Seimas prašo parlamentinę Etikos ir procedūrų komisiją įvertinti, ar Seimo nairo liberaldemokrato Egidijaus Skarbaliaus veikla atitinka galiojančius teisės aktus ir etikos reikalavimus.
Egidijus Skarbalius
© ELTA
Seimas ketvirtadienį primtame nutarime taip pat prašo Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją bei Kauno miesto ir Pagėgių savivaldybių tarybas, kad šios įvertintų, ar šių savivaldybių tarybų narių Tautvydo Barščio ir Kęsto Komskio veikla atitinka galiojančius teisės aktus ir etikos reikalavimus.

K.Komskis eina ir Pagėgių mero pareigas.

Komisijos duomenimis, su organizuotomis nusikalstamomis struktūromis ryšius palaikantis aktyvus R.Pakso rinkimų kampanijos rėmėjas bendrovės "Kauno grūdai" vadovas T.Barštys po rinkimų pokalbiuose neabejojo savo galimybėmis įtakoti prezidentą, nes šis jam yra skolingas, taip pat veikti teisėsaugos institucijas.

Valstybės saugumo departamento duomenimis, Pagėgių meras liberaldemokratas K.Komskis kartu su prieštaringai vertinama verslininke Renata Smailyte lankėsi su Rusijos nusikalstamu pasauliu siejamo Anzorio Aksentjevo-Kikališvili bute Vilniuje. Šiam asmeniui neseniai buvo uždrausta įvažiuoti į Lietuvą.

R.Smailytė taip pat bendravo su buvusiu prezidento patarėju nacionalinio saugumo klausimais Remigijumi Aču.

Seimas taip pat prašo valstybės ir savivaldybės institucijų ir įstaigų vadovų įvertinti Valstybės saugumo departamento pažymoje ir Seimo laikinosios tyrimo komisijos išvadose minimų pareigūnų veiksmus, bei siūlo Generalinei prokuratūrai ir kitoms teisėsaugos institucijoms ištirti galimus įstatymų pažeidimus, susijusius su Seimo laikinosios tyrimo komisijos nagrinėtais klausimais.

Dėl tyrimo komisijos išvadose minimų Valstybės sienos apsaugos tarnybos vado generolo Algimanto Songailos veiksmų Vidaus reikalų ministerija yra pradėjusi tarnybinį patikrinimą.

Komisija nustatė, jog R.Smailytės prašymu A.Songaila per valstybės sieną be eilės praleisdavo abejotinos reputacijos asmenis. Pats VSAT vadas komisijos posėdyje teigė nežinojęs, kas vyksta be eilės praleidžiamais automobiliais.

Seimas taip pat pasiūlė parlamento vadovybei sudaryti darbo grupes Rinkimų, Politinių kampanijų finansavimo kontrolės, Seimo laikinųjų tyrimo komisijų įstatymų, taip pat įstatymų, reglamentuojančių teisėsaugos institucijų vadovų skyrimo tvarką, pakeitimo įstatymų projektams parengti.

Darbo grupes siūloma sudaryti iki sausio 10 dienos, o iki kovo 10 pateikti Seimui reikalingus įstatymų projektus. Seimo priimtą nutarimą Liberaldemokratų frakcijos narys Algimantas Matulevičius įvertino kaip "raganų medžioklę".

Parlamentinė tyrimo komisija nustatė, jog prezidentas Rolandas Paksas dėl savo ryšių "buvo ir yra pažeidžiamas" ir tai sudaro grėsmes Lietuvos nacionaliniam saugumui.

Ketvirtadienį ketinama surinkti reikiamus parlamentarų parašus inicijuoti apkaltą prezidentui. Premjeras Algirdas Brazauskas ir Seimo pirmininkas Artūras Paulauskas paragino prezidentą atsistatydinti, bet jis atsisako tai daryti ir teigia esąs nekaltas.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Profesinė liga baigėsi kankinimo prietaisą primenančiame vežimėlyje (21)

Lazdomis varomas invalido vežimėlis . Kai kam jis panašus į kankinimo prietaisą, bet vos...

Japoniją pribaigė ne atominė bomba, o Stalino sprendimas? (479)

Šiemet buvo minimos 72-osios Hirosimos bombardavimo metinės. JAV branduolinio ginklo panaudojimas...

Vasarą keiksnoja, o ji Palangai jau atseikėjo daugiau pinigų (2)

Ši vasara, kaip ir kitos, Palangos miesto rinkliavų centrui (PMRC) yra darbinga, sako PMRC...

Patarimai, kaip išmesti kuo mažiau maisto (1)

Maisto švaistymas – viena opiausių problemų visame pasaulyje. Nors milijonai žmonių planetoje...

Gyvai / Intriguojanti kaimynų akistata: Latvija – Lietuva (143)

Kontroliniame trijų komandų turnyre Rygoje akis į akį stoja dviejų Europos čempionatui...

Artėjančios karinės pratybos gali vėl pakurstyti įtampą Korėjos pusiasalyje (3)

Šiaurės Korėja i ir Jungtinėms Valstijoms apsikeitus piktais grasinimais imtis karinių veiksmų,...

Kirpėja 13 valandų tvarkė paauglės plaukus ir padarė stebuklą

Viena kirpėja Jungtinėse Valstijose atsisakė nuskusti itin susivėlusius depresijos kamuojamos...

Skaniau ir greičiau nebūna: 5 vaisinių kremų tortams receptai

Vasarą dažniausiai norisi lengvesnio maisto iš šviežių ingredientų, todėl desertų mėgėjus...

Gelbėtojai įspėja: šeštadienį vakare siaus škvalas, stambi kruša (50)

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas informuoja, kad šeštadienį šalį siaubs audra.

Ar vyrų vaisingumui tiksi biologinis laikrodis? (6)

Daugelį metų tvyrojo įsitikinimas, kad moterų kiaušialąstės sensta, o spermatozoidai – ne....