USAID baigia tiesioginę paramą Lietuvai

Jungtinių Amerikos Valstijų Tarptautinės plėtros agentūra (USAID), per aštuonerius veiklos Lietuvoje metus suteikusi paramos už beveik 90 milijonų dolerių, uždaro savo atstovybę Vilniuje.
Sprendimas užbaigti tiesioginę paramą pagal USAID programą vertinamas kaip perėjimas į brandesnę JAV vyriausybės ir Lietuvos santykių stadiją.

Užbaigti USAID misiją Lietuvoje nuspręsta, įvertinus tai, kad Lietuva pasiekė apčiuopiamos pažangos plėtojant ūkį ir demokratiją bei konstatavus, kad pažanga bus tęsiama.

Uždarymo ceremonija įvyks Vilniuje trečiadienio vakarą. Joje dalyvaus USAID administratoriaus pavaduotojas Europos ir Eurazijos šalims Donald L. Pressley (Donaldas Preslis), pagrindinį pranešimą skaitys ministras pirmininkas Andrius Kubilius, dalyvaus Seimo pirmininkas Vytautas Landsbergis.

USAID koordinuoja ir įgyvendina JAV Vyriausybės paramą užsienio šalims. Lietuvoje USAID dirbo nuo 1992 metų ir suteikė daugiau nei 89 milijonų JAV dolerių vertės paramos.

Daugiausiai dėmesio buvo teikiama keturioms sritims - fiskalinei reformai, stabilios finansinės aplinkos kūrimui, demokratijos stiprinimui ir energetikos strategijai bei saugai. Be to, USAID rėmė verslo įmonių plėtrą ir regioninį bendradarbiavimą aplinkosaugos klausimais.

USAID parėmė per 300 Lietuvos verslininkų iniciatyvų bei apie 100 verslo lyderių mokymą, ir tai padėjo jiems gauti pelnų ir sukurti naujų darbo vietų.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

R. Karbauskis: apgailestauju, kad Lietuvos gyventojams tenka to klausytis (13)

Plati vyriausybė, kurią sudarytų „valstiečiai“, socialdemokratai ir konservatoriai, būtų geriausias spendimas Lietuvai, LRT RADIJO laidoje tvirtino Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas Ramūnas Karbauskis.

A. Bilotaitė už straipsnį atleidžia iš darbo politologą V. Sinicą (111)

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų Seimo narė Agnė Bilotaitė atleidžia iš padėjėjo pareigų politologą Vytautą Sinicą. Politikė teigia, kad keliai išsiskiria dėl to, kad V. Sinica viešai reiškia su ja nesuderintą nuomonę apie partiją, bet daugelis žmonių tokią nuomonę tapatina su jos pačios pozicija.

Perskaičiavus balsus, nugalėtoju liko A. Matulas (14)

Pasvalio-Pakruojo rinkimų apygardos komisija perskaičiavo pakartotinio Seimo rinkimų balsavimo rezultatus, rinkimų nugalėtojas nepasikeitė – konservatorius Antanas Matulas dar padidino atotrūkį nuo savo varžovo.

G. Landsbergio ir R. Šimašiaus konfliktas: nenori būti jaunesniuoju broliu ir aptarnauti konservatorius (212)

Liberalų sąjūdžiui gerokai naudingiau likti opozicijoje ir konfliktuoti su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS).

V. Andriukaitis partiečiams parašė skambų laišką (290)

Lietuvos deleguotas Europos Komisijos narys, socialdemokratas Vytenis Povilas Andriukaitis palaukė rinkimų pabaigos, kad pasakytų viską, ką galvoja, apie savo kolegas, partijos rinkimų strategiją, partijos lyderį Algirdą Butkevičių bei galimą koaliciją su Valstiečių žaliųjų sąjunga.