Tiriama moterų ir vyrų lygybė gydytis vėžį

Moterų ir vyrų lygių galimybių kontrolieriaus tarnyboje tiriamas kolektyvinis asmenų skundas dėl moterims ir vyrams nustatyto skirtingo kompensavimo už tuos pačius vaistus, skirtus onkologinėms ligoms gydyti.
Skunde pateiktas galimos lyčių diskriminacijos atvejis diagnozuojant ir gydant nuo lytinių hormonų priklausomus susirgimus: vyrams - prostatos vėžį, moterims - krūties vėžį, pranešė kontrolierės patarėjas Algirdas Meškauskas.

Apie 400 pareiškėjų skunde nurodo, kad pagal sveikatos apsaugos ministro šiemet patvirtintą "Ligų ir kompensuojamų vaistų joms gydyti sąrašą" onkologinėms ir onkohematologinėms ligoms gydyti skiriamas vaistas "Goserelinum", esant išplitusiam krūties vėžiui, kompensuojamas 100 procentų, o prostatos vėžiui - 80 proc.

Toks skirtumas skunde apibūdinamas kaip vyrų diskriminacijos medicinoje pavyzdys.

Kontrolierė Aušrinė Burneikienė paprašė sveikatos apsaugos ministro Raimundo Aleknos paaiškinti, dėl kokių motyvų besigydančioms moterims nustatytos palankesnės sąlygos nei vyrams įsigyti onkologinių ligų gydymui skirtus vaistus "Goserelinum".

Kontrolierė atkreipė ministro dėmesį į tai, kad Moterų ir vyrų lygių galimybių įstatymas įpareigoja valdžios ir valdymo institucijas užtikrinti, kad jų rengiamuose ir priimamuose teisės aktuose būtų įtvirtintos lygios moterų ir vyrų teisės.

Skundo pareiškėjų teigimu, 1999 metais nustatyti 1236 nauji krūties ir 823 prostatos vėžio atvejai.

Skunde atkreipiamas dėmesys ir į tai, kad krūties vėžio diagnostikai yra steigiami brangūs mamografiniai kabinetai, naudojama speciali ultragarsinė aparatūra, todėl, anot pareiškėjų, žymiai dažniau nustatoma ligos I-II stadijos.

Tuo tarpu prostatos vėžio diagnostikai specialaus dėmesio neskiriama ir dažniausiai nustatomas užleista II-IV ligos stadija.

Skundo autoriai įsitikinę, kad vyrų ir moterų ligų diagnostikai turi būti skiriamas vienodas dėmesys.

Pareiškėjų manymu, ne vyrų naudai byloja ir Lietuvos gyventojų vidutinė gyvenimo trukmė: moterų - 72, o vyrų - tik 65 metai.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

VRK susipažins su ikiteisminio tyrimo medžiaga byloje dėl galimo balsų pirkimo Šilutėje

Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) nariai penktadienį Generalinėje prokuratūroje susipažins su ikiteisminio tyrimo medžiaga dėl galimo balsų pirkimo Šilutėje. Iki šiol su šia medžiaga yra susipažinę tik keturi komisijos nariai, paskirti į Šilutės atvejo tyrimo grupę.

Lietuvai prisieks paskutinieji šių metų šauktiniai

Penktadienį Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotajame pėstininkų batalione Rukloje prisieks paskutinieji šių metų nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos kariai.

Teisėjų taryba vėl spręs dėl neblaivaus avariją sukėlusio teisėjo atleidimo (1)

Teisėjų taryba antrą kartą spręs dėl patarimo prezidentei atleisti iš pareigų galbūt neblaivų vairavusį teisėją Valerijų Paškevičių. Jį norima atleisti iš pareigų pažeminus teisėjo vardą.

S. Skvernelis penktadienio susitinka su G. Landsbergiu (18)

Konsultacijas dėl koalicijos formavimo vykdantys „valstiečiai“ plečia jų formatą – Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) vienas iš lyderių Saulius Skvernelis pakvietė susitikti Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos pirmininką Gabrielių Landsbergį.

Socialdemokratų prezidiumas svarstys, ar dalyvauti koalicijoje su „valstiečiais“ (3)

Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) prezidiumas penktadienį aptars Seimo rinkimų rezultatus ir svarstys, ar dalyvauti Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) formuojamoje valdančiojoje koalicijoje.