V. Landsbergis kritikuoja rinkėjų pasirinkimą

 (66)
Jis vadovauja dešiniajai konservatorių partijai, kurios įtaka savivaldybėse smarkiai sumenko po pastarųjų rinkimų.

Spaudos konferencijoje trečiadienį V. Landsbergis teigė, kad rinkimų rezultatuose galima įžvelgti švytuoklės principą, suveikusį Lietuvoje ir 1992 metais, kuomet "buvo smarkus kryptelėjimas į kairę".

"Atitinkamai buvo išrinktas Seimas, o paskui ir prezidentas", sakė Seimo pirmininkas.

Jo nuomone, dabartiniai savivaldybių rinkimai vyko valdžios žmonėms ir partijoms nepalankioje ekonominėje bei socialinėje aplinkoje.

Pasak V. Landsbergio, Vakarų politologai sukūrė terminą "antrasis ešelonas", kuomet komunistinės jėgos pokomunistinėje visuomenėje grįžta į valdžią pakeistas pavadinimais, o numatant, jog gali tekti pasitraukti, kuriamas ir "trečiasis ešelonas - tos pat partinės šeimos dukterinės partijos kitais pavadinimais".

Seimo pirmininko teigimu, nors Lietuvoje ir buvo įkurta dukterinių partijų, jos pasisekimo neturėjo, nes "kaip žmonės kalbėjo, ta pati panelė, kita suknelė".

Pasak jo, 1996 metais Moterų, Ūkio, Valstiečių partijos buvo "paleistos surinkti tam tikrą elektoratą, o paskui sunešti į bendrą krepšį Seime ir susivienyti".

Dabar, V. Landsbergio nuomone, viena iš jų sėkmingai iššoko į priekį ir turėjo pasisekimą "dėl energingo, populistiško ir turtingo lyderio veiklos".

Kaip žinia, savivaldybių rinkimuose daugiausia mandatų gavo Artūro Paulausko vadovaujama Naujoji sąjunga, antra buvo Valstiečių partija. Abiejų lyderiai yra jauni, o Valstiečių partijos vadovas Ramūnas Karbauskis oficialiai deklaruoja turįs milijonų vertą turtą.

Paklaustas, ar neprisiima dalies kaltės už sumažėjusią konservatorių įtaką vietos savivaldoje, V. Landsbergis sakė, kad iš "dirbančių" partijų Tėvynės sąjunga yra pirmoji.

"Tos, kurios pasirodė geriau, kol kas yra kalbančios partijos. Jos garbina Lukašenką (Baltarusijos prezidentą Aleksandrą Lukašenką-BNS), sako, kad Lietuvai nereikia nei Europos, nei kariuomenės", kalbėjo konservatorių lyderis.

"Pažinsite juos iš jų darbų", Bibliją citavo Seimo vadovas.

Jis pripažino, kad praėjusiais metais konservatorių veikla nebuvo tobula, partija turėjo dvi "nemalonias ir sunkias krizes - dviejų ministrų pirmininkų pabėgimas nuo atsakomybės nepuošia partijos".

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Baigiamos nešioti rinkėjų kortelės (4)

Gyventojams šį šeštadienį baigiamos nešioti rinkėjų kortelės. Pasak vyriausiosios rinkimų komisijos, jas turėtų būti spėta išnešioti laiku – iki vakaro.

Vilniuje vyks robotų eitynės ir bepiločių orlaivių pasirodymai (2)

Vilniuje baigiamajame Inovacijų savaitės renginyje šeštadienį rengiamas robotų paradas ir kovos, bepiločių orlaivių pasirodymai.

Nešvarūs žaidimai: už skambių pareiškimų – gudrus skyrybų planas (68)

Į viešumą kyla vis daugiau skandalingų spėjimų, kodėl galėjo subyrėti viena gražiausių Holivudo porų – Angelina Jolie ir Bradas Pittas. Anot biografo, skyrybas A. Jolie galėjo planuoti ilgą laiką, o viešai sutrypti B. Pittą – gudraus plano dalis.

Savaitgalio orai: dvi skirtingos dienos (1)

Antrasis rudens mėnuo šį savaitgalį mums padovanos šiltus orus, tačiau poilsio dienos bus kontrastingos. Šeštadienį vėjas nurims, daug kur nušvis saulė. Sekmadienį per šalį keliaus lietaus debesys ir vėl bus vėjuota.

Konservatorius A. Navickas seka A. Pitrėnienės pėdomis: klaidos bado akis (384)

Feisbuke išplitęs švietimo ir mokslo ministrės Audronės Pitrėnienės lankstinukas su klaida žodyje „ačiū“, panašu, ne vienintelis neraštingumo pavyzdys šios rinkimų kampanijos metu. DELFI pasiekė laiškas su konservatoriaus, ilgamečio redaktoriaus Andriaus Navicko reklamine skrajute.