Prezidentas Valdas Adamkus tikisi, kad Lietuva ir JAV toliau rems viena kitą, kurdamos bendrą saugumo erdvę. Tai prezidentas pirmadienį sakė įtakingoje Užsienio reikalų taryboje Čikagoje. Darbo vizito į JAV prezidentas atvyko sekmadienį .
V.Adamkus
© BNS foto
Susitikime prezidentas priminė, kad po praėjusių metų rugsėjo 11-osios teroristų išpuolių prieš JAV Lietuva kartu su kitomis Vidurio bei Rytų Europos šalimis parėmė JAV ir kovai su terorizmu pasiūlė savo karius, ginklus ir tarptautinio bei regioninio bendradarbiavimo mechanizmus.

"Esu tikras, kad Lietuva ir Jungtinės Amerikos Valstijos ir toliau ištikimai rems viena kitą, vienijamos bendrų vertybių ir kurdamos bendrą saugumą", - sakė V.Adamkus, pranešė prezidento spaudos tarnyba.

Prezidentas pažymėjo, kad tokios mažos valstybės kaip Lietuva, Latvija ir Estija gali svariai prisidėti prie pasaulio saugumo, ypač veikdamos sąjungoje su kitomis demokratinėmis šalimis.

V.Adamkus susirinkusiems sakė, kad būtent euroatlantinė plėtra siūlo Vidurio ir Rytų Europos regionui naują ateities viziją ir bendrą tapatybę, paremtą euroatlantiniu solidarumu.

Be to, savo kalboje Lietuvos prezidentas pabrėžė, kad vasarą Lenkijos prezidento Aleksandro Kwasniewskio (Kvasnievskio) siūlymu skatinti Vilniaus dešimtuko ir Višegrado valstybių bendradarbiavimą nesiekiama sudaryti jokių dirbtinių grupių. Prezidento teigimu, ši iniciatyva remiasi solidarumu bei tarpusavio parama.

"Vilniaus grupės šalių bendradarbiavimo patirtis bus mums visų pirma naudinga po Prahos viršūnių susitikimo, nes šalys, pakviestos įstoti į NATO, turės pradėti stojimo derybas, toliau įgyvendinti Narystės veiksmų planą ir derinti savo veiksmus, kad būtų užtikrintas sklandus stojimo dokumentų ratifikavimo procesas", - sakė V. Adamkus.

Liepos pradžioje A.Kwasniewskis pasiūlė suvienyti Višegrado ir Vilniaus grupių bendradarbiavimo patirtį. Šią iniciatyvą Lenkijos vadovas pristatė ir JAV prezidentui George'ui Bushui (Džordžui Bušui), susitikęs su juo Vašingtone liepos viduryje.

2000 metais suburtam Vilniaus dešimtukui, kurį sudaro narystės NATO siekiančios valstybės, priklauso Albanija, Bulgarija, Kroatija, Estija, Latvija, Lietuva, Makedonija, Rumunija, Slovakija ir Slovėnija.

Višegrado grupei priklauso NATO narės Čekija, Lenkija ir Vengrija bei NATO narystės siekianti Slovakija.

Pakvietimą prisijungti prie Aljanso Lietuva tikisi gauti per lapkričio mėnesį Prahoje vyksiantį NATO viršūnių susitikimą.

Savo darbo vizitą Jungtinėse Valstijose V.Adamkus pirmadienį pradėjo verslo seminaru Čikagos prekybos rūmuose, kur pasakė kalbą Lietuvos ir JAV verslininkams.

Kartu su Lietuvos prezidentu į JAV išvyko 19 verslininkų, tarp kurių - bendrovių "Rokiškio sūris", "Žemaitijos pienas", "Vilniaus pergalė", "Alita", "Achema", "Philip Morris Lietuva", asociacijos "Infobalt" atstovai.

Vėliau V.Adamkus dalyvavo Nortvesterno universiteto Tarptautinių ir lyginamųjų studijų centre rengiamoje apskritojo stalo diskusijoje.

Po pietų prezidentas įteikė valstybinius apdovanojimus Lietuvai Akademinio skautų sąjūdžio Vydūno fondo valdybos pirmininkui Vytautui Mikūnui už nuopelnus Lietuvai bei buvusiam ilgamečiam Čikagos Kristijono Donelaičio lituanistinių mokyklų direktoriui ir mokytojui Juliui Širkai už ilgametį pedagoginį darbą šviečiant išeivijos lietuvius.

Antradienį prezidentas išvyks į Niujorką, kur trečiadienį susitiks su Amerikos žydų komiteto nariais bei dalyvaus Rugsėjo 11-osios aukų pagerbimo ceremonijoje, kurioje taip pat dalyvaus JAV prezidentas George'as W.Bushas (Džordžas Bušas).

Ketvirtadienį prezidentas sakys kalbą Jungtinių Tautų Generalinėje Asamblėjoje bei dalyvaus 57-ajai sesijai skirtuose renginiuose.

Planuojama, kad penktadienį V.Adamkus ir jį lydinti delegacija, kurioje yra ir užsienio reikalų ministras Antanas Valionis, grįš į Vilnių.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Karklė apgulta. Stop juostos, užkardos ir palaidi šunys (26)

Karklės gyventojai, kurie neišvyko iš kaimo prasidėjus festivaliui „Karklė live music beach...

Apie prezidento postą svajojusiam J. Petraičiui – ypatinga žinia iš teismo (33)

Prieštaringai vertinamas Australijoje gimęs milijonierius, kolekcininkas, 2002 m. Lietuvos...

Kita augančių algų pusė visai nedžiugina (138)

Lietuvos gyventojų emigracija – itin neigiamas reiškinys, turėjęs tik vieną teigiamą pusę –...

Vokietijoje per išpuolį subadyti du žmonės, vienas jų mirė (32)

Vokietijos vakariniame Vupertalio mieste du žmonės penktadienį buvo subadyti, vienas jų –...

A. Tapinas apie mokytojų padėtį: jei taip, tai emigruočiau (230)

Vienas įtakingiausių Lietuvos žurnalistų Andrius Tapinas prisipažįsta, kad jei uždirbtų 400...

Incidentas Suomijoje: į ligoninę išvežti aštuoni žmonės atnaujinta (200)

Suomijos pietvakariniame Turku mieste penktadienį buvo subadyta keletas žmonių, o mažiausiai...

Gyvai / Neįprastos kontrolinės rungtynės be žiūrovų: Lietuva – Rumunija (13)

Europos krepšinio čempionatui besiruošianti Lietuvos rinktinė penktadienį pradeda kovas...

Atrodo paprasta, bet daugelis lietuvių nežino atsakymo į šį klausimą apie Europos Parlamentą (4)

Nuo Lietuvos įstojimo į Europos Sąjungą praėjo 13 metų, tačiau ne visi Lietuvos gyventojai...

Slaptas policijos reidas: už posūkio nerodymą gresia teisių atėmimas (101)

Penktadienį popiet, važiuojant nuo Varnių tilto, link Utenos g. viaduko, Kauno policija vykdė...

Nuotraukose niekuomet nesišypsanti B. Hadid tam turi keistą priežastį (3)

Supermodelį Bellą Hadid fotografai dažniausiai užfiksuoja rimtą ar net griežtą, o gerbėjai...