Ūkininkai miestiečiams veltui dalins pieną

 (96)
Lietuvos žemdirbiai, nepatenkinti pieno supirkimo kaina ir nusivylę susitikimais su pieno perdirbėjais, rengsis naujiems protestams.
Apie tai BNS pranešė Valstiečių partijos pirmininkas Ramūnas Karbauskis. Pasak jo, ketvirtadienį prie pieno supirkimo punktų buvo susirinkę apie 20 tūkst. žemdirbių.

Pasak R. Karbauskio, po susitikimų su pieno perdirbėjais paaiškėjo, kad neišvengiamai bus organizuojama žemdirbių akcija, kadangi bendros kalbos su pieno perdirbėjais nepavyko rasti.

R. Karbauskis sako ketinąs su ūkininkais susitarti, kad jie neparduotų pieno perdirbimo įmonėms, o vežtų jį į miestus ir dalintų veltui.

"Mes norime, kad miestiečiai suprastų, jog mes jiems nenorime nieko bloga, ir mes nereikalaujame to, ko negalima reikalauti", sakė R. Karbauskis.

Seimo narys įsitikinęs, kad praėjus kelioms dienoms po žemdirbių akcijos pradžios, pieno perdirbėjai nebeturės darbo.

Dėl akcijos laiko ir vietų kol kas nėra apsispręsta.

Žemdirbių atstovai teigia, kad nuo gegužės 1 dienos liberalizavus pieno supirkimo kainas, Lietuvos pieno rinkoje "vyrauja sumaištis".

R. Karbauskis teigė, jog kai kurie ūkininkai nesuprato, kad liberalizavus pieno supirkimo kainas, žadėta 100 litų kompensacija dėl sumažėjusių pieno supirkimo kainų bus mokama ne kas mėnesį, o tik vieną kartą.

Nerūšinį pieną perdirbimo įmonės superka po 28 ar daugiau centų už kilogramą, o jo savikaina yra apie 80 centų.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

R. Karbauskis socdemams ir konservatoriams davė laiko iki penktadienio

Valdančiąją koaliciją formuojanti Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) tikisi iki penktadienio išgirsti konservatorių ir socialdemokratų atsakymus, ar jie pasirengę derėtis dėl valdančiosios koalicijos formavimo.

Ką turite žinoti apie B. Ropę (27)

Menkai kam težinomame Degutėlių kaime gimęs, 9 vaikų šeimoje augęs, vos po 8 klasių vidurinę palikęs ir į technikumą mokytis išėjęs jaunuolis, matyt, tikrai nesvarstė, kad vieną dieną galėtų užimti vieną garbingiausių – Lietuvos premjero postą.

Liberalai pradeda pykti ant konservatorių: ačiū, bet ne (272)

Konservatoriai vis viešai kartojo, o galiausiai ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) derybininkams išsakė nuostatą, kad koalicijoje, jei tokia būtų suformuota, turėtų dalyvauti ir Liberalų sąjūdis. Tačiau šios partijos atstovai tik krūpčioja pečiais – nei prašė, nei norėtų.

Jei sulauks kvietimo, N.Puteikis prisidės prie „valstiečių“ frakcijos Seime (46)

Centro partijos pirmininkas Naglis Puteikis, į Seimą perrinktas vienmandatėje Danės apygardoje, naujajame parlamente prisidėtų prie didžiausios „valstiečių“ frakcijose, jeigu sulauktų kvietimo.

„Valstiečių“ derybininkas: pokalbis su socialdemokratais – kitoks nei su konservatoriais (902)

Valstiečių ir žaliųjų sąjungai bandant suformuoti koaliciją, socialdemokratai, panašiai kaip ir konservatoriai, nesutinka formuoti plačios trijų didžiųjų partijų koalicijos, tačiau nekelia papildomų reikalavimų.