Užsitęsusi kelionė keičia prezidento darbotvarkę

Užsitęsus kelionei į Vilnių iš Lenkijos miesto Gniezno, pakoreguota prezidento Valdo Adamkaus pirmadienio darbotvarkė.
Pusę dvyliktos turėjęs vykti V. Adamkaus susitikimas su JAV Tautos fondo atstovais perkeltas į pirmadienio popietę. Prieš tai - 14 valandą - prezidentas priims Vilniuje viešintį Armėnijos užsienio reikalų ministrą Vartaną Oskanianą.

Sekmadienį V. Adamkus drauge su Vokietijos, Slovakijos, Vengrijos bei Lenkijos prezidentais dalyvavo Gniezne surengtame krikščionybės tūkstantmečio minėjime. Į renginį dėl ligos neatvyko Čekijos vadovas, o Ukrainos prezidentas šalyje liko dėl 80-ties šachtininkų žūties.

Į Vilnių V. Adamkus turėjo grįžti pirmadienio naktį tuoj po vidurnakčio. Tačiau dėl gedimo aviakompanijos "Lietuva" lėktuvas taip ir nepakilo į orą, o Lietuvos prezidentą bei jį lydėjusią delegaciją ir žurnalistus parskraidino Lenkijos vadovo lėktuvas. Į Vilnių jie grįžo apie pusę penkių.

Pirmadienį rytą V. Adamkus ketina skambinti Aleksandrui Kwasniewskiui ir padėkoti už paramą.

Prezidentūra aviakompanijos "Lietuva" paslaugomis nutarė pasinaudoti, kai kelionei į Gniezną nepavyko gauti Karinių oro pajėgų lėktuvo, kuris buvo remotuojamas. Bendrovė "Lietuvos avialinijos" taip pat negalėjo suteikti savo lėktuvo, nes būtų sutrikęs reguliarių reisų grafikas.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Orai: užgrius šilti, bet šlapi pokyčiai (3)

Paskutinę rugsėjo savaitę sulauksime permainų. Iki savaitės vidurio orai bus sausi, temperatūra žymiai nesikeis. Tačiau antroje savaitės pusėje termometrų stulpeliai šoktels aukštyn. Deja, bet šiluma mėgautis trukdys smarkus vėjas ir pliaupiantis lietus.

F. Kukliansky: Vilniaus merai keičiasi, bet niekas neranda vietos žydų gelbėtojų paminklui (34)

Rugsėjo 23-ąją minima Lietuvos žydų genocido diena. Ilgus metus Holokausto tema Lietuvoje buvo nutylima, o prezidentas Algirdas Brazauskas, atsiprašęs žydų tautos, toli gražu ne vien pagirtas buvo. Šiandien jau net vokiečiai mano, kad Lietuva yra pirmoji Rytų Europos valstybė, kuri atvirai kelia savo gyventojų kaltės klausimą. Maždaug prieš mėnesį solidžiausiame Vokietijos dienraštyje „Frankfurter Allgemeine Zeitung“ publikuotas straipsnis apie Lietuvos pastangas atvirai kalbėti apie Holokausto istoriją.

Kaip vakarais laiką leido Maironis? (36)

Rugsėjo 16-ąją Maironio lietuvių literatūros muziejuje lankytojams bus atvertas literatūros klasiko, prelato Maironio memorialinis butas, kuris per pastaruosius metus restauruotas visiškai tiksliai.

Vilniuje siūloma įkurti Pasaulio litvakų muziejų ir atkurti žydų institutą (34)

Puoselėjant žydų paveldą, Vilniuje siūloma įkurti Pasaulio litvakų muziejų, atkurti žydų mokslinį institutą, o Vyriausybės rūmuose įamžinti prie Lietuvos valstybės atkūrimo prisidėjusių žydų atminimą.

Emigracija: buvo išsigelbėjimas, tapo tragedija (406)

Per dešimtmetį mūsų padaugės iki 3,5 mln. Tokiais nerealiais tikslais ir bendromis frazėmis grįsta politikų kol kas tik popierinė kova su didžiausiu mūsų valstybės iššūkiu – demografiniu nuosmukiu.