Sekmadienį Tytuvėnų bažnyčios ir vienuolyno ansamblis mini įsteigimo 400 metų jubiliejų.
Tytuvėnai R.Krencienės asm. arch.

1614 metais Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės vėliavininkas bei Žemaičių žemės teisėjas Andriejus Valavičius Tryškiuose surašė bernardinų vienuoliams skirtą aktą apie ketinimą funduoti vienuolyną Tytuvėnuose. A. Valavičius norėjo proporcingo, elegantiško, bet nedidelio vienuolyno dvylikai vienuolių ir bažnyčios, kurioje numatė savo šeimos mauzoliejų. Todėl šiandien - po 400 metų - Tytuvėnų miestelio centre visus mus pasitinka didžiulis istorijos, architektūros ir dailės paminklų lobynas - Tytuvėnų Švč. Mergelės Marijos Angelų Karalienės bažnyčios ir bernardinų vienuolyno ansamblis. Tai vienas įdomiausių ir didžiausių sakralinės architektūros kompleksų Lietuvoje. Unikaliame XVII-XVIII a. Lietuvos sakralinės architektūros ansamblyje dera gotikos, renesanso ir baroko stiliai. Ansamblis vertintas kaip unikalus architektūros paminklas, labai mažai pakitęs nuo pastatymo laikų, vienas geriausiai išlikusių baroko epochos paminklų Lietuvoje ir Šiaurės Europoje.

Tytuvėnų bažnyčios ir vienuolyno ansamblio 400 metų jubiliejaus minėjimo renginiai sekmadienį vidudienį prasidės Šv. Mišiomis. Jas aukos Šiaulių vyskupas Eugenijus Bartulis, kiti vyskupai. Šv. Mišių metu bus atidengtas ir pašventintas naujasis bažnyčios altorius. Tytuvėnų Švč. Mergelės Marijos Angelų Karalienės bažnyčioje bus pristatyta knyga "Tytuvėnų bažnyčia ir vienuolynas 400 metų". Vėliau bažnyčioje skambės muzika - koncertai "Istoriniams vargonams 250 metų"' su Virgilijumi Noreika ir Viktorija Kazakevičiūte ir "Kad laimė lietųsi ant jūsų".

Jubiliejiniuose Tytuvėnų bažnyčios ir vienuolyno ansamblio dalyvaus Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius.

"Mielieji, sveikindamas Jus šio jubiliejaus proga, linkiu ištvermės ir visokeriopos sėkmės Jūsų sumanymams ir darbams, skleidžiant tikėjimo šviesą mūsų Tėvynėje. Šv. Jono Pauliaus II žodžiais tariant, Dievo Motina teduos mūsų tautos žmonėms drąsos nugalėti materialinius ir moralinius sunkumus, tepadarys vaisingus jų rankų ir proto darbus, teapsaugos šeimų židinių džiaugsmą ir visuomeninio gyvenimo vienybę", - cituoja Vyriausybės spaudos tarnyba Ministro Pirmininko sveikinimo kalbą Tytuvėnuose.

Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės didžiojo vėliavininko Andriaus Valavičiaus dėka Tytuvėnuose įsikūrus bernardinų vienuoliams, ši vieta tapo dvasinės ir kultūrinės traukos centru. "Žmonių dalyvavimas 1863 metų sukilime, Žemaičių vyskupo Motiejaus Valančiaus ir vietos gyventojų kova už šios bažnyčios išsaugojimą buvo reikšmingi carinės priespaudos metais, o šiandien mums visiems yra gražus tikėjimo ir pilietiškumo pavyzdys", - sakė Vyriausybės vadovas.

Pasibaigus Šiaulių vyskupo Eugenijaus Bartulio aukotoms šv. Mišioms, dar numatytas knygos "Tytuvėnų bažnyčia ir vienuolynas, 400 metų" pristatymas, vargonų muzikos koncertas ir koncertas "Kad laimė lietųsi ant jūsų".

Tytuvėnų Švč. Mergelės Marijos Angelų Karalienės bažnyčios ir bernardinų vienuolyno ansamblis - vienas įdomiausių ir didžiausių sakralinės architektūros kompleksų Lietuvoje. Unikaliame XVII-XVIII a. Lietuvos sakralinės architektūros komplekse dera gotikos, renesanso ir baroko stiliai. Ansamblis vertintas kaip unikalus architektūros paminklas, labai mažai pakitęs nuo pastatymo laikų, vienas geriausiai išlikusių baroko epochos paminklų Lietuvoje ir Šiaurės Europoje.

2012 m. sausį kilęs didžiulis gaisras nuniokojo vienuolyną ir bažnyčią, jo padaryti nuostoliai viršijo 6 mln. litų, primena ELTA. Prieš gaisrą vienuolynas buvo restauruotas, bendra darbų vertė siekė 10 mln. litų.

Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Į populiarumo viršūnes braunasi primiršta šventė: išleidžia tūkstančius eurų (10)

Jei anksčiau prabangiausia šeimos švente buvo įvardijamos vestuvės , tai pastaruoju metu į...

Hobis tapo antrąja profesija (2)

Garsiausiame Pietų Dzūkijos turguje, veikiančiame Lazdijų rajono Veisiejų miesto pakraštyje,...

Orai: įspūdingą karštį nuplaus liūtys

Panašu, kad šį savaitgalį vėl sulauksime panašios karščio kulminacijos kaip ir praėjusį:...

Laisvalaikio veikla lietuviui atnešė milijonus: atskleidė sėkmės formulę (21)

Vienas iš „ Vinted “ įkūrėjų Justas Janauskas , atsimindamas studijų laikus Vilniaus...

Sutemus į „Karklę“ sugūžėjo minios: konfiskuoja ir alkoholį, ir narkotikus papildyta 23:40 (66)

Penktadienio vidurdienį duris atvėrusio festivalio „ Karklė “ apsaugos darbuotojai nesnaudžia...

Ekspertai kai kuriuos Laisvės aikštės pertvarkos projektus pavadino isteriškais (20)

Dailės galerijoje aptarus 10 pateiktųjų projektų, kaip atnaujinti Laisvės aikštę ir jos...

Kai katės pervertina savo galimybės: bando įsirangyti į kelis kartus mažesnes vietas (7)

Yra vienas dalykas, kurį katės mėgsta daryti labiau nei valgyti ir tinginiauti - bandyti sutilpti...

Socialiniame tinkle paatviravo apie sekso metu patirtus sužalojimus (17)

Seksas turėtų būti malonus dalykas, bet kartais jis pasisuka priešinga linkme ir tampa…...

Šiltesni nei įprasta orai išsilaikys ne tik rugpjūtį, bet ir rugsėjį (11)

Pagal dabar turimą informaciją, ne tik rugpjūčio pabaiga, bet ir rugsėjo pradžia turėtų būti...

Joniškio rajone iš voljero pabėgo meška (75)

Penktadienį Joniškio rajone esančiame Kirnaičių kaime iš kavinėje „Plūgo broliai“ esančio...