V. Landsbergis apie „imperijos ideologiją“: Rusiją galima suprasti tik nugara arba sėdyne

 (817)
V. Landsbergis apie „imperijos ideologiją“: Rusiją galima suprasti tik nugara arba sėdyne
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)

Europarlamentaras, garbingas Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos pirmininkas Vytautas Landsbergis kandžiai įvertino Rusijos valdžios ideologiją, kurią jie perša kaimynams ir rusams.

„Rusijos, kaip žinote, protu nesuprasi, tik nugara arba sėdyne“, – tokia, jo teigimu, „imperijos ideologija“, cituoja ru.DELFI.lt.

„Galimi įvairūs pretekstai, ir euraziškasis, kaip alternatyva, kuriuo remiantis galima atmesti visą Vakarų demokratiją, todėl, kad Rusija kitokia, Rusijos, kaip žinote, protu nesuprasi, tik nugara ar sėdyne. Protu nesuprasi, todėl nelįskite su savo supratimais. Mes – Eurazija, todėl nesiartinkite su savo kriterijais, mes turime savo supratimą, mes – Eurazija, ir viskas“, – sakė V. Landsbergis Vilniuje vykusioje spaudos konferencijoje, kurioje dalyvavo Rusijos opozicijos atstovai, žurnalistai ir teisėsaugininkai.

V. Landsbergis pabrėžė, kad tai „imperijos ideologija, kuri raudonais dažais dengia visą Europą“.

Savo replikoje, kuri nuskambėjo po „Freedom House“ vadovo Davido Kramerio pasisakymo, europarlamentaras jam būdinga metaforiška maniera paaiškino, kodėl Rusijos politikai atmeta Vakarų demokratijos idėją.

„Ir visus jūsų priekaištus dėl žmogaus teisių, demokratijos ir nepriklausomų tesimų galima pasiųsti <...>. Valdovas pasakė, kad tai prakeiktas jūsų kolonializmas. Jūs mums neprimesite tos vakarietiškos demokratijos. Todėl, kad mes – tuštumoje, mums tai nepatinka, mes – tuštumoje. Mums tai gresia valdžios ir kartuvių virš Raudonosios aikštės praradimu. Mes – tuštumoje, mes šito nenorim, su šituo nesutiksime, kažką reikia patiems turėti, todėl, kad reikia kažką patiems turėti, prisimenate, mes – skitai?“.

Pirmadienį Vilniuje vyksta tarptautinė konferencija, skirta demokratijos problemoms Rusijoje, konkrečiai – demokratinės visuomenės kūrimui. Joje dalyvavo nevyriausybinės organizacijos „Freedom House“ atstovas D. Krameris, Rusijos teisėsaugininkai ir žurnalistai.

www.DELFI.lt
 
817
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Lietuvoje

Baltijos jūroje – didelio masto kovinės pratybos (18)

2014 balandžio mėn. 17 d. 18:05
Baltijos jūroje – didelio masto kovinės pratybos
Lietuvos kariuomenės Karinės jūrų pajėgos dalyvauja didelio masto kovinio rengimo pratybose Baltijos jūroje, Klaipėdos valstybiniame jūrų uoste, Karinių jūrų pajėgų padaliniuose Klaipėdoje, Nidoje ir Palangoje.

KT Seimo prašymu pasisakys dėl referendumų rengimo (33)

2014 balandžio mėn. 17 d. 16:59
Konstitucinis Teismas ketvirtadienį priėmė Seimo prašymą pateikti išaiškinimą dėl Referendumo įstatymo. Šis nutarimas gali nulemti, ar Lietuvoje bus užkirstas kelias rengti balsavimus dėl žemės pardavimo ir euro įvedimo.

Politologas apie Rusiją: niūrios prognozės yra įmanomos ir tinkamos (25)

2014 balandžio mėn. 17 d. 16:27
Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto (VU TSPMI) dėstytojas Nerijus Maliukevičius, atsakydamas į apžvalgininko Edwardo Lucaso prognozes, neva Baltijos šalys palūš prieš Rusiją, teigia, kad viskas priklauso nuo mūsų pačių.

Vyskupas Pravieniškėse kaliniams plovė kojas (164)

2014 balandžio mėn. 17 d. 16:17
Iškilmingose Didžiojo Ketvirtadienio Mišiose vyskupas Kęstutis Kėvalas Pravieniškių nuteistiesiems plovė ir bučiavo kojas.

„120s“ žinios: V. Putino grasinimai ir D. Zubraus kaina

2014 balandžio mėn. 17 d. 16:00
Šiandien trumpose „120s“ žiniose žiūrėkite: Ženevoje - derybos dėl situacijos Ukrainoje, pristatytas elektroninės sveikatos informacinės sistemos prototipas, paaiškėjo D. Zubraus draudimo kaina, „El Clasico“ mūšyje triumfavo „Real“ klubas.