Valdininkų atlyginimai didės, o teisėjų - mažės

 (5)
Didžiausius atlyginimus siūloma mokėti Seimo pirmininkui, premjerui, Konstitucinio Teismo pirmininkui bei Aukščiausiojo Teismo pirmininkui.

Prezidento, kaip aukščiausio ir tiesiogiai renkamo valstybės pareigūno, darbo užmokestį siūloma nustatyti Prezidento įstatymu.

Socialinės apsaugos ir darbo viceministras Rimantas Kairelis žurnalistams trečiadienį sakė, jog buvo apsispręsta valdininkams, politikams, prokurorams ir teisėjams taikyti bendrą darbo stažo skaičiavimo tvarką - darbo stažas valstybės tarnyboje bus skaičiuojamas nuo 1990 kovo 11 dienos.

Taip pat nuspręsta, jo teisėjų atlyginimų dydžiai nebus įšaldyti 5 metams, kaip buvo planuota anksčiau. Jiems galios ta pati tvarka, kaip ir visiems kitiems valdininkams ar pareigūnams.

Jei atlyginimas, palyginti su dabartiniu, didėja, tuomet jis galės būti didinamas palaipsniui penkerius metus, atsižvelgiant į biudžeto galimybes.

Jei atlyginimas, palyginti su dabartiniu, numatomas mažinti, tai neturėtų būti daroma pusmetį po įstatymo priėmimo, o po to palaipsniui mažinama po 10 proc. kas pusę metų.

Politikams atlyginimų dydžio keitimas siejamas su kadencija - šios kadencijos politikams atlyginimai nebus didinami. Jie turėtų didėti tik kitos kadencijos politikams.

Viceministras R. Kairelis pripažino, kad šiam projektui ypač priešinosi teismų atstovai, dalyvavę Vyriausybės posėdyje.

Konstitucinis Teismas, aiškindamas Konstituciją, yra pareiškęs, jog Vyriausybė negali mažinti teisėjų atlyginimų, nes tai būtų politinės valdžios įtaka teisminei valdžiai.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Kraujomaišos šeimoje atomazga: dvi mergaitės sūpuoja prievartos vaisius (4)

Keliolika vaikų viename Aukštaitijos miestelyje auginusi šeima, kurioje patėvis seksualiai išnaudojo protinę negalią turinčią nepilnametę, o broliai – seserį, pagaliau išardyta. Vaikai atsidūrė globos namuose, patėvis – kalėjime, dvi mergaitės sūpuoja prievartos vaisius.

Orai: nuo kitos savaitės viskas pasikeis (1)

Rugsėjo ir spalio sandūra mums padovanojo ganėtinai šiltus, bet ne itin gražius orus.

L. Graužinienė ragina K. Komskį trauktis iš Seimo vicepirmininko pareigų (107)

Seimo vadovė „darbietė“ Loreta Graužinienė ketvirtadienį paragino „tvarkietį“ Kęstą Komskį trauktis iš parlamento vicepirmininko pareigų.

Rinkėjai pradėjo vertinti K. Krivicką (96)

Rinkėjai tarp dažniausiai minimų 25 visuomenės veikėjų pradėjo minėti ir į politiką pasukusį prodiuserį Kristupą Krivicką, rodo rugsėjį atlikta „Baltijos tyrimų“ apklausa.

Mažėja atotrūkis tarp socialdemokratų ir konservatorių apklausa (906)

Artėjant Seimo rinkimams Socialdemokratų partija vis dar išlieka gausiausiai remiama, tačiau išaugęs palaikymas šiuo metu opozicijoje esančiai Tėvynės sąjungai-Lietuvos krikščionims demokratams (TS-LKD) sumažino atotrūkį tarp dviejų populiariausių politinių jėgų.