V. Landsbergis apie „imperijos ideologiją“: Rusiją galima suprasti tik nugara arba sėdyne

 (818)
V. Landsbergis apie „imperijos ideologiją“: Rusiją galima suprasti tik nugara arba sėdyne
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)

Europarlamentaras, garbingas Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos pirmininkas Vytautas Landsbergis kandžiai įvertino Rusijos valdžios ideologiją, kurią jie perša kaimynams ir rusams.

„Rusijos, kaip žinote, protu nesuprasi, tik nugara arba sėdyne“, – tokia, jo teigimu, „imperijos ideologija“, cituoja ru.DELFI.lt.

„Galimi įvairūs pretekstai, ir euraziškasis, kaip alternatyva, kuriuo remiantis galima atmesti visą Vakarų demokratiją, todėl, kad Rusija kitokia, Rusijos, kaip žinote, protu nesuprasi, tik nugara ar sėdyne. Protu nesuprasi, todėl nelįskite su savo supratimais. Mes – Eurazija, todėl nesiartinkite su savo kriterijais, mes turime savo supratimą, mes – Eurazija, ir viskas“, – sakė V. Landsbergis Vilniuje vykusioje spaudos konferencijoje, kurioje dalyvavo Rusijos opozicijos atstovai, žurnalistai ir teisėsaugininkai.

V. Landsbergis pabrėžė, kad tai „imperijos ideologija, kuri raudonais dažais dengia visą Europą“.

Savo replikoje, kuri nuskambėjo po „Freedom House“ vadovo Davido Kramerio pasisakymo, europarlamentaras jam būdinga metaforiška maniera paaiškino, kodėl Rusijos politikai atmeta Vakarų demokratijos idėją.

„Ir visus jūsų priekaištus dėl žmogaus teisių, demokratijos ir nepriklausomų tesimų galima pasiųsti <...>. Valdovas pasakė, kad tai prakeiktas jūsų kolonializmas. Jūs mums neprimesite tos vakarietiškos demokratijos. Todėl, kad mes – tuštumoje, mums tai nepatinka, mes – tuštumoje. Mums tai gresia valdžios ir kartuvių virš Raudonosios aikštės praradimu. Mes – tuštumoje, mes šito nenorim, su šituo nesutiksime, kažką reikia patiems turėti, todėl, kad reikia kažką patiems turėti, prisimenate, mes – skitai?“.

Pirmadienį Vilniuje vyksta tarptautinė konferencija, skirta demokratijos problemoms Rusijoje, konkrečiai – demokratinės visuomenės kūrimui. Joje dalyvavo nevyriausybinės organizacijos „Freedom House“ atstovas D. Krameris, Rusijos teisėsaugininkai ir žurnalistai.

www.DELFI.lt
 
818
Registruoti (3) Anonimiški (815)
Parašykite savo komentarą
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Lietuvoje

D. Grybauskaitė nušalino du teisėjus įtaria duomenų klastojimu (40)

2015 sausio mėn. 28 d. 10:26
Dalia Grybauskaitė
DELFI (M.Ažušilio nuotr.)
Prezidentė Dalia Grybauskaitė kreipėsi į Teisėjų tarybą patarimo dėl Pasvalio rajono apylinkės teismo teisėjų Dalios Stankevičiūtės ir Vitalijaus Šidagio atleidimo iš pareigų už teisėjo vardo pažeminimą. Prezidentė taip pat sustabdė šių teisėjų įgaliojimus, iki bus priimtas sprendimas dėl D. Stankevičiūtės ir V. Šidagio atleidimo iš pareigų.

Orai: vėjas išblaškys nuobodulį

2015 sausio mėn. 28 d. 09:51
Ateinančiomis dienomis vienintelis rimtas pokytis bus pakilęs vėjas. Dėl didelių šalčių būgštauti nederėtų, bent kol kas šalyje ir toliau vyraus švelnūs orai. Nuotaiką gadinti gali nebent krituliai ar atodrėkio dėka pažliugusios gatvės.

Užsienio reikalų ministras: V. Ušackas suklydo papildyta (60)

2015 sausio mėn. 28 d. 09:11
Vygaudas Ušackas
Nuotr. iš asmeninio albumo
Į krepšinio aikštelę su Rusijos prezidento administracijos vadovu Sergejumi Ivanovu išbėgęs Europos Sąjungos ambasadorius Vygaudas Ušackas suklydo, mano užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

V. Landsbergis apie Vakarų reakciją į puolimą Ukrainoje: bailiai (516)

2015 sausio mėn. 28 d. 08:32
Buvęs Europos Parlamento narys Vytautas Landsbergis piktinasi, kad nepaisant atsinaujinusio smurto Rytų Ukrainoje, Vakarai ir toliau drebina kinkas prieš Rusiją užuot ėmęsi veiksmų.

L. Linkevičius nori „perkrikštyti“ prorusiškus separatistus (191)

2015 sausio mėn. 28 d. 07:43
Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius antradienį pareiškė, kad Europos Sąjunga (ES) turėtų pasekti Ukrainos parlamento pavyzdžiu ir pripažinti tos šalies prorusiškų separatistų paskelbtas Donecko ir Luhansko „liaudies respublikas“ teroristinėmis organizacijomis.