Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba pirmadienį pateiks sveikatos apsaugos ministrui sąrašą savo darbuotojų, kurie dirba ir kitose darbovietėse.
Vaistai
Po išvakarėse Lietuvos televizijos laidoje "Panorama" parodyto reportažo apie farmacinę veiklą kontroliuojančios tarnybos darbuotojus, dirbančius ir farmacijos firmose, penktadienį sveikatos apsaugos ministras Romualdas Dobrovolskis paprašė tarnybos vadovo išsiaiškinti, ar nauji faktai atitinka tikrovę.

Prezidentas Valdas Adamkus šią savaitę pareiškė nepasitikįs Vaistų kontrolės tarnyba, nes, jo žiniomis, ketvirtadalis šios farmacinę veiklą kontroliuojančios tarnybos darbuotojų dirba dar keliose darbovietėse, dažnai - farmacijos kompanijose. Tačiau R.Dobrovolskis pareiškė apie tokius atvejus nežinąs.

Kaip BNS sakė Vaistų kontrolės tarnybos (VKT) viršininko pareigas laikinai einantis Linas Mažeika, penktadienį Tarnyba kreipėsi į "Sodrą", prašydama pateikti sąrašą darbuotojų, kurie kažkada dirbo arba šiuo metu dirba kitose darbovietėse.

L.Mažeikos teigimu, tie VKT darbuotojai, kurie negali dirbti savo darbo dėl interesų konflikto, bus atleisti arba jiems pasiūlyta pasirinkti darbą. Pirmadienį ryte šis sąrašas bus pateiktas ministrui.

Tarp LTV žurnalistų nustatytų Tarnybos darbuotojų, dirbančių farmacijos įmonėse, yra VKT Farmakopėjos komisijos pirmininko pavaduotojas Voldemaras Janulis, dirbantis bendrovėje "Asotra" ir bendrovės "Polfa" atstovybėje, taip pat Farmakopėjos komisijoje dirbanti Zenona Kalvėnienė dirba ir bendrovėje "Nemuno vaistinė".

Pagal įstatymus valstybės tarnautojai negali užsiimti kita veikla, išskyrus mokslinį, pedagoginį darbą ir kvalifikacijos kėlimo, gydytojų praktika leista užsiimti iki sausio.

Tuo tarpu Lietuvos liberalų sąjunga penktadienį paragino valdančiųjų Lietuvos socialdemokratų ir Naujosios sąjungos (socialliberalų) partijų vadovus apsispręsti, ar, paaiškėjus šiems faktams sveikatos apsaugos sistemoje R.Dobrovolskis gali toliau eiti ministro pareigas.

"Mus nustebino R.Dobrovolskį į Vyriausybę delegavusių socialliberalų lyderio Artūro Paulausko reakciją į šį skandalą. Vietoje to, kad nuo jo atsiribotų, Seimo pirmininkas su ministru pirmininku turėtų kuo greičiau apsispręsti, ar toks ministras gali toliau vadovauti Sveikatos apsaugos ministerijai", - liberalų pranešime spaudai cituojamas Seimo Liberalų frakcijos seniūnas Eligijus Masiulis.

Pasak pranešimo spaudai, liberalų netenkina R.Dobrovolskio pasiaiškinimai, kad apie privačių kompanijų atstovų darbą Vaistų kontrolės tarnyboje jis nieko nežinojo. "Tai patvirtina jau anksčiau mūsų išsakytą poziciją, jog ministras yra nekompetentingas ir nesigaudo situacijoje", - cituojamas Liberalų sąjungos pirmininkas Eugenijus Gentvilas.

Diskusijos dėl R.Dobrovolskio sugebėjimo vadovauti sveikatos apsaugos ministerijai kilo šią savaitę prezidento išsakytos kritikos sveikatos apsaugos sistemos institucijoms.

V.Adamkus piktinosi neperžiūrėtu kompensuojamų vaistų sąrašu, neaiškiais jo sudarymo kriterijais, didelėmis vaistų kainomis ir pareiškė nepasitikėjimą Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos veikla ir jos vadovais, taip pat Valstybinės ligonių kasos veikla.

Reaguodama į prezidento kritiką dėl Valstybinės ligonių kasos bei Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos veiklos, SAM pareiškė, kad prezidentui buvo pateikta klaidinga informacija, ir daugelis jo teiginių neatitinka tikrovės.

Prezidento priekaištus sveikatos apsaugos sistemos institucijomis parėmė parlamentarė konservatorė Rasa Juknevičienė, vadovavusi laikinajai komisijai, kuri tyrė padėtį sveikatos sistemoje.

Jos nuomone, ministras turi arba pateikti aiškų sveikatos apsaugos sistemos pertvarkos planą, arba pripažinti savo nesugebėjimą vykdyti šią pertvraką ir pasitraukti.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Ar kada susimąstėte, kaip iš tiesų dirba „Palangos bobutės“ (47)

300 kvadratinių metrų dydžio butas vasarai Palangoje jau atgyvena, sako „Ober-Haus“ Vakarų...

Kaip iš tikrųjų atrodo gyvenimas Rusijos glūdumoje (43)

Švintant saulei Jevdokimovas, kaimas Rusijos glūdumoje, tingiai bunda iš miego ir nyra iš trobas...

Naktinis reidas Vilniuje: nepilnametis prie vairo ir nuo dėmesio į krūmus sprukęs doras jaunuolis (3)

Naktinis reidas Vilniuje prasidėjo iškart pričiuptais dviem vairuotojo pažymėjimų...

Po lietaus dalis sostinės gyventojų liko be elektros (38)

Į DELFI redakciją šeštadienio vakarą kreipėsi vilnietis, kurio teigimu, pusė sostinės...

Pridarytas klaidas išvardijęs D. Adomaitis pasiūlė priprasti prie tokio L. Lekavičiaus žibėjimo specialiai Krepšinis.lt iš Rygos (99)

Lietuvos krepšininkai galėjo savo kailiu patirti, kokį potencialą turi ši „auksine karta“...

Nematomi žvalgybininkų karai, pinigai ir naujas ginklas – moterys (98)

Mečys Laurinkus – pirmasis Nepriklausomos Lietuvos žvalgybos vadas. Koks šio profesionalo...

Latvijos talentų nesulaikiusi Lietuvos rinktinė kapituliavo Rygoje (1138)

Kontrolinėse rungtynėse Rygoje Europos čempionatui besirengianti Lietuvos rinktinė pralaimėjo...

Kaip iš siaubo filmo: Baltimorės monstras pardavinėjo aukų kūnus užkandinėje (56)

Neseniai mirė žudikas maniakas Josephas Roy’us Metheny’is, dažnai vadinamas Baltimorės...

Profesinė liga baigėsi kankinimo prietaisą primenančiame vežimėlyje (89)

Lazdomis varomas invalido vežimėlis . Kai kam jis panašus į kankinimo prietaisą, bet vos...

Atrodo paprasta, bet efektyvu: kaip miestai gelbėjasi nuo nepakeliamos kaitros (5)

Didmiesčiai visame pasaulyje ieško būdų, kaip išgyventi vasarą ir išsaugoti gyvybes. Kovoje su...