Tęsiasi mokyklos baigimo egzaminų reforma

Valstybinio egzamino pažymys reikalingas stojant į tam tikras aukštųjų mokyklų specialybes.

Gegužės viduryje abiturientai laikys pirmąjį šių mokslo metų pasirenkamą valstybinį chemijos egzaminą iš penkių galimų, įskaitant istorijos, matematikos, biologijos ir fizikos.

Bendrojo ugdymo departamento direktorius Arūnas Plikšnys antradienį spaudos konferencijoje sakė, kad kitais metais abiturientai galės pasirinkti ir valstybinį lietuvių kalbos egzaminą, po dvejų metų - užsienio kalbos egzaminus, o nuo 2003 metų visi egzaminai bus valstybiniai arba mokykliniai.

Švietimo ir mokslo ministerijos atstovų nuomone, valstybinių egzaminų pranašumas yra tas, kad aukštosios mokyklos neberengia stojamųjų matematikos, istorijos, fizikos, chemijos bei biologijos egzaminų, o atsižvelgia į mokykloje laikyto egzamino pažymį.

Valstybiniai matematikos ir istorijos egzaminai pirmą kartą buvo laikomi pernai.

Kaip sakė Egzaminų centro direktorius Algirdas Zabulionis, iki vasario 15 dienos moksleiviai turėjo pasirinkti, kokius egzaminus jie laikys.

Moksleiviai privalo laikyti penkis egzaminus, iš kurių šiais metais tik vienas - lietuvių kalbos - liko privalomas.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

R. Paksas išsakė nuomonę apie K. Komskį, jo brolį ir nušautą šunį (166)

„Tvarkos ir teisingumo“ pirmininkas Rolandas Paksas ragina Seimo vicepirmininko Kęsto Komskio su jo brolio nušauto pasieniečio šuns istorija.

Karinės jūrų pajėgos treniruosis pratybose „Kormoranas" (8)

Klaipėdoje spalio 3-7 dienomis vyks karinių pratybų „Kormoranas 2016“ aktyvioji dalis. Pratybas organizuoja Lietuvos kariuomenės Karinės jūrų pajėgos, dalyvaus ir Karo policijos Klaipėdos įgula. Kaip stebėtojai pratybose dalyvaus ir du Ukrainos kariuomenės karininkai.

J. Miliaus atleidimas neišvers vidaus reikalų ministro iš pareigų (12)

„Tvarka ir teisingumas“ nesiims priemonių atšaukti vidaus reikalų ministro Tomo Žilinsko, kai jis balsavo už Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovo Jono Miliaus atleidimą.

Rinkimai 2016: dauguma sąrašų lyderių – už homoseksualų partnerystę (135)

Jei naujojo Seimo eiliniai nariai pritars savo lyderiams, Lietuva per artimiausius ketverius metus gali priimti istorinį sprendimą įteisinti homoseksualų santykius.

D. Grybauskaitė dalyvaus buvusio Izraelio Prezidento Sh. Pereso laidotuvėse (30)

Prezidentė Dalia Grybauskaitė penktadienį Jeruzalėje dalyvaus buvusio Izraelio Prezidento ir Nobelio taikos premijos laureato Shimono Pereso laidotuvėse.