V.Adamkus teigiamai vertina partijų jungimąsi

 (1)
Prezidentas Valdas Adamkus teigiamai vertina partijų jungimąsi į įvairius blokus ir koalicijas.
Tai žurnalistams trečiadienį sakė prezidento atstovė spaudai Violeta Gaižauskaitė, komentuodama šalies vadovo nuomonę apie savaitgalį sudarytą LDDP ir Socialdemokratų partijos koaliciją Seimo rinkimams.

Kartu V. Gaižauskaitė pažymėjo, kad "kaip ir kokios partijos" turi vienytis, priklauso ne nuo prezidento, o nuo pačių partijų.

Trečiadienį vykusiame susitikime su prezidentu V. Adamkumi prie pusryčių stalo LDDP lyderis Česlovas Juršėnas pristatė sudarytąją koaliciją su socialdemokratais, jos uždavinius bei planus.

Pokalbyje, kuriame dalyvavo ir penki LDDP atstovaujantys merai, taip pat buvo svarstytos naujųjų savivaldybių darbo problemos.

Pasak Č. Juršėno, kalbėta apie skolas, paveldėtas iš ankstesniųjų savivaldybių tarybų, mokesčių nesurinkimą ir dotacijų trūkumą, būtinybę perkelti valdžios galias iš centro į apskritis, tiesioginį merų rinkimą.

LDDP pirmininko teigimu, darbiečiai kol kas neturi aiškios nuomonės pastaruoju klausimu ir mano, kad reikiamas Konstitucijos pataisas dėl merų rinkimo sistemos pakeitimo derėtų svarstyti jau naujajame Seime.

Č. Juršėnas paprašė prezidento rasti laiko susitikti su "LDDP agrarininkais" ir susipažinti su partijos nuveiktais darbais žemės ūkio politikoje. Dabar, kai kurių darbiečių nuomone, V. Adamkus kartais nuvertina jų nuopelnus šioje srityje.

Balandžio pabaigoje skaitydamas metinį pranešimą Seime, V. Adamkus labai griežtai kritikavo ligšiolinę visų vyriausybių vykdytą žemės ūkio rėmimo politiką kaip labai neefektyvią. Šiame kontekste kritikuota ir LDDP administracijos veikla 1992-1996 metais.

Kitą savaitę susitikimu su Socialdemokratų partijos atstovais prezidentas V. Adamkus tęs pokalbius su partijų lyderiais, skirtus aptarti savivaldybių rinkimų rezultatus. Prezidentūroje jau lankėsi Naujosios, Centro ir Liberalų sąjungų bei Valstiečių partijos atstovai.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

A. Kubilius tęsia žodžių karą su R. Karbauskiu: lyderius turėtų patikrinti specialiosios tarnybos

Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) pirmininko pavaduotojas Andrius Kubilius siūlo, kad būsimos koalicijos lyderiai, nepaisant to, ar užims postus Vyriausybėje, ar ne, turėtų būti patikrinti specialiųjų tarnybų.

R. Šimašius: visur liberalai pirmauja didesniu ar mažesniu skirtumu

Liberalų sąjūdžio lyderis Remigijus Šimašius užsidarius balsavimo apylinkėms DELFI teigė kol kad nevertinantis valstiečių ir žaliųjų retorikos, kad liberalų valdančiojoje koalicijoje nebus.

A. Paulauskas: palikdami žvalgybą apverktinoje būklėje, demonstruojame savo nesupratimą (1)

Jau 2017 metais Lietuvoje bus dislokuotas tarptautinis sąjungininkų batalionas, gali būti atgabentos ir ilgojo nuotolio priešlėktuvinės gynybos sistemos „Patriot“, kurios gali numušti orlaivius ar balistines raketas. Į Rusijos ir Vakarų konfrontaciją reaguojančių Lietuvos ir Latvijos biudžetai gynybai jau dvejus metus auga greičiausiai pasaulyje, tačiau ir galingiausia karinė technika gali likti nepanaudota, jei valstybė neturės stiprios žvalgybos. Tačiau finansų ministerija kitų metų biudžeto projekte žvalgybai lėšas sumažino. Valstybės saugumo departamentas (VSD), ekspertai ir opozicija kritikuoja tokį užmojį, o finansų ministrė ir premjeras tyli.

Partijos renkasi į štabus laukti rezultatų (10)

20 val. uždarius rinkimų apygardas partijos pradėjo rinktis į štabus laukti rinkimų į Seimą rezultatų.

Lemtingas Naujosios Vilnios sprendimas: žodžiai po balsavimo šokiruoja (149)

Naujosios Vilnios apygarda tapo šių Seimo rinkimų „vinimi“, nes šioje apygardoje į antrą turą išėjo ne tik konservatorė Monika Navickienė, bet ir buvęs Socialistinio liaudies fronto vadovas, Georgijaus juostelių nešiotojas, daugumą Lietuvos piliečių papiktinusio termino, kad Sausio 13-ąją „savi šaudė į savus“, autorius Algirdas Paleckis.