Seimo valdančiosios daugumos partneriai socialliberalai ir socialdemokratai gali nesusitarti dėl ilgai rengtos Seimo kanceliarijos reorganizacijos. Sausio pabaigoje Seimo pirmininko pavaduotojai socialliberalas Artūras Skardžius ir socialdemokratas Vytenis Andriukaitis Seimo valdybai ir komitetų vadovams pateikė skirtingus pasiūlymus dėl Seimo darbo tobulinimo.
V.Andriukaitis
© "Lietuvos žinios"
Remdamasis Danijos ekspertų rekomendacijomis, A.Skardžius valdybai pateikė kanceliarijos reorganizacijos projektą, kuriame numatyta įkurti septynis departamentus, tarp jų - Komitetų departamentą, turėsiantį apjungti visų komitetų patarėjus ir padėjėjus.

Socialliberalo pateiktame projekte pažymima, jog tuomet viešojo administravimo sektorius - komitetus aptarnaujantis personalas būtų atskirtas nuo politikų - komitetų pirmininkų ir narių - įtakos bei "užtikrinamas centralizuotas vadovavimas ir svarstomų projektų eigos koordinavimas".

BNS žiniomis, šis pasiūlymas sukėlė socialdemokratų nuogąstavimus, jog per numatomą kanceliarijos reorganizavimą bei naujo kanclerio skyrimą, socialliberalai gali paimti į savo rankas ne tik Seimo ūkio, bet ir įstatymų projektų rengimo kontrolę.

V.Andriukaitis, kuriam valdyba yra pavedusi kuruoti Seimo komitetų ir komisijų darbą, jai pateikė pluoštą pasiūlymų, kaip būtų galima pagerinti komitetų darbą, nesteigiant atskiro Komitetų departamento.

Socialdemokratas siūlo nuolat rengti komitetų pirmininkų ir opozicijai atstovaujančių komitetų pirmininkų pavaduotojų pasitarimus.

Projekte teigiama, jog tokie pasitarimai galėtų būti traktuojami kaip atskiras "Įstatymų komitetas", kuris priimtų sprendimus dėl komitetų siūlomų atmesti ar grąžint tobulinti projektus ar jų priėmimo skubos.

Pagal dabartinę tvarką, šie klausimai yra svarstomi Seimo komitetuose. Panašūs Įstatymų komitetai, iš dalies atliekantys aukštesniųjų parlamento rūmų funkcijas, veikia ir kai kuriose kitose Europos šalyse.

Pagal Seimo Statutą, Seimo valdybai nereikia parlamento daugumos pritarimo pakeisti Seimo kanceliarijos struktūrą. Sprendimui priimti užtenka paprastos valdybos posėdyje dalyvaujančių narių balsų daugumos.

Valdybą sudaro Seimo pirmininkas, jo pavaduotojai ir opozicijos lyderis. Šiuo metu valdybą sudaro penki nariai - socialliberalai Seimo pirmininkas Artūras Paulauskas ir jo pavaduotojas A.Skardžius, socialdemokratai Seimo pirmininko pavaduotojai Česlovas Juršėnas ir V. Andriukaitis bei opozicijai atstovaujantis liberalas Gintaras Steponavičius.

Socialdemokratų nuogąstavimus dėl socialliberalų noro įsigalėti Seime skatina pastarųjų siekis pakeisti dabartinį Seimo kanclerį Arvydą Kregždę. Socialliberalų iniciatyva rudens sesijos metu buvo pakeista kanclerio skyrimo tvarka, atsisakant nuostatos sudaryti iš visų Seimo frakcijų komisiją kancleriui parinkti.

Pagal naują tvarką, kanclerį skirs Seimas Seimo pirmininko teikimu. Kol kas neaišku, kada Seimui gali būti pateikta nauja kanclerio kandidatūra. A.Skardžius prieš kelis mėnesius yra pareiškęs, jog Seimo kanceliarijoje nemato asmenybių, kurios galėtų pretenduoti į Seimo kanclerio pareigas.

Tuo tarpu nenorėjęs būti įvardytas Socialdemokratinės koalicijos frakcijos atstovas BNS teigė, jog socialdemokratai yra patenkinti A.Kregždės darbu ir jiems nesuprantamas socialliberalų noras keisti kanclerį.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Kaimynų prekybos tinklas ruošiasi galingam spurtui Lietuvoje (5)

Latvijos statybinių medžiagų ir buities prekių parduotuvių tinklo „ Depo “ prekybos tinklas...

Perspėja: šių specialistų Lietuvoje jau ieškoma masiškai (571)

Nors valdžios atstovai vis kartoja, kad mokytojų skaičius Lietuvoje turi mažėti, situaciją darbo...

Turkijoje siaučia pavojingas virusas: vienas iš simptomų – pykinimas (16)

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC) informuoja apie šių metų liepos ir rugpjūčio...

DELFI startuoja naujas kanalas Būstas (1)

Pagrindinis naujienų portalas DELFI skaitytojams pristato dar vieną gerą žinią. Jau nuo...

K. Girnius. Ar reikėtų „perkrauti“ santykius su Baltarusija? (19)

Pastarosiomis dienomis vis labiau rašoma apie Baltarusiją . Michailas Saakašvilis pasakė...

Archeologai patvirtino: pajūryje iš tiesų rastas kuršių piliakalnis

Archeologiniai tyrimai patvirtina, kad praėjusią vasarą Pajūrio regioniniame parke, vos už kelių...

Tragiška avarija Trakų rajone: susidūrė trys automobiliai, žuvo žmogus papildyta 10.11 (112)

Ketvirtadienį 06.41 valandą ryte Bendrajame pagalbos centre skubios pagalbos telefono numeriu 112...

Elito karai Rusijoje: eksministras tėškė kaltinimus V. Putino bendražygiui (42)

Rusijos valdžios elitų tarpusavio karai, apie kuriuos iki šiol kalbėjo tik stebėtojai, netikėtai...

Sumaištis Olandijoje: radijo stoties pastate buvo laikomi įkaitai atnaujinta 11.07 (11)

Olandų radijo stotyje 3FM keli žmonės buvo paimti įkaitais. Apie tai ketvirtadienį pranešė...

Iškilo grėsmė Kuršių marioms: būklė blogėja kasdien (32)

Kuršių marios yra unikalus Lietuvos vandens telkinys, įsiterpęs tarp žemyninės šalies dalies ir...