Toliau mažėja valstybės tarnautojų

 (70)
Toliau mažėja valstybės tarnautojų -Valstybės tarnybos departamento duomenimis, nuo praėjusios liepos jų sumažėjo 440.
Diplomatai
© DELFI / Kiril Čachovskij

Praėjusių metų liepos 1 d. Lietuvoje buvo 30466 valstybės tarnautojai. Šių metų liepos 1 d. - 30026. Daugiausiai sumažėjo karjeros valstybės tarnautojų. Tarnautojų mažėjo Vyriausybės, Seimo reguliavimo srityse, o štai savivaldoje šiek tiek išaugo - 73 tarnautojais. Į šį skaičių neįtraukti statutiniai tarnautojai: karjeros, politinio (asmeninio) pasitikėjimo, įstaigų vadovai.

Mažėjant tarnutojų skaičiui atsiranda vis daugiau laisvų pareigybių. Šiuo metu neužimtos 483 pareigybės. Panašu, kad Vyriausybės reguliavimo srities įstaigos pristabdė priėmimą į atsilaisvinusias pareigas. Tam galėjo turėti įtakos Ministro Pirmininko ir Vyriausybės kanceliarijos priimtas sprendimas ruošiantis viešojo sektoriaus pertvarkai griežtai riboti naujai skelbiamus konkursus - skelbti juos tik esant būtinybei.

Per pastaruosius metus perpus mažiau tarnautojų atleista dėl pareigybės naikinimo, tačiau padaugėjo savo noru ar šalių sutarimu paliekančiųjų valstybės tarnybą, tarp kurių daugiausiai 31-40 m. amžiaus žmonių. Daugiau kaip 70 proc. išėjusiųjų iš tarnybos savo noru buvo iki 40 metų amžiaus. Tiesa, tarp priimtųjų į valstybės tarnybą taip pat daugiausia šios amžiaus grupės asmenų.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Darbo partijai laikinai vadovaus Š. Birutis, lyderio rinkimai – žiemą (3)

Nuolatinio neparlamentinės Darbo partijos pirmininko rinkimai vyks kitų metų vasarį.

Artimiausiomis dienomis prognozuojami audringi orai su liūtimis (16)

Artimiausiomis dienomis sinoptikai prognozuoja smarkų lietų su perkūnija, sustiprės vėjas.

V. Fiodorovas pašalintas iš Darbo partijos (26)

Buvęs Seimo narys Viktoras Fiodorovas antradienį pašalintas iš Darbo partijos.

Ž. Pinskuvienė traukiasi iš Darbo partijos pirmininkės pareigų atnaujinta 19:22 (174)

Neparlamentinių „darbiečių“ lyderė Živilė Pinskuvienė per partijos tarybos posėdį antradienį pranešė atsistatydinanti iš pareigų, BNS patvirtino partijos narys Viktoras Fiodorovas.

Visus nustelbti pasiryžęs R. Karbauskis gali prisidaryti bėdų (233)

Nors bet kokios partinės ambicijos leisti periodinį leidinį prieštarauja teisei, Druskininkų pavyzdys rodo, kad norint galima rasti būdų, kaip tai padaryti. Savo partinius leidinius turi dauguma didžiųjų partijų, tačiau teigia juos naudojančios tik vidinei komunikacijai.