V. Landsbergis viliasi, kad konservatoriai laimės rinkimus

 (1)
Tai jis pareiškė sekmadienį žurnalistams Tėvynės sąjungos konferencijos pertraukoje. Popietę įvykęs antrasis konferencijos posėdis buvo uždaras. Jame konservatoriai aptarė rinkimų kampanijos strategiją ir taktiką.

"Į galimybes (konservatoriams) laimėti žiūriu labai normaliai, ne pagal reitingus, o pagal nuveiktus darbus", žurnalistams sakė V. Landsbergis. Anot jo, "tai, kas gero padaryta, yra pagrindas, kad žmonės pasitikėtų".

Kreipdamasis į Tėvynės sąjungos konferencijos delegatus, V. Landsbergis teigė, kad esama savivaldos "vėluojančių reformų", kurias tenka vykdyti "ne pačioje palankiausioje aplinkoje". V. Landsbergis teigė, kad savivaldos rinkimuose "pravartu priminti" Lietuvos vakarietiškus siekius, kurie yra "vienintelė atsvara traukai į Minsko pelkes ir Rusijos katastrofą".

Per 1997 metų savivaldybių rinkimus konservatoriai buvo pirmi, gavę 33,22 proc. balsų ir visoje Lietuvoje laimėję 493 mandatus. Antra buvo LDDP, gavusi 14,29 balsų ir laimėjusi 212 mandatų. Dabar konservatoriai kontroliuoja 25 Lietuvos savivaldybes.

Kalboje konferencijos delegatams V. Landsbergis, nevengdamas jam būdingos išraiškingos retorikos, sukritikavo konservatorių politinius oponentus ir vidinę opoziciją.

Jis ironizavo dėl dabar visuomenėje aukščiausius populiarumo retingus turinčių Rolando Pakso "naujųjų liberalų, apie kuriuos nieko nežino net patys liberalai".

Jis taip pat kritikavo "susipainiojusius savo ryšiuose Tėvynės sąjungos narius", "skaidruolius" ir "burbėtojus, kurie nepatenkinti tuo, ką patys padarė".

TS(LK) konferencijoje nedalyvavo ekspremjeras Gediminas Vagnorius ir dauguma jo idėjinių šalininkų - parlamentarų.

Žurnalistams V. Landsbergis teigė nematąs "reiškinių, kad partija skilinėtų".

"Yra žmonių nepatenkintų. Jie buvo aukštai, dabar jie ne taip matomi. Jie patys iš ten pasitraukė", sakė V. Landsbergis.

Vienas konservatorių lyderių premjeras Andrius Kubilius žurnalistams taip pat kategoriškai neigė konservatorių skilimo galimybę, tvirtindamas, kad partijos neištiks socialdemokratų likimas.

Anot premjero, "istoriškai susiklostė, kad bendruomenė nerūpi nei liberalams, nei socialliberalams, nei buvusiems komunistams".

"Ne atomizuota liberalių individų mina, ne socialistiškai sulyginta klasinė visuomenė, o gyva, pulsuojanti gyvybingų ir energingų bendruomenių visuma yra tikra pilietinė visuomenė, kurioje nei V. Šustausko populizmas, ne M. Murzos bandymai mėgdžioti fiurerius neturi perspektyvos", sakė A. Kubilius.

Konservatoriai ketina dalyvauti rinkimuose visose 60-yje Lietuvos savivaldybių. Savivaldos rinkimai įvyks kovo 19 dieną.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

„Nota Bene“ šiaušiasi prieš Lietuvos kariuomenės reikalavimą (50)

Bendrovė „Nota Bene“ atsisako Lietuvos kariuomenei grąžinti 174 tūkst. eurų, už kuriuos ji pirko atsarginę lauko virtuvės įrangą.Kariuomenės atstovai BNS pirmadienį informavo, kad žada kreiptis į teismą, kur sieks šiuos pinigus susigrąžinti.

Diskusijos „Realybės įvertinimas: 25 metai po Sovietų Sąjungos griūties“ vaizdo įrašas

VšĮ Geopolitinių studijų centras kartu su Lietuvos Sąjūdžiu 2016 rugsėjo mėn. 26 d. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje, Gedimino pr. 51, Vilniuje organizavo viešą diskusiją "Realybės įvertinimas: dvidešimt penkeri metai po Sovietų Sąjungos griūties".

NATO naikintuvai 7 kartus lydėjo Rusijos orlaivius (26)

Praėjusią savaitę - rugsėjo 19-25 dienomis - NATO oro policijos funkcijas Baltijos šalyse vykdantys naikintuvai 7 kartus kilo atpažinti ir lydėti tarptautinėje oro erdvėje virš Baltijos jūros skridusių Rusijos Federacijos karinių orlaivių.

D. Grybauskaitė siūlo atleisti neblaivų vairavusį teisėją V. Paškevičių (21)

Prezidentė Dalia Grybauskaitė kreipėsi į Teisėjų tarybą dėl Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėjo Valerijaus Paškevičiaus atleidimo iš pareigų jam pažeminus teisėjo vardą.

Prognozuoja pirmąją rudenišką vėtrą (3)

Pirmadienį ir antradienį orai dar bus ramūs, tačiau nuo trečiadienio prasidės lietūs, kurie gali atnešti ir tikrą rudenišką vėtrą, LRT RADIJUI pasakojo sinoptikė Alva Nagelytė.