V. Landsbergis apie „imperijos ideologiją“: Rusiją galima suprasti tik nugara arba sėdyne

 (818)
Europarlamentaras, garbingas Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos pirmininkas Vytautas Landsbergis kandžiai įvertino Rusijos valdžios ideologiją, kurią jie perša kaimynams ir rusams.
V. Landsbergis apie „imperijos ideologiją“: Rusiją galima suprasti tik nugara arba sėdyne
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)

„Rusijos, kaip žinote, protu nesuprasi, tik nugara arba sėdyne“, – tokia, jo teigimu, „imperijos ideologija“, cituoja ru.DELFI.lt.

„Galimi įvairūs pretekstai, ir euraziškasis, kaip alternatyva, kuriuo remiantis galima atmesti visą Vakarų demokratiją, todėl, kad Rusija kitokia, Rusijos, kaip žinote, protu nesuprasi, tik nugara ar sėdyne. Protu nesuprasi, todėl nelįskite su savo supratimais. Mes – Eurazija, todėl nesiartinkite su savo kriterijais, mes turime savo supratimą, mes – Eurazija, ir viskas“, – sakė V. Landsbergis Vilniuje vykusioje spaudos konferencijoje, kurioje dalyvavo Rusijos opozicijos atstovai, žurnalistai ir teisėsaugininkai.

V. Landsbergis pabrėžė, kad tai „imperijos ideologija, kuri raudonais dažais dengia visą Europą“.

Savo replikoje, kuri nuskambėjo po „Freedom House“ vadovo Davido Kramerio pasisakymo, europarlamentaras jam būdinga metaforiška maniera paaiškino, kodėl Rusijos politikai atmeta Vakarų demokratijos idėją.

„Ir visus jūsų priekaištus dėl žmogaus teisių, demokratijos ir nepriklausomų tesimų galima pasiųsti <...>. Valdovas pasakė, kad tai prakeiktas jūsų kolonializmas. Jūs mums neprimesite tos vakarietiškos demokratijos. Todėl, kad mes – tuštumoje, mums tai nepatinka, mes – tuštumoje. Mums tai gresia valdžios ir kartuvių virš Raudonosios aikštės praradimu. Mes – tuštumoje, mes šito nenorim, su šituo nesutiksime, kažką reikia patiems turėti, todėl, kad reikia kažką patiems turėti, prisimenate, mes – skitai?“.

Pirmadienį Vilniuje vyksta tarptautinė konferencija, skirta demokratijos problemoms Rusijoje, konkrečiai – demokratinės visuomenės kūrimui. Joje dalyvavo nevyriausybinės organizacijos „Freedom House“ atstovas D. Krameris, Rusijos teisėsaugininkai ir žurnalistai.

www.DELFI.lt
Registruoti (3) Anonimiški (815)
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Lietuvoje

Pajūrį užplūdo poilsiautojai: spūstys ir perkaitę varikliai (1)

Saulėtas ilgasis savaitgalis į pajūrį pritraukė tūkstančius poilsiautojų. Didelis srautas žmonių ir šeštadienio rytą Klaipėdoje skubėjo į naująją Smiltynės perkėlą. Dėl didžiulio srauto susidarė spūstys. Senojoje perkėloje – panaši situacija. Kas skuba prie jūros, kas į muziejų.

Klaipėda vėl ieško, kas apgyvendintų benamius šaltuoju metų laiku (1)

Klaipėdos savivaldybė trečią kartą skelbia konkursą benamių apnakvindinimui šaltuoju metų laiku.

Lietuvai gresia sausra (12)

Jei artimiausiomis dienomis nepalis, antradienį kai kuriuose Lietuvos regionuose gali būti užfiksuota sausra, prognozuoja specialistai. Drėgmės stoka gali sumenkinti ir šių metų derlių.

Kainos pajūryje: kiek teks pakloti? (60)

Į Palangą plūstelėjus tūkstančiams poilsiautojų verslininkai pradėjo trinti rankomis. Atvykėliai ne tik mėgausis saule, bet ir čia leis savo pinigus.

Sveikindami JAV su Nepriklausomybės diena Lietuvos vadovai pabrėžė partnerystę (16)

Lietuvos vadovai šeštadienį pasveikino Jungtines Amerikos Valstijas (JAV) su Nepriklausomybės diena, savo sveikinimuose akcentuodami šalių partnerystę.