V. Landsbergis sako, kad R. Paksas - "LUKoil" pusėje

 (1)
Lietuvos politinė opozicija, pasivadinę liberalais, toliau dalyvauja "LUKoilo" pusėje, o E. Maldeikis griauna derybas, teigia Seimo pirmininkas Vytautas Landsbergis.

Pirmadienį spaudos konferencijoje jis komentavo "Williams" ir "LUKoil" derybas, kurios vyko sausio pabaigoje. V. Landsbergis teigė, kad tai "ne tiek derybos, kiek intrigos". Ekspemjeras liberalų lyderis Rolandas Paksas per "Williams International" ir "LUKoil" derybas Vienoje "sukiojosi gretimame kambaryje", teigė jis.

"Matau nuo (ūkio eksministro Eugenijaus) Maldeikio laikų iki dabar tam tikras pastangas sutrikdyti pasitikėjimą, surasti plyšių Lietuvos Vyriausybės ir "Williams" partnerystėje", sakė V. Landsbergis.

Jis kaltino E. Maldeikį, jam dar būnant ministru, surengus dvišalius pasitarimus su "LUKoil", taip siekiant sukelti "Williams" nepasitikėjimą.

Praėjusį rudenį E. Maldeikis atsistatydino iš ministro pareigų, kaip jis teigė, nepritardamas Lietuvos Vyriausybės sutartims su "Williams International".

Šiomis sutartimis "Williams" įgijo 33 proc. "Mažeikių naftos" koncerno akcijų ir teisę jį valdyti.

Pasak Seimo pirmininko, dabar, kai "Williams" ir "LUKoil" pasitarimus "organizuoja tie patys žmonės, kurie norėjo sugriauti šią sutartį, tai galbūt vienas tikslų - sukelti nepasitikėjimą Lietuvos puse. Tai intrigavimas".

"Lietuvos politinė opozicija, pasivadinę liberalais, toliau dalyvauja "LUKoilo" pusėje", teigė V. Landsbergis.

Anot jo, "tai, ką daro Maldeikis, virsta derybų griovimu".

Praėjusią savaitę lankydamasis Lietuvoje, "Williams International" prezidentas Johnas Bumgarneris (Džonas Bumgarneris) pranešė, kad buvęs ūkio ministras E. Maldeikis tarpininkavo iš "LUKoil" pusės, organizuojant derybas Vienoje.

"Ne paslaptis, kad buvęs ūkio ministras Maldeikis buvo artimas "LUKoil" ir jis bandė surengti susitikimus su "LUKoil". Tačiau jis pats nebuvo tiesioginis šių susitikimų dalyvis", sakė J. Bumgarneris.

Pasak V. Landsbergio, tai, kad vykstant deryboms Vienoje, "gretimuose kambariuose sukiojosi ponas Paksas - tai faktas". V. Landsbergio teigimu, apie tai jam praėjusią savaitę papasakojo J. Bumgarneris.

Anot Seimo pirmininko, vyksta "derybos be tikslo susitarti iš "LUKoil" pusės", ir "LUKoil" stoja į diktato pozicijas".

V. Landsbergio teigimu, persilaužimas derybose įvyks, kai bus užtikrintas nuolatinis naftos tiekimas iš jūros. Per pastaruosius pora mėnesių Lietuva per Būtingės terminalą priėmė kelis tanklaivius su Šiaurės jūros nafta. Iš ministro pirmininko posto R. Paksas pasitraukė pernai spalį, pareiškęs nepritarimą Vyriausybės sutartims su JAV bendrove "Williams International".

Netrukus jis tapo prezidento patarėju ir Prezidentūroje kuravo energetikos klausimus, o dabar pareiškė pasitrauksiąs iš šios tarnybos, kadangi dalyvaus savivaldybių rinkimų kampanijoje.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Orai: užgrius šilti, bet šlapi pokyčiai (3)

Paskutinę rugsėjo savaitę sulauksime permainų. Iki savaitės vidurio orai bus sausi, temperatūra žymiai nesikeis. Tačiau antroje savaitės pusėje termometrų stulpeliai šoktels aukštyn. Deja, bet šiluma mėgautis trukdys smarkus vėjas ir pliaupiantis lietus.

F. Kukliansky: Vilniaus merai keičiasi, bet niekas neranda vietos žydų gelbėtojų paminklui (34)

Rugsėjo 23-ąją minima Lietuvos žydų genocido diena. Ilgus metus Holokausto tema Lietuvoje buvo nutylima, o prezidentas Algirdas Brazauskas, atsiprašęs žydų tautos, toli gražu ne vien pagirtas buvo. Šiandien jau net vokiečiai mano, kad Lietuva yra pirmoji Rytų Europos valstybė, kuri atvirai kelia savo gyventojų kaltės klausimą. Maždaug prieš mėnesį solidžiausiame Vokietijos dienraštyje „Frankfurter Allgemeine Zeitung“ publikuotas straipsnis apie Lietuvos pastangas atvirai kalbėti apie Holokausto istoriją.

Kaip vakarais laiką leido Maironis? (36)

Rugsėjo 16-ąją Maironio lietuvių literatūros muziejuje lankytojams bus atvertas literatūros klasiko, prelato Maironio memorialinis butas, kuris per pastaruosius metus restauruotas visiškai tiksliai.

Vilniuje siūloma įkurti Pasaulio litvakų muziejų ir atkurti žydų institutą (34)

Puoselėjant žydų paveldą, Vilniuje siūloma įkurti Pasaulio litvakų muziejų, atkurti žydų mokslinį institutą, o Vyriausybės rūmuose įamžinti prie Lietuvos valstybės atkūrimo prisidėjusių žydų atminimą.

Emigracija: buvo išsigelbėjimas, tapo tragedija (406)

Per dešimtmetį mūsų padaugės iki 3,5 mln. Tokiais nerealiais tikslais ir bendromis frazėmis grįsta politikų kol kas tik popierinė kova su didžiausiu mūsų valstybės iššūkiu – demografiniu nuosmukiu.