Uoka investuoja į referendumą

 (2)
Kovo 11-osios Akto signataro Kazimiero Uokos bei dar 30 iniciatorių ketinimo surengti referendumą dėl Konstitucijos pakeitimo, kad Seimo narių skaičiaus sumažėtų iki 71 bei apskričių institucijų panaikinimo kol kas Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) neregistruoja.
Pasak VRK pirmininko Zenono Vaigausko, iniciatyvinė grupė turėtų patikslinti savo pozicijas, mat savo tekstą jie pateikė kaip klausimus, o ne kaip nuostatas. Tokiu atveju pagal Referendumo įstatymą kiekvienam klausimui parašai turi būti renkami ant atskirų lapų.

K.Uoka sakė, jog kitą savaitę referendumo skelbimo iniciatyvinė grupė vėl kreipsis į VRK. Jei prašymas bus įregistruotas, per tris mėnesius ji turės surinkti 300 tūkst. piliečių parašų. Po to Seimas turėtų nustatyti datą.

Iniciatyvinė grupė norėtų, kad referendumas vyktų tuo pat metu, kaip ir Seimo rinkimai.

Atskirai rengiamas referendumas kainuoja beveik 10 mln. Lt. "Sudubliuotas" sutaupys, bet be 3 mln. Lt neišsivers.

Pasak K.Uokos, iniciatyvinė grupė žino, kad referendumą surengti kainuoja nepigiai, bet jis manąs, jog brangiau kainuoja toks Seimas, koks yra dabar.

Ne pirmą kartą referendumą norinčiam surengti K.Uokai tokios idėjos taip pat kainuoja.

Kovo 11-osios Akto signataras teigė, kad šią akcija finansuoja jis bei entuziastai, kurių yra visoje Lietuvoje.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

G. Landsbergis: Mes paprastai tokias partijas... Žinote, kaip vadiname (130)

Seimo rinkimus laimėjusios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovams konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis linki išminties ir suvokti ant jų pečių krentančią atsakomybę.

A.Butkevičius neskuba skelbti apie pasitraukimą iš partijos pirmininko pareigų (3)

Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkas premjeras Algirdas Butkevičius žada pirmadienį paskelbti, kiek dar vadovaus partijai. Savo galimais įpėdiniais jis įvardija Vilniaus vicemerą Gintautą Palucką, Jonavos merą Mindaugą Sinkevičių.

Konservatoriai išlaikė pozicijas Vilniuje, bet žlugo Kaune (30)

Konservatoriai per šiuos Seimo rinkimus išlaikė pozicijas Vilniuje, užsitikrinę pergalę septyniose iš vienuolikos apygardų, tačiau triuškinamai pralaimėjo savo citadelėje Kaune, nugalėti „valstiečių“.

Rinkimus į Seimą didele persvara laimėjo „valstiečiai" (20)

Seimo rinkimus laimėjo Ramūno Karbauskio vadovaujama Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LŽVS), pirminiais duomenimis, iš viso parlamente užsitikrinusi 54 mandatus.

G. Landsbergis neatmeta galimybės dirbti opozicijoje atnaujinta (159)

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų pirmininkas Gabrielius Landsbergis neatmeta galimybės, kad pirmiausia Valstiečių ir žaliųjų sąjunga dėl koalicijos derėsis su socialdemokratais.