V. Šustauskas vis dar taikosi į Kauno merus

 (5)
Tačiau po pirmadienio vakare vykusio Kauno partijų posėdžio padėtis nepasikeitė, ir dėl koalicijos konkrečiai dar nesusitarta.

LLS lyderis V. Šustauskas BNS korespondentui sakė, jog rinkėjų išreikštas pasitikėjimas įpareigoja LLS turėti savo merą, o tam reikia 21 tarybos nario balso.

Kauno taryboje yra 41 narys. LLS laimėjo 11 mandatų, Naujoji sąjunga (socialliberalai) - 8 mandatus, konservatoriai - 7, liberalai - 5, centristai - 4, socialdemokratai ir jaunalietuviai - po 3 mandatus.

V. Šustauskas, bandydamas tapti Kauno meru, teigia bandysiąs sudaryti LLS, socialdemokratų, jaunalietuvių ir centristų koaliciją. Jai kaip tik priklausytų 21 tarybos narys.

LLS lyderis teigė neketinąs sudaryti koalicijos su "stambaus kapitalo partija" Liberalų sąjunga. Taip pat jam nepriimtini ir socialliberalai, kurie siekia turėti savo merą, su kuo V. Šustauskas negali sutikti.

Pasak socialliberalų atstovo Gedimino Raudoniaus, jų partija kandidatu į merus buvo numačiusi buvusį kelių policijos komisarą nepartinį Gediminą Žemaitį, tačiau kitoms partijoms priimtinesnė būtų Eriko Tamašausko kandidatūra. Socialliberalai teigia esą pasiruošę dėl to tartis.

Kalbėdamas apie galimas koalicijas, G. Raudonius paminėjo tik centristus.

Liberalai Kauno taryboje kol kas savo pozicijos nėra išreiškę. Tačiau pasak Liberalų sąjungos valdybos nario ir atstovo spaudai Jono Čekuolio, liberalai nesiekia sudaryti koaliciją su LLS.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Interpeliacijas krašto apsaugos ir žemės ūkio ministrams remia tik opozicija (1)

Valdančiųjų frakcijų atstovai trečiadienį ketina palaikyti krašto apsaugos ministro socialdemokrato Juozo Oleko ir žemės ūkio ministrės „darbietės“ Virginijos Baltraitienės atsakymus į interpeliacijos klausimus.

Emigracijos tragedija turi ir nematomą pusę: specialistai Lietuvai žada labai liūdną ateitį (242)

Emigracijos mastai stulbina. Kas valandą iš Lietuvos išvyksta 4–5 žmonės. Per dieną – beveik 100. Per metus šalį palieka per 35 tūkst. lietuvių.

K. Komskis gina brolį: taip galėjo pasitaikyti bet kuriam medžiotojui (155)

Pasklidus žiniai, kad vakar medžioklės metu Seimo nario Kęsto Komskio brolis nušovė pasieniečių tarnybinį šunį, parlamentaras pripažįsta, kad incidentas labai nemalonus ir tikrai netyčinis, įvykdytas ginantis. Anot parlamentaro, nepaisant to, brolis medžiotojas Arvydas Komskis savo veiksmų neišsižada ir ketina bendradarbiauti su visomis tarnybomis.

V. Baltraitienė: J. Miliaus atleidimas yra politizuotas premjeras atleidimą vadina teisėtu (26)

Žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė sako, jog Maisto ir veterinarijos tarnybos vadovo Jono Miliaus atleidimas yra politizuotas ir kol kas neaišku, kas nuo spalio 5 dienos laikinai vadovaus tarnybai.

Nedrausmingiems parlamentarams siūloma nurėžti algas (25)

Seimo nariui, be svarbios pateisinamos priežasties nedalyvavusiam Seimo posėdžiuose, kuriuose iš anksto buvo numatyti ir numatytu laiku įvyko balsavimai dėl teisės aktų priėmimo, to mėnesio atlyginimą siūloma sumažinti po 5 procentus už kiekvieną praleistą posėdį. Taip pat po 5 procentus siūloma sumažinti parlamentaro algą už kiekvieną praleistą komiteto ir komisijos posėdį.