Urkai pradėjo svilti padai?

 (4)
Užsienio reikalų ministerija (URM) Generalinei prokuratūrai pateikė dokumentus apie dabar jau mirusio ambasadoriaus Raimundo Rajecko keliones, kai jis rezidavo Didžiojoje Britanijoje.
Neseniai iš įkalinimo įstaigos paleistas verslininkas J.Urka pareiškė, esą prieš penkerius metus per akademiką R.Rajecką jis V.Landsbergiui paskolinęs 100 tūkst. JAV dolerių.

Pasak J.Urkos, pinigai R.Rajeckui buvę perduoti jo namuose, D.Poškos gatvėje Vilniuje. Vėliau neva jis su V.Landsbergiu kalbėjosi telefonu ir šis jam dėkojęs už suteiktą paskolą. J.Urka kreipėsi į Generalinę prokuratūrą, prašydamas ištirti tariamos paskolos davimo faktą. V.Landsbergis savo ruožtu paprašė iškelti baudžiamąją bylą dėl jo apšmeižimo. Tačiau J.Urka Generalinei prokuratūrai nepateikė tariamos paskolos sutarties originalų. Todėl Generalinė prokuratūra nutraukė J.Urkos pareiškimo tyrimą.

Prokuratūra tiria Seimo pirmininko pareiškimą dėl apšmeižimo ir parašo suklastojimo bei 6 Seimo narių prašymą dėl tiesos nustatymo. Generalinės prokuratūros prokuroras Č.Norinkevičius patvirtino gavęs dokumentus iš URM.

Pagal URM pateiktą informaciją apie R.Rajecko darbą Londone prokuratūra gali nustatyti, ar duodant tariamą paskolą diplomatas galėjo būti Lietuvoje. 1995 metų pavasarį R.Rajeckas buvo Lietuvos nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Didžiojoje Britanijoje.

URM negali tiksliai pasakyti, ar R.Rajeckas tariamos paskolos sutarties pasirašymo dieną buvo Lietuvoje. Iš Lietuvos ambasados Didžiojoje Britanijoje žurnalistai gavo atsakymą, jog pagal turimus dokumentus tuo metu R.Rajeckas buvo išvykęs iš Londono.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Ruklos seniūnas apie pabėgėlius: tegul savo tradicijų laikosi uždarai ir nebruka jų mums (187)

Jonavos rajone, Rukloje, kurioje yra Pabėgėlių priėmimo centras vyksta vienas incidentas po kito ir iš miestelio nedingsta įtampa. Ruklos seniūnas Gintas Jasiulionis teigė, kad problemų gali būti ir daugiau, jis aiškino, kad kitatikiai turi prisitaikyti naujojoje šalyje ir laikytis mūsų įstatymų ir per daug nekaltino į incidentus įsiveliančių vietinių gyventojų.

V. Antonovas ketina skųsti Maskvos arbitražo teismo sprendimą (8)

Rusijos verslininkas, didžiausias bankrutavusio banko „Snoras“ akcininkas Vladimiras Antonovas skųs penktadienį priimtą Maskvos arbitražo teismo sprendimą nutraukti jo daugiau kaip 40 mlrd. rublių vertės ieškinio Lietuvai nagrinėjimą.

Kadenciją baigianti ministro patarėja džiaugiasi sugebėjimais šokti aplink stulpą (82)

Aplinkos ministro Kęstučio Trečioko patarėja, taip pat atstovė spaudai Simona Liaudanskytė kadenciją baigia socialiniame tinkle bei savo tinklaraštyje paskelbtais gana įdomiais pasisakymais. Ji teigė išbandžiusi vertikalią gimnastiką arba kitaip šokius aplink stulpą ir dalinasi savo įspūdžiais.

Politologas: „valstiečių“ ir socialdemokratų koalicija bus labai trapi (77)

„Valstiečių“ ir socialdemokratų koalicija būtų labai trapi dėl nedidelės daugumos Seime, sako apžvalgininkas Kęstutis Girnius.

Tarnybinių šunų atminimo įamžinimo sąskaitoje – 8273 eurai (15)

Nušauto pasieniečių belgų aviganio Ramzio ir kitų tarnybinių šunų atminimui įamžinti, penktadienio duomenimis, yra paaukoti 8273 eurai. Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) ir gyvūnų globos klubas „Draugo letena“ pranešimas spaudai dėkoja visiems, palaikantiems idėją pagerbti tarnybinius šunis.