"Vagnorininkas" kritikuoja Vyriausybę

Spaudos konferencijoje penktadienį A. Bartkus teigė, kad "rinkimų pažadų nevykdymas tikrai kenkia ne tik konservatorių partijai, bet ir Lietuvos žmonėms".

"Ar ne dėl sąjūdinio partijos vadovybės darbo stiliaus ir pažadų nevykdymo populiariausios partijos reitingas nukrito iki 3,7 procentų?", retoriškai klausė A. Bartkus.

Jis teigė, kad šimtą dienų dirbanti Andriaus Kubiliaus Vyriausybė "dar šiandien" turi sugrįžti prie "tikrosios" konservatorių partijos programos vykdymo.

Konservatorius reikalavo, kad A. Kubiliaus kabinetas "atsisakytų sąjūdietiškos veiklos vidaus politikoje", "vestų griežtas derybas su Pasaulio prekybos organizacija ir Tarptautiniu valiutos fondu", "skatintų laisvus ir legalius verslininkus, o ne nelegalų ir kontrabandinį prekių įvežimą į Lietuvą ir tuo kurtų darbo vietas užsienyje".

Pasak A. Bartkaus, G. Vagnorius nusprendė sustabdyti savo narystę konservatorių partijoje, norėdamas atkreipti dėmesį į susidariusią padėtį, nes "kitokių būdų nebuvo".

Anot A. Bartkaus, "tai yra asmeninis kiekvieno asmens apsisprendimas, būti jam ar nebūti partijoje".

"Matyt, G. Vagnorius kaltas ir atsakingas, kad per pirmuosius 2 konservatorių valdymo metus buvo įvykdyta du trečdaliai konservatorių pažadų, skirtų 4 metų laikotarpiui", sakė A. Bartkus. Jis išsamiai vardijo, jo teigimu, G. Vagnoriaus kabineto nuopelnus valstybei.

A. Bartkus negalėjo pasakyti, kiek laiko G. Vagnorius bus sustabdęs savo narystę, pabrėžęs, jog tai "priklausys apskritai nuo situacijos".

A. Bartkus pabrėžė, kad G. Vagnorius "nebus mažiau aktyvus negu iki šiol" ir liks Konservatorių frakcijos Seime nariu.

G. Vagnoriui būnant premjeru ir konservatorių valdybos pirmininku, A. Bartkus faktiškai vadovavo valdybos veiklai.

Manoma, kad ekspremjeras Seimo frakcijoje turi maždaug 10 bendraminčių. Anksčiau Tėvynės sąjungos (konservatorių) Priežiūros komitetas už Vyriausybės kritiką pašalino iš partijos valdymo reformų ir savivaldybių eksministrą Kęstutį Skrebį, o Vilniaus miesto Naujamiesčio skyrius - Seimo narę Nijolę Oželytę.

A. Bartkus teigė, kad jokio "vagnorininkų" "kolektyvinio susitarimo" dėl tolesnės veiklos nėra ir kol kas neketinama sukurti atskirą darinį.

"Darysime viską, kad neišardytume taip ilgai kurtos, puoselėtos partijos", sakė A. Bartkus. Anot jo, "dar šį tą galima padaryti, jeigu būtų norima".

"Jeigu ne - gal bus kitokių žingsnių", samprotavo parlamentaras.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Orai bus itin nemalonūs (6)

Antroje savaitės pusėje termometrų stulpeliai fiksuos malonią šilumą, tačiau dėl gūsingo vėjo ir kritulių dienos bus subjurusios ir nemalonios. Kiek gražesnis bus šeštadienis, tačiau sekmadienį oras vės, vėl pasipils lietus.

L. Pernavas: Vilniuje dirba 1 tūkst. 500 policininkų, iš jų tik 40–60 – gatvėse (54)

Pradėta įgyvendinti policijos reforma kelia vis daugiau klausimų. Pradėtą reformą kritikuoja ne tik įvairių politinių pažiūrų politikai, bet ir prezidentė, ir policijos profesinės sąjungos. Apie pertvarkas policijoje – pokalbis laidoje „Dėmesio centre“ su policijos generaliniu komisaru Linu Pernavu, Lietuvos policijos profesinės sąjungos pirmininke Roma Katiniene ir Lietuvos teisėsaugos pareigūnų federacijos pirmininke Loreta Soščekiene.

Seimo rinkimus stebės ESBO atstovai (14)

Spalį Lietuvoje vyksiančius parlamento rinkimus stebės Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) atstovų grupė bei nevyriausybininkai iš Rusijos, Lenkijos, Ukrainos.

Televizorių ir skalbimo mašiną dovanojusiam kandidatui leista tęsti kovą rinkimuose (8)

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) leido toliau kandidatuoti į Seimą save Radviliškio vienmandatėje apygardoje išsikėlusiam kandidatui, kuris rinkėjams dovanojo televizorių ir skalbimo mašiną.

VRK atleido iš pareigų Alytaus apygardos komisijos narę už politinę agitaciją (3)

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) nusprendė pašalinti iš pareigų Alytaus apygardos rinkimų komisijos narę, kuri socialiniame tinkle „Facebook“ dalijosi kandidatų į Seimą politine reklama.