V. Andriukaitis nusivylęs prezidento pareiškimu

"Analizuojant savo veiklos dvejų metų laikotarpį, turbūt derėtų pasakyti ir savo veiklos pasiekimus, o ypač - klaidas. Tačiau iš kalbos tenka padaryti išvadą, kad prezidentas apie savo klaidas nutyli", Seimo narys sakė spaudos konferencijoje ketvirtadienį.

Anot jo, V. Adamkus nepaminėjo "kertinių dalykų, kurie turėjo būti akcentuojami" - kad dvejų metų laikotarpiu valdančioji dauguma savo sprendimais atvedė šalį į labai gilią socialinę ekonominę krizę.

V. Andriukaičio teigimu, prezidentas taip pat turėjo įvertinti ir savo taktiką vykdomosios valdžios atžvilgiu.

"Vargu, ar prezidentas nematė, kad Gedimino Vagnoriaus Vyriausybės sprendimai veda valstybę į didžiulę nesėkmę", kalbėjo jis.

Kaip žinoma, kaip tik prezidentas V. Adamkus buvo iniciatorius, kad pernai pavasarį G. Vagnorius atsistatydintų.

Socialdemokratų lyderiui taip pat neaišku, kodėl prezidentas sutiko su Vinco Babiliaus kandidatūra į ūkio ministro postą, nekreipdamas dėmesio į socialdemokratų parspėjimus, kodėl jis nesiryžo inicijuoti pirmalaikių Seimo rinkimų.

V. Andriukaitis pasidžiaugė, kad "pagaliau" sulaukta prezidento vertinimų dėl Generalinio prokuroro veikos. Pasak jo, tai sustiprins socialdemokratų ryžtą inicijuoti nepasitikėjimą Kaziu Pėdnyčia.

Seimo nario teigimu, medžiaga dėl nepasitikėjimo jau baigiama ruošti ir apie kovo vidurį bus pateikta svarstyti kitoms Seimo frakcijoms.

V. Andriukaitis teigė, kad palankią nuomonę dėl tokios iniciatyvos jau išreiškė Centro sąjungos, LDDP bei Jungtinė frakcijos.

Tam, kad būtų surengta nepasitikėjimo procedūra, reikia penktadalio Seimo narių parašų.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

L. Pernavas: Vilniuje dirba 1 tūkst. 500 policininkų, iš jų tik 40–60 – gatvėse

Pradėta įgyvendinti policijos reforma kelia vis daugiau klausimų. Pradėtą reformą kritikuoja ne tik įvairių politinių pažiūrų politikai, bet ir prezidentė, ir policijos profesinės sąjungos. Apie pertvarkas policijoje – pokalbis laidoje „Dėmesio centre“ su policijos generaliniu komisaru Linu Pernavu, Lietuvos policijos profesinės sąjungos pirmininke Roma Katiniene ir Lietuvos teisėsaugos pareigūnų federacijos pirmininke Loreta Soščekiene.

Seimo rinkimus stebės ESBO atstovai (13)

Spalį Lietuvoje vyksiančius parlamento rinkimus stebės Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) atstovų grupė bei nevyriausybininkai iš Rusijos, Lenkijos, Ukrainos.

Televizorių ir skalbimo mašiną dovanojusiam kandidatui leista tęsti kovą rinkimuose (8)

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) leido toliau kandidatuoti į Seimą save Radviliškio vienmandatėje apygardoje išsikėlusiam kandidatui, kuris rinkėjams dovanojo televizorių ir skalbimo mašiną.

VRK atleido iš pareigų Alytaus apygardos komisijos narę už politinę agitaciją (2)

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) nusprendė pašalinti iš pareigų Alytaus apygardos rinkimų komisijos narę, kuri socialiniame tinkle „Facebook“ dalijosi kandidatų į Seimą politine reklama.

Viešųjų pirkimų tarnybos vadovė D.Vilytė: premjeras sako netikslią informaciją (57)

Ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius sako netikslią informaciją kalbėdamas apie tai, kada Viešųjų pirkimų tarnyba sužinojo apie sutartį dėl „auksinių šaukštų“, sako tarnybos vadovė Diana Vilytė.