Užsibrėžta lietuvių kalbą prastumti į kompiuterius

 (26)
Vyriausybė trečiadienį patvirtino Lietuvių kalbos informacinėje visuomenėje 2000-2006 metų programą.
Tikimasi, kad ji padės vieną seniausių indoeuropiečių kalbų įtvirtinti kompiuterių programinėje įrangoje.

Kaip BNS korespondentui sakė Valstybinės kalbos komisijos pirmininkė Danguolė Mikulėnienė, ši programa reikalinga tam, kad lietuvių kalba patektų į kompiuterinę erdvę.

Programoje užsibrėžiama lituanizuoti "Windows" ir "Microsoft Office" programas, interneto elektroninio pašto ir naršymo, telekonferencijų programinę įrangą.

Valstybinės kalbos komisijos pirmininkės teigimu, jau yra pavyzdžių, kai kompiuterinės programos parengiamos nedidelių tautų kalbomis. Kaip pavyzdį ji minėjo "Microsoft" bendrovės baskų kalba parengtą operacinę sistemą "Windows'95" arba katalonų kalba parengtą "Windows'98".

Vyriausybės programoje užsibrėžiama sukurti kompiuterių programas, kurios automatiškai verstų tekstus į lietuvių kalbą iš anglų, vokiečių ir prancūzų kalbų ir atvirkščiai.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

G. Landsbergis: Mes paprastai tokias partijas... Žinote, kaip vadiname (130)

Seimo rinkimus laimėjusios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovams konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis linki išminties ir suvokti ant jų pečių krentančią atsakomybę.

A.Butkevičius neskuba skelbti apie pasitraukimą iš partijos pirmininko pareigų (3)

Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkas premjeras Algirdas Butkevičius žada pirmadienį paskelbti, kiek dar vadovaus partijai. Savo galimais įpėdiniais jis įvardija Vilniaus vicemerą Gintautą Palucką, Jonavos merą Mindaugą Sinkevičių.

Konservatoriai išlaikė pozicijas Vilniuje, bet žlugo Kaune (30)

Konservatoriai per šiuos Seimo rinkimus išlaikė pozicijas Vilniuje, užsitikrinę pergalę septyniose iš vienuolikos apygardų, tačiau triuškinamai pralaimėjo savo citadelėje Kaune, nugalėti „valstiečių“.

Rinkimus į Seimą didele persvara laimėjo „valstiečiai" (20)

Seimo rinkimus laimėjo Ramūno Karbauskio vadovaujama Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LŽVS), pirminiais duomenimis, iš viso parlamente užsitikrinusi 54 mandatus.

G. Landsbergis neatmeta galimybės dirbti opozicijoje atnaujinta (159)

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų pirmininkas Gabrielius Landsbergis neatmeta galimybės, kad pirmiausia Valstiečių ir žaliųjų sąjunga dėl koalicijos derėsis su socialdemokratais.