Vokietija Lietuvai visada buvo ir yra galinga politinė ir ekonominė partnerė, o bendra šalių patirtis, vertybės ir perspektyvos yra valstybių bendravimo pagrindas, tvirtina prezidentas Valdas Adamkus.
Valdas Adamkus
"Vieningos Europos kontekste turime ne tik daug bendros patirties, bet ir daug bendrų perspektyvų, bendrų projekcijų į ateitį. Kartu patirti išgyvenimai, europietiškos vertybės ir bendras požiūris į ateitį buvo ir bus mūsų valstybių bendravimo pagrindas", - sveikindamas į steigiamąjį susitikimą atvykusius įvairių sričių atstovus kalbėjo V. Adamkus.

Šalies vadovas antradienį dalyvavo asociacijos "Lietuvos-Vokietijos forumas" steigiamajame susirinkime, kuriame pažymėjo, kad šalia oficialaus ir diplomatiško valstybinio lygmens visada itin svarbus neformalusis lygmuo. Kaip gerą visuomeninio bendradarbiavimo pavyzdį V. Adamkus paminėjo Frankfurto knygų mugę Vokietijoje ir Tomo Mano festivalį Lietuvoje.

Ši asociacija sieks neformaliomis diskusijomis suartinti Lietuvos ir Vokietijos mokslo, kultūros, verslo bei politikos atstovus ir inicijuoti dvišalius bendradarbiavimo projektus.

Steigiamojo susitikimo metu Prezidentas išreiškė viltį, kad forumas taps veikliu sambūriu, galinčiu sutvirtinti esamas bendravimo tradicijas ir kartu suteikti šiam bendravimui daugiau gyvumo, naujų formų ir impulsų.

Jis palinkėjo, kad Lietuvos ambasadai Berlyne tarpininkaujant, panašus Forumas atsirastų ir Vokietijoje. Lietuvos ambasadorius Vokietijoje Evaldas Ignatavičius pritarė prezidentui teigdamas, jog Vokietija yra viena iš pagrindinių Lietuvos partnerių, tačiau vyraujantys stereotipai ir 50 metų šalis skyrusi "geležinė uždanga" trukdo tai suvokti.

"Vokietija yra viena iš pagrindinių partnerių visose srityse, bet tai dar ne iki galo suvokiama. Lietuvoje daug stereotipų, atėjusių dar nuo kryžiuočių laikų, nuo Antrojo pasaulinio karo, o Vokietijoje į Baltijos valstybes žiūrima bendrai", - antradienį žurnalistams sakė ambasadorius. - Esame tik informacinės kampanijos pradžioje, nes 50 metų šalis skyrusi "geležinė uždanga" ištrynė daug dalykų, kurie mus siejo tūkstantmetį nuo Kvedlinburgo analų, kur pirmą kartą paminėtas Lietuvos vardas".

Pasak jo, visus istorijos barjerus valstybėms teks įveikti. Svarbiausia yra informacija apie šalis, kurios ir Lietuvoje, ir Vokietijoje trūksta.

E. Ignatavičius išreiškė viltį, kad įkūrus Lietuvos-Vokietijos forumą bus vykdomi didesni projektai, bus įkurtas internetinis puslapis, nes šiuo metu, Lietuvai Vokietijoje atstovaujančio diplomato žodžiais, "tarp 16 Vokietijos žemių ir tūkstančių kilometrų labai sunku žinoti, kas kur vyksta".

Prezidento patarėjos Halinos Kobeckaitės tvirtinimu, forumas bus formalizuota asociacija, kurios vienas pagrindinių tikslų - didesnės Vokietijos investicijos į Lietuvą ir platesnis Lietuvos verslo veikimas Vokietijoje.

2004 metų lapkričio 22 dieną oficialaus Vokietijos Federacinės Respublikos prezidento Horsto Koehlerio vizito Lietuvoje metu buvo iškelta idėja įsteigti nevyriausybinę organizaciją - Lietuvos-Vokietijos forumą, kuris prisidėtų plėtojant dvišalius abiejų valstybių ryšius.

2005 metais susibūrė iniciatyvinė forumo steigimo grupė, pradėjusi diskutuoti, koks turėtų būti šis forumas, kokie galimi darbo tikslai ir uždaviniai, kaip į jo darbą būtų galima įtraukti kuo daugiau entuziastų Lietuvoje ir Vokietijoje.

ELTA
Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informacijas ir fotoinformacijas be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Neseniai po rekonstrukcijos atidarytoje „Maximoje“ – sujudimas: evakuojami pirkėjai nuolat pildoma (63)

Vilniuje vos prieš dešimt dienų po keturis mėnesius trukusio atnaujinimo atidarytoje Mindaugo g....

Lietuva apsisprendė – pažadas NATO bus įgyvendintas, bet džiaugsmą lydi nerimo signalai (835)

Kitąmet Lietuva pirmą sykį per pastaruosius du dešimtmečius gynybai skirs 2 proc. BVP –...

Šešis ne savo vaikus auginanti moteris: dabar apsisukti ir išeiti negaliu (4)

Pasibeldus į vieno iš „ SOS vaikų kaimo “ namelio duris, pirmasis mane lojimu pasitinka prie...

R. Valatka. Pagonišką nuotykių ilgesį aitrina nedegantys kumečių laiškai iš praeities (249)

Aksominis sezonas. Turėjo baigtis su Žoline. Bet nesibaigė. Užplūdusi šiluma ir akivaizdžiai...

Nematyta Anykščių pusė: daug netikėtų atradimų – vos per vieną dieną (30)

Anykščiai – miestas siurprizas. Tarp ežerų ir miškų įsikūręs nedidelis miestelis jau nuo...

Atakas Ispanijoje įvykdžiusi kuopelė „neutralizuota“, aptikti šiurpą keliantys radiniai (268)

Kuopelė, kuri panaudodama automobilius įvykdė atakas Barselonoje ir Kambrilse, buvo...

Vėžio pacientams viena klaida mirties riziką padidina net 2,5 karto (9)

Vėžys – sunki liga, kuriai įveikti reikia daug jėgų ir stiprybės. Chemoterapija , kurią...

6 stiliaus patarimai moterims su didele krūtine (7)

Bičiulės su mažesne krūtine kas kartą varto akis, kai skundžiatės savo apvaliomis formomis? Jos...

Įžymūs turistai: išpūsta kova dėl vietos rinktinės suolo pabaigoje (13)

Interneto platformoje „ Sporto namai “ kiekvieną dieną savo jausmais, mintimis ir rūpesčiais...

Serbijos rinktinei Europos čempionate nepadės jos vedlys (1)

Dangus virš Stambulo (Turkija) pritemo. Europos čempionate nežais viena ryškiausių žemyno...