V. Adamkus ramiai vertina Rusijos politikų išpuolius

"Nepamirškime, kad Rusijoje prasidėjo arši prezidento rinkimų kova. Manau, kad galėsime išgirsti ir daugiau panašių pasisakymų ar net grasinimų", spaudos konferencijoje ketvirtadienį sakė Lietuvos vadovas.

Jis komentavo pastarųjų dienų Rusijos politikų pareiškimus dėl Baltijos valstybių.

"Jie (pareiškimai - BNS) ateina ne iš oficialų vyriausybės sluoksnių, o atskirų parlamentarų, kurie ir praeityje nebuvo labai santūrus Baltijos šalių atžvilgiu. Aš, bent šiuo metu, tiems pareiškimams per daug didelės reikšmės neteikčiau", kalbėjo V. Adamkus.

Be kita ko, laikinai prezidento pareigas einantis Vladimiras Putinas neseniai griežtai kritikavo Latvijos sprendimą pripažinti kaltu Latvijos gyventoją Vasilijų Kononovą.

Sausio 21 dieną Rygos apygardos teismas nuteisė 77-erių metų V. Kononovą šešerius metus kalėti už Malyje Batų kaimo gyventojų žudynes 1944 metų gegužės 27 dieną, kai jo partizanų būrys nušovė ir sudegino gyvus devynis gyventojus. Šis nuosprendis kol kas neįsigaliojo, nes jis apskųstas.

Rusija V. Kononovą laiko antifašistu.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

NATO naikintuvai 7 kartus lydėjo Rusijos orlaivius (13)

Praėjusią savaitę - rugsėjo 19-25 dienomis - NATO oro policijos funkcijas Baltijos šalyse vykdantys naikintuvai 7 kartus kilo atpažinti ir lydėti tarptautinėje oro erdvėje virš Baltijos jūros skridusių Rusijos Federacijos karinių orlaivių.

D. Grybauskaitė siūlo atleisti neblaivų vairavusį teisėją V. Paškevičių (9)

Prezidentė Dalia Grybauskaitė kreipėsi į Teisėjų tarybą dėl Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėjo Valerijaus Paškevičiaus atleidimo iš pareigų jam pažeminus teisėjo vardą.

Prognozuoja pirmąją rudenišką vėtrą (3)

Pirmadienį ir antradienį orai dar bus ramūs, tačiau nuo trečiadienio prasidės lietūs, kurie gali atnešti ir tikrą rudenišką vėtrą, LRT RADIJUI pasakojo sinoptikė Alva Nagelytė.

Naujas Lietuvos kariuomenės pirkinys už 100 mln. eurų: už ką bus sumokėti pinigai? (919)

Oficialu – Lietuva perka vidutinio nuotolio norvegiškas priešlėktuvinės gynybos sistemas, o šiam įsigijimui bus atseikėta apie 100 mln. eurų. Po „auksinių šakučių“ skandalo išaugęs dėmesys Lietuvos kariuomenės įsigijimams skandalo verčia atidžiau pažvelgti į didelės vertės pirkinius. O būsimasis įsigijimas išties nepigus, tad už ką bus sumokėti pinigai?

I. Vėgėlė. Konservatorių „disertacija“ Lietuvai – ar pavyks ją apsiginti teisės ir teisėtvarkos srityje? (17)

Lietuvos advokatūros parengtame straipsnių cikle nagrinėjamos politinių partijų rinkiminės programos teisės ir teisėtvarkos srityje, paliečiama su ja glaudžiai susijusi valstybės valdymo dalis, identifikuojamos stipriosios ir silpnosios pusės bei pateikiamas programų įvertinimas šioje srityje.