidarytoje Mindaugo g....

Artėja visiškas Saulės užtemimas: kaip į tai reaguos gyvybė Žemėje (65)

Veikiausiai girdėjote, kad rugpjūčio 21 dieną įvyks Saulės užtemimas. Tūkstančiai žmonių...

Šią savaitę orai nelepins: skėčio reikės beveik kasdien (1)

Šią savaitę skėčių beveik nepaleisime iš rankų, ypač savaitės pradžioje. Antroje savaitės...

Vilniaus oro uosto tako remontas – tik pradžia (32)

Laiku baigtas Vilniaus oro uosto tako remontas buvo tik pradžia – per artimiausius kelerius metus...

Lietuva apsisprendė – pažadas NATO bus įgyvendintas, bet džiaugsmą lydi nerimo signalai (1252)

Kitąmet Lietuva pirmą sykį per pastaruosius du dešimtmečius gynybai skirs 2 proc. BVP –...

Šešis ne savo vaikus auginanti moteris: dabar apsisukti ir išeiti negaliu (7)

Pasibeldus į vieno iš „ SOS vaikų kaimo “ namelio duris, pirmasis mane lojimu pasitinka prie...

R. Valatka. Pagonišką nuotykių ilgesį aitrina nedegantys kumečių laiškai iš praeities (347)

Aksominis sezonas. Turėjo baigtis su Žoline. Bet nesibaigė. Užplūdusi šiluma ir akivaizdžiai...

Nematyta Anykščių pusė: daug netikėtų atradimų – vos per vieną dieną (34)

Anykščiai – miestas siurprizas. Tarp ežerų ir miškų įsikūręs nedidelis miestelis jau nuo...

Ar žinote, kuo gali baigtis per trumpos atostogos? (7)

Sakoma, dar­­bas iš bež­džio­nės pa­da­rė žmo­gų. O ką dar­bas be po­il­sio...

6 stiliaus patarimai moterims su didele krūtine (22)

Bičiulės su mažesne krūtine kas kartą varto akis, kai skundžiatės savo apvaliomis formomis? Jos...