V.Adamkus išlieka populiariausiu Lietuvos politiku

 (173)
Valdas Adamkus
© DELFI (V.Pakalkaitės nuotr.)

Antrosios kadencijos dvejų metų veiklos sukaktį liepos viduryje paminėjęs prezidentas Valdas Adamkus išlieka geriausiai Lietuvos žmonių interesams atstovaujančiu politiku. Antroje vietoje esančią socialinės apsaugos ir darbo ministrę Viliją Blinkevičiūtę V.Adamkus lenkia daugiau nei dvigubai.

Remiantis gyventojų nuomonės apklausos rezultatais, liepą 21,8 proc. respondentų nurodė, kad V.Adamkus geriausiai atstovauja jų interesams. Palyginti su birželiu, prezidento reitingas išaugo 0,7 proc. punkto.

Tai, kad V.Blinkevičiūtė yra geriausia jų interesų atstovė, mano 9,4 proc. respondentų arba 2,1 proc. punkto mažiau nei birželį.

Trečioje vietoje išliko buvęs Vyriausybės vadovas, socialdemokratų lyderis Algirdas Brazauskas. Kaip geriausiai jų interesams atstovaujantį politiką A.Brazauską nurodė 7,8 proc. apklaustų. Birželį taip galvojančių buvo 1,2 proc. punkto daugiau.

Ketvirtą vietą išsaugojo buvęs Seimo pirmininkas, socialliberalų lyderis Artūras Paulauskas. Jį kaip geriausiai jų interesams atstovaujantį politiką nurodė 7,3 proc. apklausos dalyvių (birželį buvo 8,9 proc.).

Iš septintos į penktą vietą pakilo žemės ūkio ministrė, Valstiečių liaudininkų sąjungos pirmininkė Kazimira Prunskienė, tačiau ir jos populiarumas yra sumažėjęs nuo 6,2 proc. birželį iki 6,1 proc. liepą.

Šeštas - Seimo vicepirmininkas socialdemokratas Česlovas Juršėnas - jo populiarumas padidėjo 0,2 proc. punkto iki 5,4 proc.

Didžiausią šuolį pagal populiarumą padarė naujasis premjeras socialdemokratas Gediminas Kirkilas - birželį tik 0,8 proc. apklaustųjų teigė, kad jis geriausiai atstovauja jų interesams. Liepą taip galvojančių buvo 4,8 proc.

Iš penktos net į aštuntą vietą nukrito Tėvynės sąjungos pirmininkas Andrius Kubilius. Birželį jį rėmė 7,2 proc., liepą - 4,5 proc. apklaustųjų.

Devintas - už šiurkščius Konstitucijos pažeidimus ir priesaikos sulaužymą iš prezidento pareigų per apkaltą pašalintas liberalų demokratų lyderis Rolandas Paksas. Jį kaip geriausiai jų interesams atstovaujantį politiką mato 3,9 proc. tyrimo dalyvių (birželį buvo 6,5 proc.).

Dešimtuką užbaigia Europos Komisijos komisarė Dalia Grybauskaitė, tačiau jos populiarumas irgi yra sumažėjęs nuo 5,4 proc. birželį iki 3,5 proc. liepą.

Iš dešimtos į dvyliktą vietą nukrito skandalų krečiamos Darbo partijos įkūrėjas ir buvęs pirmininkas Viktoras Uspaskichas. Jį kaip geriausiai jų interesams atstovaujantį politiką nurodė 2,4 proc. apklaustųjų. Birželį taip manė 4,5 proc.

Liepos 13-16 dienomis bendrovės "Vilmorus"atliktos apklausos duomenis šeštadienį skelbia dienraštis "Lietuvos rytas".

BNS
 
173
Registruoti (0) Anonimiški (173)
Parašykite savo komentarą
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Lietuvoje

„120s“ žinios: nepaprastoji padėtis Donbase ir V. Adamkaus komentaras

2015 sausio mėn. 26 d. 18:07
DELFI TV trumposiose žiniose žiūrėkite: Ukrainos ministrų kabinetas priėmė sprendimą Donecko ir Luhansko teritorijose įvesti nepaprastąją padėtį ir įkurti regionines nepaprastosios situacijos komisijas, JAV prezidentas Barackas Obama pareiškė, kad Vašingtonas svarsto visas galimybes, kaip būtų galima izoliuoti Rusiją, Prezidentas Valdas Adamkus mano, jog tik kietos rankos politika gali priversti Rusiją sustoti, mirė dainininkas Demis Roussos.

L. Linkevičius: šiuo metu negalima grįžti prie įprastos santykių su Rusija politikos (5)

2015 sausio mėn. 26 d. 17:50
Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, Londone susitikęs su Jungtinės Karalystės Europos reikalų ministru Davidu Lidingtonu, teigė, kad santykiuose su Rusija turime išlikti nuoseklūs, šiuo metu negalima atsitraukti ir grįžti prie įprastos santykių su Rusija politikos.

V. Vonžutaitė laukiasi? (50)

2015 sausio mėn. 26 d. 17:27
Vitalija Vonžutaitė
DELFI (K.Čachovskio nuotr.)
Laisvės atėmimo bausme nuteista Vitalija Vonžutaitė laukiasi ir tai gali būti nauja kliūtimi vadinamojoje Darbo partijos "juodosios buhalterijos" byloje, praneša LNK laida "Labas vakaras, Lietuva".

LRTK ir rusiško kanalo atstovai nesutaria, ar pastarajam galioja Lietuvos teisė (35)

2015 sausio mėn. 26 d. 16:08
Lietuvos radijo ir televizijos komisija (LRTK) ir „NTV Mir Lithuania“ atstovai nesutaria dėl Lietuvos įstatymų taikymo.

Ar Graikija sudrebins Europą? (11)

2015 sausio mėn. 26 d. 15:30
Graikijos parlamento rinkimuose laimėjusios partijos „Syriza“ retorika buvo karinga, tačiau radikalios kairiosios partijos politikai suvokia, kad ultimatumais euro zonoje daug pasiekti nepavyks, sako LRT.lt pašnekovai.