V. Landsbergis apie „imperijos ideologiją“: Rusiją galima suprasti tik nugara arba sėdyne

 (818)
V. Landsbergis apie „imperijos ideologiją“: Rusiją galima suprasti tik nugara arba sėdyne
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)

Europarlamentaras, garbingas Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos pirmininkas Vytautas Landsbergis kandžiai įvertino Rusijos valdžios ideologiją, kurią jie perša kaimynams ir rusams.

„Rusijos, kaip žinote, protu nesuprasi, tik nugara arba sėdyne“, – tokia, jo teigimu, „imperijos ideologija“, cituoja ru.DELFI.lt.

„Galimi įvairūs pretekstai, ir euraziškasis, kaip alternatyva, kuriuo remiantis galima atmesti visą Vakarų demokratiją, todėl, kad Rusija kitokia, Rusijos, kaip žinote, protu nesuprasi, tik nugara ar sėdyne. Protu nesuprasi, todėl nelįskite su savo supratimais. Mes – Eurazija, todėl nesiartinkite su savo kriterijais, mes turime savo supratimą, mes – Eurazija, ir viskas“, – sakė V. Landsbergis Vilniuje vykusioje spaudos konferencijoje, kurioje dalyvavo Rusijos opozicijos atstovai, žurnalistai ir teisėsaugininkai.

V. Landsbergis pabrėžė, kad tai „imperijos ideologija, kuri raudonais dažais dengia visą Europą“.

Savo replikoje, kuri nuskambėjo po „Freedom House“ vadovo Davido Kramerio pasisakymo, europarlamentaras jam būdinga metaforiška maniera paaiškino, kodėl Rusijos politikai atmeta Vakarų demokratijos idėją.

„Ir visus jūsų priekaištus dėl žmogaus teisių, demokratijos ir nepriklausomų tesimų galima pasiųsti <...>. Valdovas pasakė, kad tai prakeiktas jūsų kolonializmas. Jūs mums neprimesite tos vakarietiškos demokratijos. Todėl, kad mes – tuštumoje, mums tai nepatinka, mes – tuštumoje. Mums tai gresia valdžios ir kartuvių virš Raudonosios aikštės praradimu. Mes – tuštumoje, mes šito nenorim, su šituo nesutiksime, kažką reikia patiems turėti, todėl, kad reikia kažką patiems turėti, prisimenate, mes – skitai?“.

Pirmadienį Vilniuje vyksta tarptautinė konferencija, skirta demokratijos problemoms Rusijoje, konkrečiai – demokratinės visuomenės kūrimui. Joje dalyvavo nevyriausybinės organizacijos „Freedom House“ atstovas D. Krameris, Rusijos teisėsaugininkai ir žurnalistai.

www.DELFI.lt
 
818
Registruoti (3) Anonimiški (815)
Parašykite savo komentarą
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Lietuvoje

Trakų rinkimų skandalas: kratų metu rasti ginklai rinkimai gali būti pripažinti negaliojančiais (49)

2015 kovo mėn. 6 d. 12:25
Penktadienį Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) posėdyje svarstomas klausimas dėl savivaldos rinkimų Trakų rajone.

Prarado didžiuosius miestus: ką daryti socialdemokratams (25)

2015 kovo mėn. 6 d. 12:21
Norėdami tapti didžiųjų miestų partija, socialdemokratai turi sugrąžinti labiau į kairę orientuotas vertybes, nesigręžioti į praeitį, vykdyti pažadus, skirti dėmesio jauniems rinkėjams ir atverti sąrašus naujai kartai, kuri būtų matoma.

Tautininkai gavo leidimą eitynėms – Kovo 11-ąją žygiuos Gedimino prospektu (90)

2015 kovo mėn. 6 d. 11:36
Tautininkai ir šiemet Kovo 11-ąją Vilniuje žygiuos eitynėse nuo Arkikatedros iki Seimo rūmų. Tai DELFI patvirtino Tautininkų sąjungos vicepirmininkė renginiams Vilma Čekutienė.

Lietuvos moterys: geriau mokosi, daugiau dirba, mažiau uždirba (10)

2015 kovo mėn. 6 d. 11:23
Lietuvos statistikos departamentas Tarptautinės moters dienos proga pateikia statistinę informaciją apie moteris Lietuvoje ir Europos Sąjungoje.

Atšaukiamas Darbo partijos tarybos posėdis (25)

2015 kovo mėn. 6 d. 10:48
Penktadienį planuotas Darbo partijos tarybos posėdis - atšaukiamas.