Trys Baltijos šalys integruos aukštąjį mokslą

Antradienį Vyriausybė savo posėdyje nutarė, jog tikslinga sudaryti Lietuvos, Latvijos ir Estijos vyriausybių sutartį dėl bendros aukštojo mokslo erdvės sukūrimo Baltijos šalyse.
Pasak Švietimo ir mokslo ministerijos, trijų susitariančių valstybių sutartis sudarytų palankias sąlygas Baltijos šalių žmonėms studijuoti bet kurioje iš trijų Baltijos valstybių mokslo ir studijų institucijų, stiprintų bendrą aukštojo mokslo erdvę, skatintų akademinį mobilumą.

Trijų šalių sutarties projekte numatyta, jog susitariančios šalys skiria stipendijas ir suteikia lengvatų kitų Baltijos šalių studentams ta pačia tvarka, kokia numatyta savo šalies studentams pagal galiojančias teisės normas.

Susitariančios šalys įsipareigoja suteikti savo šalių studentams teisę gauti studijų kreditą, paskolą studijoms kitoje Baltijos šalyje.

Tikimasi, kad šią sutartį pasirašys trijų Baltijos valstybių ministrai pirmininkai, kurių susitikimas numatytas birželio 15-16 dienomis Estijoje.

Sutarties ruošimą ir derinimą koordinavo Estija. Pasirašius sutartį, ji bus ruošiama ratifikavimui.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

V. Antonovas ketina skųsti Maskvos arbitražo teismo sprendimą (3)

Rusijos verslininkas, didžiausias bankrutavusio banko „Snoras“ akcininkas Vladimiras Antonovas skųs penktadienį priimtą Maskvos arbitražo teismo sprendimą nutraukti jo daugiau kaip 40 mlrd. rublių vertės ieškinio Lietuvai nagrinėjimą.

Kadenciją baigianti ministro patarėja džiaugiasi sugebėjimais šokti aplink stulpą (31)

Aplinkos ministro Kęstučio Trečioko patarėja, taip pat atstovė spaudai Simona Liaudanskytė kadenciją baigia socialiniame tinkle bei savo tinklaraštyje paskelbtais gana įdomiais pasisakymais. Ji teigė išbandžiusi vertikalią gimnastiką arba kitaip šokius aplink stulpą ir dalinasi savo įspūdžiais.

Politologas: „valstiečių“ ir socialdemokratų koalicija bus labai trapi (20)

„Valstiečių“ ir socialdemokratų koalicija būtų labai trapi dėl nedidelės daugumos Seime, sako apžvalgininkas Kęstutis Girnius.

Tarnybinių šunų atminimo įamžinimo sąskaitoje – 8273 eurai (8)

Nušauto pasieniečių belgų aviganio Ramzio ir kitų tarnybinių šunų atminimui įamžinti, penktadienio duomenimis, yra paaukoti 8273 eurai. Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) ir gyvūnų globos klubas „Draugo letena“ pranešimas spaudai dėkoja visiems, palaikantiems idėją pagerbti tarnybinius šunis.

Pratybų metu nuo pirotechnikos nestipriai nukentėjo karys (9)

Pasibaigus žvalgų pratyboms ketvirtadienio naktį nuo pirotechnikos užtaiso lengvai nukentėjo profesinės karo tarnybos karys, pranešė Krašto apsaugos ministerija.